X

اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 01 تیر 1401
نتایج آزمایشگاهی جهاد دانشگاهی علمی و مورد پذیرش است/ به دنبال استفاده از تکنولوژی های جدید برای آسفالت هستیم
معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز؛

  نتایج آزمایشگاهی جهاد دانشگاهی علمی و مورد پذیرش است/ به دنبال استفاده از تکنولوژی های جدید برای آسفالت هستیم

معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت علمی جهاد دانشگاهی گفت: در مسائلی مثل آسفالت شهر به دنبال جایگزینی روش های جدید تر با استفاده از تکنولوژی های جدید هستیم تا هم عمر آسفالت و هم هزینه های صرف شده برای این مساله را کنترل کنیم.
امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اهواز ، پرویز حسینی در نشست سه جانبه جهاد دانشگاهی، اعضای شورای شهر و مدیران ارشد شهرداری اهواز که اول تیرماه ۱۴۰۱ در شورای اسلامی شهر اهواز برگزار شد، اظهار کرد: ما به عنوان بازیگران حوزه شهری، شاید خیلی از اشکالات موجود را نبینیم. خوشبختانه در اهواز انواع دانشگاه‌ها را داریم بنابراین انتظار ما این است که دانشگاهیان به عنوان ناظران بیرونی که علم دارند، به ما کمک کنند و با توجه به اشکالاتی که در اجرا داریم، راه حل علمی برای این اشکالات بیان کنند.

وی ادامه داد: ما  آنقدر درگیر روزمرگی می‌شویم که شاید از علم و تکنولوژی روز به شدت فاصله بگیریم. یکی از معضلات اهواز این است که درب منهول‌ها به سرقت می‌رود اما در دانشگاه صنعتی شریف تکنولوژی نانویی به کار برده و درب‌هایی تولید کرده‌اند که مقاومت دارد و در آن میلگرد نیست و به درد سرقت هم نمی‌خورد؛ دانشگاه باید این گونه راه‌گشای مشکلاتی باشد که ما داریم.

معاون فنی و عمرانی شهردار اهواز گفت: با جهاد دانشگاهی  بیگانه نیستیم و سال‌ها است که از آزمایشگاه‌های این مجموعه استفاده می‌کنیم. این مجموعه پشتوانه علمی دارد و نتایجی که می‌دهد قابل پذیرش و منطقی خواهند بود.

حسینی عنوان کرد: آسفالت تنی ۱۳ میلیون خریده می‌شود؛ اجرای آسفالت برای ما به شدت هزینه‌بر است و شرایط اهواز از نظر رطوبت، گرما و مشکلات فاضلابی به شدت آن را آسیب‌زا کرده است. به دنبال اصلاح آسفالت و جایگزین کردن آن هستیم و امیدواریم بتوانیم از تکنولوژی جدیدتر استفاده کنیم. هر چه آسفالت می‌کنیم بعد از یک مدت به روز اول بازمی‌گردیم که هم هزینه‌بر است و هم اعتبار مجموعه را زیر سوال می‌برد.

وی در پایان بیان کرد: انتظار داریم که اگر تکنولوژی‌های روزی وجود دارد که با شرایط آب و هوایی اهواز همخوانی دارد، پیشنهاد دهند و در نقاطی به سرعت به صورت پایلوت اجرا کنیم‌. انتظار داریم مجموعه دانشگاهی پشتیبانی علمی را بدهند تا معضلات را حل کنیم.
تصاویر مرتبط
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار