X

اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 23 آبان 1402
لزوم انجام ترک تشریفات برای بهسازی مناطق محروم و آسیب‌پذیر اهواز
رئیس شورای شهر اهواز عنوان کرد

  لزوم انجام ترک تشریفات برای بهسازی مناطق محروم و آسیب‌پذیر اهواز

رئیس شورای شهر اهواز بر لزوم انجام ترک تشریفات برای بهسازی مناطق محروم و آسیب‌پذیر در صورت نیاز تاکید کرد.
امتیاز: Article Rating
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی کلانشهر اهواز، سید محمدعلی پورموسوی دوشنبه در یکصد و سی و پنجمین جلسه صحن شورای اهواز، اظهار کرد: همه ۱۳ عضو شورا که بنده هم جز آنها هستم نباید مسائل درون شورا را بیرون مطرح کنند و اول از همه این را به خودم می‌گویم. ما ۲ سال دیگر با هم کار داریم و به نظر بنده اختلاف بین اعضای شورا اولین صدمه‌اش اول به قسمی است که خورده‌ایم چون ما قسم نخورده‌ایم که حال یکدیگر را بگیریم بلکه قسم خورده‌ایم که حال اهواز را خوب کنیم.
رئیس شورای کلانشهر اهواز عنوان کرد: گاهی منطق، استدلال، حرف صحیح و سنجیده گفتن را فراموش نکنیم بلکه باید سعی کنیم که در عصبانیت هم سنجیده گویی را از دست ندهیم؛ ما نماینده مردم اهواز هستیم در جلسات نکاتی مطرح می‌شود که در هفته آینده می‌تواند زمان پاسخگویی برای اعضا باشد؛ لذا آن زمان هم با گزیده گویی، سنجیده گویی و با همه امکاناتی که ما برای پاسخ مستدل به یک موضوع داریم، سخن گفته شود و این پاسخگویی هیچ اشکالی ندارد.
وی اضافه کرد: بنده خواهش می‌کنم که این تقابل بین اعضای شورا دیگر اتفاق نیفتد هرچند که من هم یک عضو هستم و مسئولیت اداره جلسه با بنده است.

پنجره واحد خوب یا بد
رئیس شورای کلان‌شهر اهواز با بیان اینکه چند موضوع مطرح شده است، تصریح کرد: بنده ۲ هفته گذشته صحبتی در مورد پنجره واحد داشته ام، در خصوص پنجره واحد حرفم را گفته‌ام که اگر خوب است، پس مدیریت ما اشکال دارد که نتوانستیم از آن استفاده کنیم و اگر سامانه مشکل دارد فکری برای آن بکنیم و نگفته‌ام که سامانه خریده‌ایم و یا چرا خریده‌ایم.
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به نامه معاون شهرسازی و معماری شهرداری اهواز در خصوص ایرادات سامانه پنجره واحد، ادامه داد: برخی در فضای مجازی به آقای زارع‌ زاده معاون شهرسازی شهرداری نیز تاخته بودند در حالی که وی از اول اسفندماه سال ۱۴۰۱ تا ۸ آبان‌ماه امسال، در شش نامه ، مخالفت خود را با پنجره واحد اعلام کرده است.
وی افزود: وی نه تنها دفاع خاصی از پنجره واحد نداشته بلکه به استناد چندین نامه عنوان کرده که اشکال دارد و طبق آخرین نامه خواستار توقف آن شده بود.قطع حقوق برخی از کارکنان شهرداری
رئیس شورای شهر اهواز بیان کرد: چند وقت پیش مطرح کردم که حقوق برخی از کارکنان شهرداری قطع شده است. قطع غیرقانونی حقوق‌ها یعنی بدون حکم تخلفات اداری و بدون حکم کارشناس تأمین اجتماعی قطع شده باشد که باید این مساله حل شود و مجدداً حقوق‌ها برقرار شود.
وی افزود: در این خصوص بحث و گفت‌وگو کردیم اما تاکنون کاری در این زمینه انجام نشده است. اخیراً تغییراتی در شهرداری ایجاد شده و اگر مشکلات حقوق‌ها حل نشود، مجبور هستیم خودمان ببینیم قضیه چیست.

وی با اشاره به تغییرات ۱۳ گانه‌ای که اخیراً در شهرداری اتفاق افتاده است، تصریح کرد: برخی اشخاص صبحت هایی داشته‌اند، در مورد خودم و به عنوان نماینده شورا می‌گویم که در خصوص اسامی نفرات، پیش از تغییرات با بنده و حتی شاید با اعضای شورا مشورتی انجام نگرفته و تا زمانی که معرفی نشدند هیچ اطلاعی از این اسامی نداشته‌ام. از طرفی ما کاری به تغییرات درون سازمانی نداریم بلکه مسائل ما در خصوص شهر، مشکلات شهر و موضوعات دیگر است.

پور موسوی با اشاره به بخشی از وصیت‌نامه امام خمینی(ره) در خصوص استفاده از بودجه و تاکید بر پشتیبانی از مردم و مظلومین ادامه داد: مناطق محروم و آسیب‌پذیر اهواز مشخص هستند، شهروندان در این مناطق فاقد آسفالت هستند و با اولین بارندگی دچار مشکل می‌شوند، این مناطق باید در اولویت قرار گیرند و اگر لازم باشد ترک تشریفات نیز در این خصوص صورت گیرد تا به سرعت وضعیت مناطق کم برخوردار اهواز بهتر شود.

وی توضیح داد: شهرداری اهواز هزینه‌های را برای جابجایی برخی معاونت‌ها انجام داده است این جابجایی‌ها هزینه‌های زیادی را برای جابجایی سیستم‌ها و سامانه‌ها ایجاد می‌کند، شهرداری باید چنین مواردی را با دقت بیشتری انجام دهد و ملاحظات منابع مالی را مد نظر قرار دهد.

تصاویر مرتبط
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجوی اخبار

برچسب خبر

آرشیو اخبار