X

اخبار

تاریخ انتشار: شنبه 28 خرداد 1401
عدم پرداخت مطالبات سازمانها به شهرداری و چالش شهر
یادداشت ملایی زمانی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر اهواز

  عدم پرداخت مطالبات سازمانها به شهرداری و چالش شهر

امتیاز: Article Rating
شهر از معضلات عدیده در رنج است و بلاشک یکی از معضلات عمده آن عدم و یا تعلل در پرداخت مطالبات شهرداری از سوی سازمانها و یا شرکتها است و جدیدا تعلل پرداخت ارزش افزوده از سوی سازمان مالیاتی استان است که بخش کوچکی از عوارض ناشی از این تعلل در پرداختهای دیون است که شامل :

۱. تاخیر در اجرای پروژه‌ای بزرگ شهری که خود سبب دو موضوع حاد و شدید شهری میگردد :

الف .‌ عقب ماندگی شهری و نارضایتی مردم
ب . و در صورت پرداختن دیر هنگام اعتبارات اجرای همان طرحهای قبلی با هزینه‌های بسیار بالاتری صورت خواهد پذیرفت که این امر همان هدررفت ِ مخفی و سنگین منابع مالی شهری و استانی است که کمتر به آن پرداخته میشود.

۲. تاخیر در پرداخت حقوق پرسنلی و پیمانکاران شهری که خود سبب بی انگیزگی در اجرای امورات شهری و کاهش ارائه خدمات به مردم و شهر شده و میشود و بدون شک بخشی از اعتصابات کارگران و آلودگی شهر ناشی از این امر است.

۳. و بدتر از همه درگیری مدیران شهرداری . در امور اولیه اجرایی خواهد شد که علی القاعده نبایستی با آن درگیر شوند .

مدیر و یا مدیرانی که بایستی تمام توان خویش را صرف ارائه برنامه های جدید و کنترل عملکرد زیر مجموعه خود کنند تمام فکر و وقت خود را صرف پیگیری حقوق پرسنل می نمایند و مجموع این عوامل و برخی عوامل دیگر به مرور زمان سبب نوعی عقب ماندگی شدید شهری در سطوح مختلف شده است.

این موضوعات سبب نارضایتی شدید مردمی و حتی برخی از مسئولین شده و بسیاری علت این ایرادات را از ناحیه شهرداری و شورای شهر دانسته و به ناحق به آن می تازند.

دوستان و همشهریان عزیز ؛ مسائل شهر با همین امکانات موجود قابلیت اصلاح اساسی داشته و دارد و به شرط رعایت اساسی دو موضوع ذیل :

یک : همگرایی و همدلی و تلاش جهادی تمامی مسئولین در ارتقای کمیت و کیفیت شهر
و دوم : پرداخت حق و حقوق شهر از سوی مردم و علی الخصوص سازمانها و نهادهای دولتی و شرکتها.

نمی توان انتظار شهری آباد و توسعه یافته داشت ولی به انحاء مختلف از زیر بار مسئولیتهای فردی و اجتماعی خود شانه خالی نمود .

حق و حقوق شهر گرفتنی است و نه دادنی .
اعضای محترم شورای شهر و شهردار محترم کلیه مدیران شهری می بایست از لاک دفاعی خود خارج شده و به صورت یکپارچه و همدل و محکم و مصصم و با هماهنگی نماینده ولی فقیه در استان تمامی حقوق شهر را از سازمانها و مدیریت استانی طلب نموده و تمام سازمانها و دستگاههایی را که در این راه تعلل نموده اند را به مردم و سازمانهای نظارتی معرفی نمایند و سازمانهای را که بیشترین همکاری را نیز داشته اند را به پاس خدماتشان را به مردم معرفی نمایند .

بدون شک مردم فهیم قدردان آنان خواهند بود
و در اینجا وظیفه خود می‌دانم از همکاری جناب آقای دانشی مدیرکل مناطق نفت خیز جنوب و مدیر کل ورزش و جوانان جناب آقای بنی تمیم و مدیر کل ارشاد جناب آقای کلاه کج که همکاری خوبی با شورا داشته و یا آمادگی همکاری خود را در سطوح مختلف با شهرداری اعلام نموده اند تقدیر و تشکر بنمایم .

دکتر ملایی زمانی
کمیسیون فرهنگی شورا
۲۰ . ۳. ۱۴۰۱

تصاویر مرتبط
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجوی اخبار

برچسب خبر

آرشیو اخبار