اخبار

تاریخ انتشار: یکشنبه 08 فروردین 1400
قرارداد محرومیت‌زدایی ۵۰۰ میلیارد تومانی با قرارگاه خاتم الانبیاء در شورای شهر اهواز تصویب شد

  قرارداد محرومیت‌زدایی ۵۰۰ میلیارد تومانی با قرارگاه خاتم الانبیاء در شورای شهر اهواز تصویب شد

امتیاز: Article Rating
محمدجعفر فلسفی اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های جدی شورای شهر اهواز از ابتدای شروع به کار موضوع محرومیت‌زدایی از مناطق محروم و کم برخوردار بود که به دلیل شرایط نامساعد مالی شهرداری امکان خدمات‌رسانی به صورت گسترده و موثر در این مناطق وجود نداشت.
وی افزود: با ورود قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به پروژه‌های شهری از جمله احداث پل این دغدغه توسط اعضای شورای شهر مطرح و توسط نماینده ولی‌فقیه در استان مورد تاکید قرار گرفت و رایزنی‌های لازم در این رابطه با فرماندهی قرارگاه و شهردار وقت اهواز صورت گرفت.
رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای شهر اهواز به سخنان خود در صحن علنی شورا در اوایل اردیبهشت‌ماه سال 99 اشاره کرد و گفت: در نطق خود به صراحت اعلام کردم اگر شورای شهر طرح و برنامه‌ای برای محرومیت‌زدایی نداشته باشد قطعا دچار خطای استراتژیک شده است و تاکید کردم با استفاده از ظرفیت قرارگاه خاتم می‌توان با هزینه‌ای معادل 200 میلیارد تومان چهره این مناطق را تغییر داد.
وی در ادامه افزود: خوشبختانه طرح این موضوع آثار خود را بر جای گذاشت و دیگر دلسوزان در شورای شهر بر اهمیت و ضرورت انجام آن صحه گذاشتند و در نهایت شورای شهر در آذرماه سال 99 تفاهم‌نامه فی مابین شهرداری و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء را مصوب کرد.
فلسفی بیان داشت: از زمان تصویب تفاهم‌نامه در یک بازه زمانی سه ماهه متن قرارداد با رقمی معادل 500 میلیارد تومان به شورای شهر ارائه شد که کمیته محرومیت‌زدایی شورا به ریاست حجت الاسلام موسی‌پور در جلسات مکرر این متن را مورد مداقه قرارداده و با استفاده از ظرفیت کارشناسان شهرداری و اعضای مجرب شورا به ویژه باباپور پس از انجام اصلاحات لازم در جلسه‌ای فی مابین کمیته محرومیت‌زدایی و سرپرست شهرداری نوشادی توافق لازم صورت گرفت.
وی اظهار داشت: در این توافق درباره مبلغ، ضرایب و مدت قرارداد هماهنگی شد و بنابه دستور رئیس شورا سنواتی جلسه فوق‌العاده شورا روز پنجشنبه 28 اسفندماه 99 برگزار و این قرارداد به تصویب شورای شهر رسید.
فلسفی با ابراز خرسندی از تصویب این قرارداد گفت: در طول دوره فعالیت شورای پنجم هیچ خبری به این اندازه مرا خوشحال نکرد و سنگ بنایی که شورای شهر در این دوره گذاشت هیچ گاه از خاطره و ذهن مردم عزیز پاک نخواهد شد.
وی در خاتمه به همکاری و قول مساعد استاندار خوزستان برای تامین بخشی از هزینه‌های طرح اشاره کرد و گفت: امیدوارم نمایندگان مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی که قطعا" دغدغه اصلی‌شان رفع محرومیت از چهره شهر است از هیچ تلاشی برای تقویت منابع مالی این طرح دریغ نخواهند کرد و ضمن رایزنی با مقامات ارشد کشور به هر طریق ممکن منابع جدیدی را برای پیشبرد بهتر و سریع‌تر این کار بزرگ و ارزشمند که آرزوی دیرینه مردم شریف اهواز است شناسایی خواهند کرد.
تصاویر مرتبط
  • قرارداد محرومیت‌زدایی ۵۰۰ میلیارد تومانی با قرارگاه خاتم الانبیاء در شورای شهر اهواز تصویب شد
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار