X

اخبار

تاریخ انتشار: یکشنبه 29 خرداد 1401
عدم جمع آوری زباله ناشی از اعتصابات ؛ تهدید یا فرصت
یادداشت ملایی زمانی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر اهواز

  عدم جمع آوری زباله ناشی از اعتصابات ؛ تهدید یا فرصت

امتیاز: Article Rating


در سالیان اخیر و علی الخصوص در شروع فعالیت شورای ششم و شهردار جدید اعتصابات کارگری متعددی صورت پذیرفته و این امر در حالی صورت پذیرفت که در اکثر موارد حق و حقوق کارگران به درستی پرداخت شده است و از نگاهی دیگر باید گفت که آیا یک... تهدید است؟؟

این موضوع یک تهدید است که سلامت و آسایش مردم را نشانه گرفته است و از طرفی میزان توانمندی سازمانها و نهادهای مرتبط را در کنترل این موضوعات به چالش کشیده است.

۲.. فرصت است؟ علیرغم این تهدیدات خود بستر ساز یک سری از فرصت هاست که اهم آن شامل :
الف. شنیدن صدای کارگرانی که ممکن است حق آنان ضایع شده باشد که البته این خود بدترین نوع انعکاس درخواست است.

ب.. فرصت است به خاطر آنکه تمامی سازمان ها و نهادها میزان توانمندی و قاطعیت و همگرایی خود را در شناخت مسائل و حل سریع آن نه در حرف بلکه در مقام عمل به منصه ظهور برسانند و کسانی را که در عمل به وظایف دچار قصور و کوتاهی شده اند بازخواست نمایند و کارگران و کارمندانی که به ناحق در این مسیر سبب افزایش تشدید اعتصابات شده‌اند را به مراجع ذیصلاح قانونی معرفی نموده و یا از کار برکنار نمایند .

به اذعان بسیاری از تحلیلگران این اعتصابات عادی نبوده و یکسری افراد دنیاطلب که منافع خود را در خطر می بینند بسترساز اصلی چنین اقدامات نامیمونی هستند.

امنیت و آسایش شهر و مردم نباید بازیچه یکسری انسانهای بی مسئولیت و بی غیرت نسبت به امور مردم گردد چرا که در زمان بحران هاست که میزان توانمندی و تقید و اهتمام مدیران دستگاه های اجرایی در تمام سطوح آزمایش می شود.

اگر امروز که در منطقه ۳ شهرداری اهواز اعتصاب کارگری شهرداری وجود دارد و شاهد تهدید سلامت مردم می باشیم و این در حالی است که شهرداری تمام حق و حقوق آنان را پرداخت نموده و شهردار محترم از ظرفیت سایر سازمانهای خود به صورت شبانه روزی در تلاش است تا میزان آسیب های اجتماعی ناشی از آن را کم کند ولی شدت ایجاد مشکلات و بعلاوه سعی تعدادی دنیاطلب و زراندوز و بی غیرت در ایجاد و تشدید ایرادات به حدی است که شهرداری به تنهایی و در زمان کوتاه قادر به کنترل آن نیست و نیازمند اقدام فوری و همگرای سازمانهای امنیتی و انتظامی و دادستانی است
می‌بایست با قاطعیت با متخلفین در تمامی سطوح برخورد شود و ریشه های ایجاد آنرا یکبار و برای همیشه خشکاند.

اگر اکنون اقدام نشود پس چه زمانی امکان چنین امری میسر است تا چه زمانی در این شهر بایستی شاهد بی تفاوتی و کم توجهی و اقدامات دیر هنگام تمامی دستگاههای مرتبط در خصوص حل معضلات اعتصابات کارگری باشیم .

این عملکرد امروز شما مشخص میکند در آینده مجددا شاهد چنین چالش‌های باشیم و یا نباشیم.

کمیسیون فرهنگی شورای ششم
دکتر ملایی زمانی
۲۶. ۳. ۱۴۰۱
تصاویر مرتبط
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار