X

اخبار

(آرشیو ماه اردیبهشت 1402)
میز خدمت شورای شهر و شهرداری اهواز برگزار شد
میز خدمت شورای شهر و شهرداری اهواز با حضور سیاوش محمودی رئیس شورای اسلامی شهر اهواز و جمعی از مدیران شهرداری برگزار شد.
شنبه، 30 اردیبهشت 1402 - 12:46
جزئیات همایش ملی حاشیه‌نشینی، بافت‌های فرسوده و بازآفرینی شهری
این همایش با همکاری مرکز پژوهش و مطالعات شورای اسلامی شهر اهواز و دانشگاه آزاد اسلامی اهواز با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز، اساتید دانشگاه های شهیدچمران و موسسه جهاد دانشگاهی خوزستان،متخصصان و مدیران شهری و شهرداری برگزار شد.
شنبه، 30 اردیبهشت 1402 - 00:06
افتتاحیه نمایشگاه کروکی بناهای ثبت ملی شهر اهواز+گزارش تصویری
نمایشگاه کلوکی بناهای ثبت ملی شهر اهواز با حضور فرماندار اهواز، رئیس شورای اسلامی شهر اهواز، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان، مدیر میراث فرهنگی و گردشگری اهواز و جمعی از اهالی دانشگاه و هنر و فعالان حوزه صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.
جمعه، 29 اردیبهشت 1402 - 20:29
میز خدمت مسجد قبا شهرک حفاری با حضور رئیس شورای اسلامی شهر اهواز +گزارش تصویری
محمودی رئیس شورای اسلامی شهر اهواز در برنامه میز خدمت مسجد قبا شهرک حفاری با حضور فرماندار اهواز، مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز، مدیران آبفا، شهردار منطقه ۳، رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهرداری، رئیس سازمان پارکها و سایر مدیران حوزه شهرداری و شهری حضور پیدا کرد و مطالبات مردم منطقه را با حضور مدیران ...
جمعه، 29 اردیبهشت 1402 - 18:18
«ضرورت استفاده از پتانسیل هنر در آموزش شهروندی»
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز در آیین افتتاح نمایشگاه کروکی بناهای ثبت ملی شهر اهواز:
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به غنای تاریخی، فرهنگی و هنری کشور و استان خوزستان گفت: اگر به هنر به ویژه در حوزه‌های آموزش شهروندی توجه شود و در این مسیر استفاده شود، تاثیر پذیری زیادی در رفتار جامعه خواهد داشت.
جمعه، 29 اردیبهشت 1402 - 16:10
بازدید رئیس شورای اسلامی شهر اهواز از "استودیو شهر"
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز در بازدید از "استودیو شهر" اهواز از این اقدام حمایت کرده و توسعه آن را یکی از نیاز های مهم برای ارتقاء ارتباط موثر و بی واسطه با شهروندان تلقی کرد.
پنجشنبه، 28 اردیبهشت 1402 - 22:49
«در رشد حاشیه نشینی باید جلوی مفسده ها گرفته شود»
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان در همایش ملی حاشیه‌نشینی، بافت‌های فرسوده و بازآفرینی شهری اهواز مطرح کرد؛
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: برخی جاها ساخت و ساز غیر مجاز، کاملا حرفه‌ای و بر اساس نقشه شهرسازی و تقسیم‌بندی خوب و طبق نقشه طرح جامع است که این مساله نشان می‌دهد یک جاهایی این ساخت و سازها ریشه در دستگاه‌های دولتی ما دارند بنابراین باید جلوی این مفسده‌ها گرفته شود.
پنجشنبه، 28 اردیبهشت 1402 - 16:48
«لزوم تعریف کارکرد خدماتی برای شهر»
شهردار اهواز در همایش ملی حاشیه‌نشینی، بافت های فرسوده و بازآفرینی شهری مطرح کرد؛
شهردار اهواز با اشاره به کارکردهای مختلف شهری گفت: راحت‌ترین و پردرآمدترین و سهل‌الوصول‌ترین کارکرد برای اهواز کارکرد خدماتی است؛ کارکرد خدماتی با کمترین قیمت می‌تواند علاوه بر اشتغال‌زایی و جذب سفر، جایگاه این شهر را در سطح ملی و بین‌المللی ارتقا دهد.
پنجشنبه، 28 اردیبهشت 1402 - 16:43
«در بازآفرینی شهری، باید بافت تاریخی اهواز حفظ شود»
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز در همایش ملی حاشیه نشینی، بافت های فرسوده و بازآفرینی شهری؛
رئیس شورای شهر اهواز در همایش ملی حاشیه نشینی، بافت های فرسوده و بازآفرینی شهری بر لزوم جلوگیری از ایجاد سکونتگاه‌های غیر رسمی در شهر اهواز تاکید کرد.
پنجشنبه، 28 اردیبهشت 1402 - 16:36
«فقر داده های مصوب به عنوان اسناد بالادستی در حوزه بازآفرینی شهر»
معاون شهرسازی و معماری شهرداری اهواز در همایش ملی حاشیه نشینی، بافت های فرسوده و بازآفرینی شهری مطرح کرد؛
معاون شهرسازی و معماری شهرداری اهواز گفت: در حوزه بازآفرینی شهر فقر داده‌های مصوب زیاد است؛ دو دهه است که هیچ مطالعه موثری که منجر به تصویب و تدوین به عنوان سند بالادستی برای اقدامات در حوزه بازآفرینی، بافت‌های فرسوده و حاشیه شود، نداشته‌ایم.
پنجشنبه، 28 اردیبهشت 1402 - 16:30
«نداشتن سند، یکی از مهم ترین مشکلات منازل بافت های فرسوده است»
رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای شهر اهواز:
رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای شهر اهواز گفت: بسیاری از مشکلات بافت‌های فرسوده نداشتن سند است و دستگاه‌های اجرایی با مقاومت خود موجب شده‌اند مناطق حاشیه‌ای سند نداشته باشند که این مساله موجب خرید و فروش غیرقانونی می‌شود؛ در نتیجه این مساله موجب از بین رفتن سرانه‌ها می‌شود.
پنجشنبه، 28 اردیبهشت 1402 - 16:10
وجود بیشترین تراکم جمعیتی اهواز در بافت فرسوده / لزوم افزایش تاب‌آوری شهر
معاون پژوهش و فناوری موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان در همایش ملی حاشیه نشینی، بافت های فرسوده و بازآفرینی مطرح کرد :
معاون پژوهش و فناوری موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان گفت: زمانی که از بافت فرسوده یا شهر پایدار صحبت می‌شود باید ردپای تاب‌آوری در ادبیات ذهنی همه کسانی که مسئولیتی در این شهر دارند، وجود داشته باشد و مسئولان شهری بیش از پیش به این فکر کنند که باید مجموعه‌ای با رویکرد تاب‌آوری راه‌اندازی کنند...
پنجشنبه، 28 اردیبهشت 1402 - 15:56
پیام تبریک رییس شورای اسلامی شهر اهواز به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی
سیاوش محمودی رییس شورای اسلامی شهر اهواز بمناسبت ٢٧ اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی در پیامی این روز فرخنده را به فعالان عرصه اطلاع رسانی و کارشناسان و رابطین روابط عمومی تبریک گفت.
چهارشنبه، 27 اردیبهشت 1402 - 19:30
شهر آباد و توسعه یافته با قوانین شفاف امکان پذیر است
رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای شهر اهواز؛
رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شهر آباد و توسعه یافته را با قوانین شفاف امکان پذیر دانست و گفت: با اصلاح ماده ۱۰۱ می‌توانیم با کمترین هزینه برای شهروندان بیشترین سود را به ارمغان بیاوریم.
دوشنبه، 25 اردیبهشت 1402 - 15:13
توجه ویژه کمیسیون فرهنگی برای ارتقاء سطح ورزش محلات در اهواز
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر اهواز گفت: با توجه به اهمیت ورزش محلات و وجود پتانسیل حضور جوانان پرشور در این حوزه، در کمیسیون فرهنگی مقرر شد مساعدت هایی برای ارتقاء کمیت و کیفیت ورزش محلات و نیز احداث مجموعه های ورزشی ویژه بانوان در محلات، پیگیری و اختصاص داده شود.
یکشنبه، 24 اردیبهشت 1402 - 13:35
«طلب چهار هزار میلیاردی شهرداری اهواز از ۲۵۷ دستگاه/ تشکیل اداره ای برای پیگیری وصول مطالبات شهرداری»
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر اهواز خبر داد؛
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر به طلب ۴ هزار میلیاری شهرداری از ۲۵۷ دستگاه اشاره کرد و گفت: بر اساس طرح تصویب شده مقرر شده است برای شناسایی و پیگیری وصول مطالبات با مجوز از وزارت کشور یک اداره کل با همین نام ایجاد شده تا به صورت مستمر موضوع مطالبات را پیگیری کنند.
یکشنبه، 24 اردیبهشت 1402 - 10:40
«شوراهای اسلامی شهر، بازویی برای تقویت دولت و مجلس در کشور»
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز در شصت و هفتمین مجمع مشورتی شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان ها در شهر شیراز؛
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به نقش شوراها در تقویت نظام مردم سالاری دینی گفت: هم دولت و هم مجلس باید شورای شهر را به عنوان یک بازو برای خود در نظر گیرند که اگر این اتفاق رخ دهد شوراها می توانند کمک بزرگی در توسعه شهر و کشور داشته باشند.
پنجشنبه، 21 اردیبهشت 1402 - 21:17
بررسی نرخ‌نامه سرویس های حمل و نقل دانش آموزی در کمیسیون حمل و نقل شورای شهر اهواز
از بررسی نرخ سرویس های مدارس، تا بررسی راه های پیاده سازی سامانه سپند برای رانندگان سرویس مدارس و اجرای طرح های یارانه ای تشویقی برای این رانندگان، در دستور کار چهلمین جلسه کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر اهواز بود.
پنجشنبه، 21 اردیبهشت 1402 - 20:51
  دیدار مردمی رئیس شورای شهر اهواز برگزار شد
دیدار هفتگی و عمومی رئیس شورای اسلامی شهر اهواز با حضور شهروندان و مراجعین محترم و مسئولین پیگیری برگزار شد.
ﺳﻪشنبه، 19 اردیبهشت 1402 - 11:35
مطالبه حق و حقوق کارگران از شهرداری توسط شورا و تسامح و تساهل پیمانکاران در این میان
رئیس شورای شهر اهواز با بیان اینکه در حوزه کارگری، آنچه شهرداری باید بدهد و شورا باید حمایت کند به درستی انجام شده و اشکال کار مشخص شده است، گفت: مساله اصلی پیمانکاران هستند که حق و حقوقی که شهرداری می‌دهد را به دست کارگر نمی‌رسانند و در این زمینه تساهل، تسامح، کوتاهی و حق‌خوری می‌شود و برخی جاها به...
ﺳﻪشنبه، 19 اردیبهشت 1402 - 09:29
صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها   

جستجوی اخبار

برچسب خبر

آرشیو اخبار