اخبار

تاریخ انتشار: پنجشنبه 17 مرداد 1398
قنوات:مشکلات را با گفت وگو و سازش می‌توان حل و فصل کرد

  قنوات:مشکلات را با گفت وگو و سازش می‌توان حل و فصل کرد

امتیاز: Article Rating

محمدهادی قنوات، عضو شورای شهر اهواز در نشست  در نشست مشترک اعضای شوراهای اسلامی اصفهان و اهواز؛با اشاره به اینکه استان اصفهان یک دهم شهدای جنگ تحمیلی را تقدیم انقلاب کرده و سهم بسزایی در حفظ و حراست از انقلاب دارد، اظهار کرد: اصفهان و اهواز دو کلانشهر تاریخی، مهاجر پذیر و کناررودخانه ای و صنعتی هستند که آسیب‌ها و چالش‌های مشترکی دارند بنابراین اشتراک گذاری تجارب این دو شهر در مقابل آسیب‌های اجتماعی و چالش‌های پیش رو تسهیلگر رفع مشکلات خواهد بود.
وی ضمن تقدیر از مردم اصفهان، گفت: مردم این استان در سیل مهربانی به همراهی و همیاری مردم خوزستان شتافتند و خودجوش کمک کردند، از شورای شهر و شهرداری اصفهان که کمک شایانی به مردم خوزستان کردند، سپاسگزاری می‌کنم. 
عضو شورای شهر اهواز ابراز امیدواری کرد: نشست‌های صمیمی با رویکرد همبستگی ملی ادامه داشته باشد و سمن‌های دو استان با یکدیگر ارتباط مطلوب‌تری برقرار و شورای شهرها نیز به نوعی به این سازمان‌ها کمک کنند تا مسائل حل و فصل شود. 

اصفهان و اهواز خواهر خوانده شوند

قنوات ضمن تاکید بر لزوم توجه به اشتراکات دو استان، تصریح کرد: اصفهان و خوزستان به یکدیگر متصل هستند و منابع مشترک دارند و برای حل و فصل مشکلات نیاز است که در اجلاس کلانشهرها کمیسیون مشترک بین دو شهر اصفهان و اهواز برگزار شود، هفته فرهنگی اهواز و خواهرخواندگی اصفهان و اهواز را باید پیگیری کنیم. 

وی با بیان اینکه مشکلات را می‌توان با سازش و گفت و گو، حل و فصل کرد افزود: انتظار داریم این نشست بهانه‌ای برای هم افزایی و همبستگی و تفاهم باشد و امیدواریم با درایت شورای شهر اصفهان بتوان کنار یکدیگر مشکلات را حل کرد. 

عضو شورای شهر اهواز با اشاره به نامگذاری محله‌ای در خوزستان به نام اصفهان، گفت: نامگذاری خیابان‌ها نیز می‌تواند یکی از راهکارهای نزدیک شدن و همبستگی ملی دو استان خوزستان و اصفهان  باشد

تصاویر مرتبط
  • قنوات:مشکلات را با گفت وگو و سازش می‌توان حل و فصل کرد
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار