X

اخبار

(آرشیو ماه خرداد 1401)
نشست اعضای شورای اسلامی شهر اهواز با دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان
این نشست درخصوص مسائل و موضوعات شهری با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز و جناب جعفری چگنی دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز خوزستان برگزار شد.
دوشنبه، 30 خرداد 1401 - 22:43
وجود ۲۰۰۰ پروژه تعریف شده در اهواز/ اولویت تکمیل پروژه های نیمه تمام است
عضو شورای شهر اهواز:
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اهواز گفت: نزدیک به دو هزار پروژه تعریف شده در اهواز وجود دارد که شورا و شهرداری اولویت خود را تکمیل این پروژه ها تعریف کرده است.
دوشنبه، 30 خرداد 1401 - 20:19
شفافیت در معاملات متوسط و بزرگ شهرداری با استفاده از سامانه ستاد
عضو شورای شهر اهواز خبر داد:
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر اهواز گفت: در مورد واگذاری املاک و پروژه‌ها به اشخاص شفاف‌سازی کامل انجام شده است، شورای اسلامی شهر جهت شفافیت در امور شهرداری و اجرای معاملات متوسط و بزرگ راه‌اندازی سامانه ستاد را مصوب کرد.
دوشنبه، 30 خرداد 1401 - 18:50
صادق بودن و دادن وعده های عملی سرلوحه کار شورا است/ باید بین شهروندان و شهرداری اعتمادسازی شود
نایب رئیس شورای شهر اهواز:
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: صادق بودن و ندادن وعده‌هایی که امکان عملی شدند ندارند سرلوحه کار ما بوده است، چنین مواردی هستند که موجب اعتماد سازی میان شهروندان می‌شود.
دوشنبه، 30 خرداد 1401 - 16:39
برنامه محور بودن به جای فرد محور بودن، شفافیت و مدیریت منابع انسانی از برنامه های شورای ششم/  برای مقابله با فساد ساختار باید تغییر کند
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: شورای ششم کار را با چالش‌های زیادی آغاز کرد؛ مدیریت مساله نیروی انسانی، آموزش نیروها و برنامه محور بودن به جای فرد محور بودن و ایجاد شفافیت از برنامه‌های این شورا هستند که در این برنامه اصلاح ساختار ها برای مقابله با فساد نیز جزو اولویت های شورا است.
دوشنبه، 30 خرداد 1401 - 16:03
راه اندازی جاده سلامت اهواز در آینده ای نزدیک
عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر خبر داد :
سید محسن موسوی زاده گفت : با هم اندیشی پیرامون ظرفیت سنجی پارک های سطح شهر در جهت دستیابی به سلامت عمومی و ترغیب شهروندان به ورزش همگانی جاده سلامت در شهر اهواز تاسیس و راه اندازی خواهد شد.
یکشنبه، 29 خرداد 1401 - 13:34
عدم جمع آوری زباله ناشی از اعتصابات ؛ تهدید یا فرصت
یادداشت ملایی زمانی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر اهواز
در سالیان اخیر و علی الخصوص در شروع فعالیت شورای ششم و شهردار جدید اعتصابات کارگری متعددی صورت پذیرفته و این امر در حالی صورت پذیرفت که در اکثر موارد حق و حقوق کارگران به درستی پرداخت شده است و از نگاهی دیگر باید گفت که آیا یک... تهدید است؟؟این موضوع یک تهدید است که سلامت و آسایش مردم را نشانه گرفته...
یکشنبه، 29 خرداد 1401 - 00:09
عدم پرداخت مطالبات سازمانها به شهرداری و چالش شهر
یادداشت ملایی زمانی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر اهواز
شهر از معضلات عدیده در رنج است و بلاشک یکی از معضلات عمده آن عدم و یا تعلل در پرداخت مطالبات شهرداری از سوی سازمانها و یا شرکتها است و جدیدا تعلل پرداخت ارزش افزوده از سوی سازمان مالیاتی استان است که بخش کوچکی از عوارض ناشی از این تعلل در پرداختهای دیون است که شامل : ۱. تاخیر در اجرای پروژه‌ای بزرگ...
شنبه، 28 خرداد 1401 - 23:47
 انجام اقدامات لازم در خصوص کنترل معضل انباشت زباله در اهوا
عضو شورای شهر اهواز:
حمید دغاغله درباره جمع آوری پسماندهای انباشته شده در منطقه سه اظهار کرد: اکنون از کل ظرفیت شهرداری استفاده کرده ایم تا زباله های انباشت شده و پسماند این منطقه جمع آوری شود
جمعه، 27 خرداد 1401 - 23:17
در این دوره حقوق کارگران در سریع ترین زمان و بصورت کامل پرداخت شده است/طرح طبقه بندی مشاغل و افزایش حقوق کاملا اعمال شده/برخی لیدرهای خود  قصد سوء استفاده دارند/دستگاه های نظارتی ورود جدی داشته باشند موضوع تهدید سلامت و بهداشت شهروندان است
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز در حاشیه مشکلات پسماند شهری منطقه ۳ شهرداری؛
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز در خصوص وضعیت جمع آوری پسماندهای شهری در منطقه ۳ شهرداری گفت: هیچگونه مماشاتی با کسانی که از خط قرمز سلامت شهر گذر می کنند نداریم، از دستگاه قضایی انتظار پیگیری جدی داشته و از شهرداری خواسته می شود درصورت عدم بازگشت به کار کارگران در چهارچوب قانون با آن ها برخورد شود چرا ...
جمعه، 27 خرداد 1401 - 20:16
در پرداخت عوارض شرکت‌ها و صنایع، دست برده می‌شود
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز گفت: شفافیتی در پرداخت عوارض آلایندگی شرکت ها وجود ندارد که در همان هم نیز دست برده می شود.
پنجشنبه، 26 خرداد 1401 - 20:28
 برای گرفتن حق آلایندگی اهواز باید رو بزنیم
رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر:
رئیس کمیسیون حقوقی و املاک شورای شهر اهواز با بیان اینکه تنها منبع درآمد شهرداری عوارض است که یا گروگان گرفته شده یا رانت شده‌اند و آن را پرداخت نمی‌کنند، گفت: شهرداری از خود درآمدی ندارد و زمانی که حق آلایندگی گروگان گرفته می‌شود نیز باید با هزار واسطه برای گرفتن حق‌مان رو بزنیم.
پنجشنبه، 26 خرداد 1401 - 15:59
اصل عوارض شرکت‌های آلاینده اهواز ۶ هزار میلیارد تومان است
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا خبر داد:
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اهواز با بیان اینکه اصل مبلغ عوارض آلایندگی اهواز از شرکت‌های مستقر در اهواز ۶ هزار میلیارد تومان است، گفت: چهار شرکت نفتی از سال ۹۳ تا ۹۶، ۱۸ هزار و ۲۴۱ میلیارد تومان بابت اصل و جرایم عوارض آلایندگی بدهی به شهرداری اهواز دارند که باید این مطالبات پرداخت شوند.
پنجشنبه، 26 خرداد 1401 - 15:47
شاخص‌های محیط زیستی اهواز حتی نزدیک استانداردها هم نیست*
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان بیان کرد؛
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان گفت: شهر اهواز در بخش محیط زیست شهری هیچ گونه استانداردی ندارد و به هیچ یکی از استانداردها حتی نزدیک نیست.
پنجشنبه، 26 خرداد 1401 - 08:35
سوزاندن پسماند عفونی بیمارستان‌ها در اطراف اهواز پیگیری شود
رئیس شورای شهر اهواز :
رئیس شورای شهر اهواز گفت: برخی بیمارستان‌ها پسماندهای عفونی را در اطراف اهواز آتش می‌زنند که باید اداره‌کل حفاظت محیط زیست در این زمینه ورودی جدی داشته باشد.
چهارشنبه، 25 خرداد 1401 - 22:12
رئیس شورای شهر اهواز در هفته هفتم افتتاحیه های شهری نوید کلنگ زنی پروژه های شاخص دیگری را در آینده نزدیک داد
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: مطابق وعده شهردار اهواز و شورای شهر در هفته هفتم (هر هفته یک افتتاح) قول های داده شده یکی پس از دیگری در حال تحقق یافتن هستند و در همین راستا پروژه های شاخص شهر که در بودجه سال جاری آورده شده اند نیز کلنگ زنی خواهند شد.
چهارشنبه، 25 خرداد 1401 - 10:54
 حمایت از ظرفیت انجمن های مردم نهاد برای بهبود وضعیت فضای سبز / ضرورت همدلی شورا و شهرداری در جهت ارتقای خدمات شهری به شهروندان
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر در آیین افتتاحیه پارک غدیر:
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اهواز گفت : نهال کاری می تواند وضعیت فضای سبز و پارک های منطقه را بهبود بخشد و در این راستا انجمن های مردم نهاد بسیاری برای همکاری اعلام آمادگی کرده اند که شورا و شهرداری باید با همدلی و همیاری و ارائه خدمات به شهروندان از این ظرفیت بهره ببرند.
چهارشنبه، 25 خرداد 1401 - 10:18
  درمان نفس‌های به شماره افتاده اهواز چیست؟
گرد و غبار یکی از پدیده­‌های مخرب اقلیمی است که سالانه خسارات فراوانی را به محیط زیست، ساختمان­‌ها و هوای شهرها وارد و سلامت شهروندان را نیز تهدید می‌کند، لذا دستگاه‌های ذی‌ربط و مدیریت شهری باید اقدامات لازم را برای کنترل، کاهش و رفع این معضل انجام دهند.
ﺳﻪشنبه، 24 خرداد 1401 - 10:17
بنا نیست در بررسی ایمنی ساختمان‌ها، جو روانی ناایمنی ایجاد شود
رئیس شورای شهر اهواز:
رئیس شورای شهر اهواز با اشاره به دستور بررسی ساختمان‌های فاقد پایان کار در شهر اهواز گفت: باید این ساختمان‌ها از نظر سازه‌ای و فنی بررسی شوند اما بنا نیست جو روانی و نا ایمنی در شهر ایجاد شود.
دوشنبه، 23 خرداد 1401 - 19:44
نایب رییس شورای اسلامی شهر اهواز برخورد دستگاه قضایی با مخلان سلامت مردم را خواستار شد
نائب رییس شورای اسلامی شهر با انتقاد از "تحریک کارگران شهرداری برای تحصن و انباشت زباله در برخی معابر شهری اهواز" گفت: افرادی با تهدید و یا تطمیع کارگران به دنبال اعمال فشار به مدیریت شهری هستند که این رفتار قابل قبول نیست و دستگاه قضایی باید با مخلان سلامت مردم برخورد قانونی کند.
دوشنبه، 23 خرداد 1401 - 19:31
صفحه 1 از 3ابتدا   قبلی   [1]  2  3  بعدی   انتها   

جستجوی اخبار

برچسب خبر

آرشیو اخبار