اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 21 مرداد 1398
كعب عمير: تنها ١٣٠ اتوبوس فعال در كلانشهر اهواز فعاليت ميكنند/ در انتظار يارانه دولت براي خريد اتوبوس هستيم

  كعب عمير: تنها ١٣٠ اتوبوس فعال در كلانشهر اهواز فعاليت ميكنند/ در انتظار يارانه دولت براي خريد اتوبوس هستيم

امتیاز: Article Rating

رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اسلامی اهواز در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر مشکلات ناوگان حمل و نقل عمومی در اهواز گفت: طبق برنامه پنجم و ششم توسعه دولت، شهرداری و شهروندان هرکدام باید یک سوم هزینه بلیت اتوبوس را پرداخت کنند اما دولت از سال ۹۳ تا ۹۶ یارانه ای به شهرداری اهواز نداده است.

رحیم کعب عمیر ادامه داد: تا پیش از سال ۸۹ دولت حدود ۸۲.۵ درصد هزینه های اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی را پرداخت می کرد اما از آن زمان تاکنون هیچ اعتباری در این خصوص در نظر گرفته نشده است، در سال ۹۷ شهرداری حدود ۵۰ دستگاه اتوبوس وارد چرخه حمل و نقل عمومی کرد سود تسهیلات وام گرفته شده به این منظور ۱۳ درصد است که دولت ۹ درصد آن را پرداخت می کند.

۷۰ اتوبوس بدون کولر

وی بیان کرد: سیستم حمل و نقل عمومی در تمام کشورها غیر درآمدزا است و دولت ها باید یارانه بدهند، در ابتدای فعالیت شورای پنجم ۱۷۰ دستگاه اتوبوس در اهواز فعال بود که با خرید اتوبوس های جدید به ۲۲۵ دستگاه افزایش یافت اما اکنون تنها ۱۳۰ دستگاه اتوبوس فعال وجود دارد.

این عضو شورای شهر اهواز با اشاره به اینکه ۷۰ دستگاه اتوبوس فاقد کولر هستند خاطر نشان کرد: برای خرید هر اتوبوس ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که شهرداری چنین توان مالی ندارد از این رو به استاندار خوزستان پیشنهاد  شد مبلغ ۲۶۰ میلیارد ریال برای نوسازی ۷۰ اتوبوس اختصاص دهد.

تصاویر مرتبط
  • كعب عمير: تنها ١٣٠ اتوبوس فعال در كلانشهر اهواز فعاليت ميكنند/ در انتظار يارانه دولت براي خريد اتوبوس هستيم
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار