اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 01 آذر 1396

  موسوی زاده:تحقیق و تفحص گامی در راستای سالم سازی فضای سازمان‌ها‌ است

امتیاز: Article Rating

سید محسن موسوی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: طرح تحقیق و تفحص در هر دستگاهی با ایجاد فضایی سالم در همان دستگاه همراه است و می‌تواند راهکاری مفید و موثر برای جلوگیری از فساد و مشکلات موجود در دستگاه باشد.
وی با بیان اینکه با تحقیق و تفحص در شهرداری‌ها و پیگیری آن در راستای سالم سازی مجموعه شهرداری موافق هستم، افزود: طرح تحقیق و تفحص در شهرداری سبب می‌شود که واقعیت‌ها برای شهروندان مشخص شود.
عضو شورای شهر اهواز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کدام حوزه‌های شهرداری کلانشهر اهواز بیشتر نیازمند تحقیق و تفحص هستند، گفت: امر تحقیق و تفحص در حوزه‌هایی از قبیل مالی و قراردادها به دلیل وجود ابهامات و مشخص شدن واقعیت‌ها، نیاز است زیرا به دلیل نبود مدرکی مدلل متهم کردن دیگران درست نیست.
وی افزود: در حوزه‌های یاد شده امکان خطا و اشتباه وجود دارد و به کارگیری فرآیند تحقیق و تفحص می‌تواند در شفاف سازی فعالیت‌ها و عملکرد مجموعه شهرداری موثر باشد زیرا مسائل مالی و قراردادها نیازمند شفاف سازی هستند و شورای پنجم پایه و اساس فعالیت را بر این اصل گذاشته است که در بخش قراردادها با شفافیت وارد عمل شود.
شهردار کلانشهر اهواز در امر شفاف سازی مُصر است
موسوی زاده با بیان اینکه یکی از برنامه‌های شفاف سازی مطلع کردن شهروندان از فعالیت‌های خدماتی است، گفت: شورای پنجم، شهرداری را انتخاب کرده که فردی پاکدست و توانمند است بنابراین ایشان در امر شفافیت سازی فردی مصر بوده و اعضا نیز از ایشان خواسته‌اند که در حوزه‌ فعالیت‌های مالی شهرداری شفافیت لازم و نظارت کافی را داشته باشد.
وی با بیان اینکه شورای پنجم نیز از حوزه نظارتی خود غافل نمی‌شود، عنوان‌کرد: حتما تمام فعالیت‌ها و کارهایی که در برنامه داریم به شهروندان اطلاع و در صورت لزوم نیز اطلاعات قراردادها از جمله میزان هزینه انجام شده را اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار