اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 01 آذر 1396
قنوات:تحقیق و تفحص سبب تقویت بعد نظارتی شورا می‌شود

  قنوات:تحقیق و تفحص سبب تقویت بعد نظارتی شورا می‌شود

امتیاز: Article Rating

محمد هادی قنوات عضو پنجمین دوره شورای اسلامی شهر اهواز نیز با بیان اینکه طرح تحقیق و تفحص در قانون جدید شوراها دیده شده است، در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: در تحقیق تفحص این امکان داده شده که اگر در مجموعه‌ای از شهرداری ابهاماتی وجود داشته و این ابهامات به هیچ نحو ممکنی قابلیت مرتفع شدن را نداشته باشند می‌توان با استفاده از این ابزار ابهامات موجود را رفع کرد.
وی افزود: تحقیق و تفحص سبب تقویت بعد نظارتی شورا می‌شود و اعضای شورا نیز حتما نظارت خود را در تمامی حوزه‌های شهرداری بیشتر می‌کنند.
امر تحقیق و تفحص نسبت به مدت زمانی که از فعالیت شورای پنجم گذشته کمی زود است
عضو شورای شهر اهواز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کدام قسمت‌های شهرداری اهواز نیازمند امر تحقیق و تفحص است،گفت: در حال حاضر شهردار جدید منصوب شده و باید اجازه بدهیم که مدت زمانی از فعالیت ایشان بگذرد و اگر در کمیسیون‌ها اعضا از پاسخ‌ها قانع نشدند اجازه استفاده از امتیاز تحقیق و تفحص را داریم اما در حال حاضر ورود به این امر نسبت به زمان آغاز فعالیت شورای پنجم کمی زود است.
وی تصریح‌کرد: به طور مثال در حوزه‌ درآمدی که بخشی از آن به معاونت شهرسازی و صدور پروانه‌ها ختم می‌شود به دلیل حضور عوامل انسانی با خطا نیز مواجه می‌شویم بنابراین اعضا در حال بررسی هستند تا متوجه شوند که در این حوزه چه مشکلاتی وجود دارد.
به صراحت نمی‌توان گفت در کدام بخش از مجموعه شهرداری تخلف رخ داده است
هادی قنوات افزود: در حوزه‌های خدمات شهری و املاک که امکان حیف و میل شدن اعتبارات وجود دارد در حال بررسی و با دریافت اطلاعات لازم درصدد ارزیابی و نظارت هستیم زیرا به صراحت نمی‌توان گفت که در کدام بخش از مجموعه شهرداری تخلف رخ داده است.
وی تصریح‌کرد: باید اجازه داد تا استفاده از این ابزار به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد زیرا در صورت مطرح شدن آن در زمانی به غیر از زمان اصلی نه تنها کاربری ندارد بلکه اعضای شورا نیز نمی‌توانند از کاربرد این ابزار استفاده درستی داشته باشند و به نظر بنده اعضای شورا باید موضوعات را بیشتر در کمیسیون‌ها پیگیری کنند.

تصاویر مرتبط
  • قنوات:تحقیق و تفحص سبب تقویت بعد نظارتی شورا می‌شود
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار