اخبار

تاریخ انتشار: یکشنبه 29 فروردین 1400
معین زاده:مشکلات به وجود آمده در روند پیشرفت پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان دانشگاه

  معین زاده:مشکلات به وجود آمده در روند پیشرفت پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان دانشگاه

امتیاز: Article Rating
معاون عمرانی شهردار اهواز در کمیسیون عمران ،شهرسازی ومعماری تشریح کرد؛
مشکلات به وجود آمده در روند پیشرفت پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان دانشگاه

معاون عمرانی شهرداری اهواز در یکصد ویکمین جلسه کمیسیون عمران،شهرسازی و معماری شورای اسلامي شهر اهواز که روز دوشنبه مورخ ۲۳ فروردین برگزار شد گفت: پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان دانشگاه با سرعت و روند خوبی در حال اجرا بود که به دلایل مختلفی که اشاره خواهم کرد هم اکنون از سرعت قبل برخوردار نیست. علل مختلفی در این امر دخیل بوده است که بخش عمده آن به معارضین زیرزمینی بر می گردد و مشکلاتی نیز در بدنه شهرداری وجود دارد که کار را دشوار کرده است.
معین زاده افزود:معارضینی که می گوییم فقط خط 1200 آب شرب نیست چندین مشکل داریم که تمامی بخش های شهرداری اعم از حقوقی و مناطق و ... باید پای کار باشند.
تغییرات متعدد مدیریتی در یکی از مناطق نیز مزید بر علت است. تا بخشی از کار پیش می رود و صورتجلسه می شود مدیرمنطقه تغییر می کند و باید با مدیر جدید مجدد کار را پیس ببریم.
معاون عمرانی شهرداری اهواز در ادامه گفت:در مسیر شمال به جنوب و بالعکس سه معارض داریم. که کار را واقعا سخت کرده است. اولین معارض مخابرات است که بر اساس صورتجلسات استانداری و کارگاهی قرار بود فیبر نوری را که در محل شمع کوبی و پایه گذاری مسیر قرار می گیرد را تا 15 بهمن جا به جا کند ولی هنوز بخشی از آن باقی مانده است.
وی گفت:در مسیر جنوب به شمال از خیابان انوشه به سمت گلستان یک خط برق معارض داریم که باید 9 پایه از این خط سه متر عقب نشینی کنند و سرکش های مغازه ها نیز باید جمع آوری شود.
یک پل عابر پیاده هم سمت پل پنجم هست که باید جمع اوری شود ولی همکاران شهرداری به قدری درگیر موضوعات اداری خود هستند که در این موارد نمی توانند توان اجرایی بگذارند. مشکل دیگر خط فاضلاب 1600بتنی در مسیر شمال- جنوب است کوله کار روی این خط احداث می شود با آب و فاضلاب حل کردیم که وقتی خط شمال به جنوب زیر بار ترافیکی برود و بتوانیم کندرو را ببندیم. خط را 150 متر انحراف بدهیم. موافقت کردند ولی مشکل اساسی ما در چپ گرد شمال به شرق درب شمالی دانشگاه است جایی که خط 1200آب وجود دارد.تا جایی که توانستیم با تغییر در طرح از درگیری با خطوط آب و فاضلاب از هر مدلش فرار کردیم. ولی برای این موارد دیگر چاره ای نداشتیم. این خط ترازش زیر تراز پروژه است و از بین شمع های اجرایی ما می گذرد. تغییری ایجاد کردیم تا دسترسی تسهیل شود.اما نگرانی های آنها کاررا به دادگستری  کشاند.معاون دادستان ما را خواست و ده روز مهلت داد تا شهرداری و آبفا و قرارگاه خاتم به یک طرح مشترک برای کار برسند.یک طرح پیشنهاد شد ولی تایید آن توسط آبفا مسکوت ماند و درنهایت اعلام مخالفت کردند.
وی تاکید کرد: از ابتدای کار یعنی سال 98 که وارد پروژه شدیم استعلام گرفتیم و خواستیم محل لوله ها را مشخص و جا به جا کنند ولی هیچ اتفاقی نیفتاد.
مشکلات دیگری هم داریم که دست قرارگاه را بسته است.از جمله املاکی است که به قرارگاه واگذار شده برای فروش و ورود نقدینگی به کارگاه که هنگام فروش متوجه شدند شهرداری کوت عبدالله بر روی برخی از این زمین ها اعلام مالکیت کرده است و برخی از انها را واگذار کرده است.امور حقوقی و املاک شهرداری باید به این مسئله ورود کند و این زمین ها را عودت داده و موارد جدید جایگزین کند.
مشکل دیگر که موجب کندی روند اجرای پروژه شده است موضوع تامین میله گرد مورد نیاز پروژه است. بخش اول با قرارداد سه جانبه ای که بین شهرداری و قرارگاه و هلدینگ فولاد خلیج فارس بسته شده بود برای تکمیل سازه و عرشه تامین شد.(گرچه در خصوص روند تهاتر نیز مباحثی پیش آمده که امیدواریم هرچه زودتر حل وفصل شود)
معاون عمرانی شهرداری در پایان گفت: برای بخش دوم میله گرد با شرکت دیگری توافق کردیم طبق قرار داد قبلی که میله گرد در اختیار قرارگاه قرار بگیرد و هزینه پرداخت و شهرداری ما به ازای آن ملک در اختیارقرارگاه قرا بدهد. اما با سابقه پیش آمده مقداری کار سخت شده و تامین میله گرد با مشکل مواجه شده و درصورت تامین میله گرد تولید سگمنت هم ادامه خواهد یافت.
تصاویر مرتبط
  • معین زاده:مشکلات به وجود آمده در روند پیشرفت پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان دانشگاه
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار