X

اخبار

تاریخ انتشار: پنجشنبه 26 خرداد 1401
در پرداخت عوارض شرکت‌ها و صنایع، دست برده می‌شود

  در پرداخت عوارض شرکت‌ها و صنایع، دست برده می‌شود

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز گفت: شفافیتی در پرداخت عوارض آلایندگی شرکت ها وجود ندارد که در همان هم نیز دست برده می شود.
امتیاز: Article Rating

به گزارش ایسنا احمد سراج رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز در شصتمین جلسه شورای اسلامی شهر اهواز اظهار کرد: مقالات منتشر شده در دهه ۹۰ در مورد بحث ناپایداری زیست محیطی نشان‌دهنده وضعیت خطرناک آلاینده‌ها در شهر بوده است؛ در این مقالات محله به محله اهواز از این نظر بررسی شده‌اند و منطقه ۸ شهر اهواز آلوده‌ترین منطقه شهر از نظر آلودگی صنعتی است که این وضعیت به دلیل وجود شرکت‌های آلاینده در محدوده شهری است.

وی افزود: از جوی‌های روباز مناطق ۱، ۷، ۵ و ۶ فاضلاب خانگی عبور می‌کند؛ آیا این وضعیت، آلایندگی زیست محیطی ندارد؟ فاضلاب از کنار منازل و محل فروش نیازهای روزانه مردم عبور می‌کند اما چرا صدای کسی درنمی‌آید؟

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز گفت: امروز به راحتی صنایع سنگین آلاینده بودجه مختصری را برای رفع آلایندگی می‌گذارند و درجه آلایندگی خود را کاهش می‌دهند. نباید این صنایع با این بودجه مختصر به نوعی از پرداخت عوارض که پول مردم است فرار کنند؛ هر چند این عوارض جبران‌کننده سلامت مردم نیست.

سراج با انتقاد از نبود شفافیت در پرداخت عوارض از سوی شرکت‌ها و صنایع بیان کرد: ما نمی‌دانیم هر شرکت در حال پرداخت چه عوارضی است. علاوه بر این، در همین هم دست برده می‌شود.

وی با اشاره به آلایندگی شرکت‌های کشت و صنعت نیشکر و سوراندن مزارع نیشکر عنوان کرد: مزارع نیشکر باید جزو صنایع آلاینده قرار بگیرند؛ این موضوع، مطالبه جدی مردم است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز گفت: فاضلاب‌های پزشکی، درمانی و بیمارستانی در رودخانه کارون تخلیه می‌شود که این کار، فاجعه است.

سراج با طرح این سوال که سهم شهرداری از صندوق ملی محیط زیست کجا است؟ تصریح کرد: ۶۰۰ میلیارد تومان را از عوارض اهواز و خوزستان به صندوق ملی محیط زیست می‌برند و بعد، ۴۰ میلیارد تومان از آن را با اخذ سود قابل توجه و هزار منع به خودمان برمی‌گردانند؛ موانع زیادی ایجاد کرده‌اند و تاکنون یک ریال از این مبلغ اخذ نشده است.
تصاویر مرتبط
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار