X

اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 17 اسفند 1400
شهردار اهواز: تا عید نوروز در شهرداری تعطیلی وجود ندارد

  شهردار اهواز: تا عید نوروز در شهرداری تعطیلی وجود ندارد

شهردار اهواز با اشاره به اینکه تا زمان عید نوروز تعطیلی در شهرداری وجود ندارد، گفت: قطعاً کسانی که همراه تیم مدیریت شهری در راه توسعه باشند در حلقه مدیریت باقی می‌مانند در غیر این صورت تغییرات قطعی خواهند بود.
امتیاز: Article Rating

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری اهواز، رضا امینی امروز دوشنبه_ نهم اسفندماه_ در صحن علنی شورای اسلامی شهر اظهار کرد: همه ی ما بر اساس وظیفه و تکلیف قانونی خود تحت عنوان مدیریت شهری برای توسعه شهر جمع شده‌ایم، قطعاً کسانی که همراه این تیم باشند در حلقه مدیریت شهری باقی می‌مانند در غیر این صورت تغییرات قطعی خواهند بود.

وی افزود: علت تغییرات محدودیت فرصت ما است و زمانی برای آزمون و خطا نداریم، این نکته را هم باید در نظر بگیریم که همه بر اساس اعتقاد خود با حداکثر توان خود در راستای توسعه شهر تلاش می‌کنند و کمتر کسی وجود دارد که اراده بر عدم موفقیت داشته باشد.

شهردار اهواز گفت: گویا موفقیت در مدیریت شهری در تعارض با منافع برخی افراد است، و همین امر سبب ایجاد برخی از حاشیه‌ها شده است، اگر شهرداری تاکنون سعی کرده در مسیر درست حرکت کند و زیر بار برخی موضوعات نرفته است به دنبال تحکیم بسترها و زیرساخت‌های کانونی برای مدیریت شهری بوده است، برخی رفتارها و برخوردها نشان از حرکت صحیح مدیریت شهری دارد.

وی ادامه داد: در اهواز به علت انباشت مشکلات همه موارد دارای اولویت هستند و باید با تأمل و تمرکز مواردی که اولویت دار نیستند را شناسایی کنیم چرا ضرورت‌ها به وسیله مردم، رسانه‌ها و اعضای شورای شهر شناسایی و اعلام می‌شود و ما توان خود را با یک برنامه منتظم صرف رفع دغدغه‌های ضروری کنیم.

امینی توضیح داد: برنامه‌ریزی ها در دو بخش زیر ساختی و شرایط عادی تقسیم می‌شوند و باید به هر دو بخش توجه داشته باشیم، شهرداری در رفع دغدغه‌های شهروندان و شهر تنها است، به جای اینکه بخش‌های مختلف حاکمیتی به شهر و وضعیت زندگی مردم کمک کنند، به تکالیف خود عمل نمی‌کنند.

وی با اشاره به کیفیت نامناسب آسفالت اضافه کرد: حفاری‌ها باید به وسیله کاترهای اصولی انجام تا زیر سازی و آسفالت مناسب صورت گیرد این در حالی است که انواع لکه‌های ناهمگون و نامنظم وجود دارد و به محض کوچک‌ترین غفلت پیمانکار به سرعت کار خود را به گونه‌ای که سزاوار شهر نباشد انجام می‌دهد.

شهردار اهواز تاکید کرد: تا رسیدن عید نوروز در شهرداری تعطیلی وجود ندارد و باید در همه ایام هفته شبانه روزی پای کار باشیم، شهرداران و مدیران اجازه ندارند که راه ارتباطی خود را قطع کنند، باید همواره در دسترس باشد چرا که کمترین تعلل موجب ناراحتی شهروندان می‌شود.

وی تصریح کرد: اهواز دارای ۲۰ هزار هکتار محدوده شهری است که قریب به ۳ هزار هکتار آن معابر شهری هستند اگر بخواهیم بدون زیر سازی، ۵۰ درصد آن را آسفالت کنیم نیازمند ۲ هزار میلیارد هستیم.

شهردار اهواز ادامه داد: از آنجایی که اکثریت معابر اهواز نیازمند آسفالت هستند شهرداری به تنهایی قادر به انجام آن نیست و نیازمند حضور و همراهی سایر دستگاه‌ها است.
وی توضیح داد: هرکدام از ما به عنوان مدیر وظایفی داریم و باید به صورت جهادی عمل کرده و چندین برابر دوندگی در کار داشته باشیم تا مشکلات شهر کمتر شوند اما این نکته را هم باید در نظر بگیریم که هرکسی تکلیف شهروندی و اداری دارد، اگر چه در قانون چنین تکالیفی لحاظ نشده باشد برای بهتر شدن شرایط شهر باید همه با هم تلاش کنیم.

امینی با اشاره به اینکه سال‌ها مسئله آب‌های سطحی اهواز تیتر رسانه‌های معاند بوده توضیح داد: آب گرفتی معابر اهواز سالیان گذشته مورد انتقاد رسانه‌های محلی و همچنین رسانه ملی بوده است، از سال گذشته پروژه دفع آب‌های سطحی اهواز آغاز و امسال نیز با طرح ضربتی اتفاقات خوبی رخ داد به گونه‌ای که کمترین مشکل برای شهروندان ایجاد شد اما بازخورد مثبت این کار کمتر در رسانه‌ها دیده شد.

وی با اشاره به اینکه در مصاحبه‌ها تنها حقایق را بیان کرده است افزود: امروز برای توسعه شهر نیازمند انسجام، وحدت، همدلی، مشارکت عمومی و همراه کردن مردم هستیم تا با کمترین خدمت بیشترین رضایت‌مندی ایجاد شود، تاکنون کارهای زیربنایی خوبی انجام شده اما ممکن است در حال حاضر خروجی قابل مشاهده‌ای نداشته باشند به گونه‌ای که گلایه شهروندان به حق است اما این امر نباید ما را از میدان به در کند.

شهردار اهواز تصریح کرد: پاکی و صداقت در تیم مدیریت شهری و اعضای شورای شهر، همه دغدغه مندان و رسانه‌ها وجود دارد و این همیت باید به دیگران تسری پیدا کند و مشکلات رفع شوند.

وی توضیح داد: برنامه مدیریت و توسعه شهری اهواز تدوین و بر اساس آن اولویت‌ها مشخص و تعداد پروژه‌ها تعیین شده است و سعی بر آن شده که منابع مالی آنها پیش بینی شود.

امینی خاطرنشان کرد: از حضور و ارائه برنامه توسط شهروندان استقبال می‌کنیم با جان و دل شنونده انتقادها هستیم اما به هیچ وجه توهین به مدیریت شهری قابل قبول نیست.

تصاویر مرتبط
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجوی اخبار

برچسب خبر

آرشیو اخبار