اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 08 تیر 1394
شهردار اهواز پروژه های نیمه کاره این شهر را تعیین تکلیف کند

  شهردار اهواز پروژه های نیمه کاره این شهر را تعیین تکلیف کند

امتیاز: Article Rating

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی کلانشهر اهوازاهواز؛ حسين حيدري در نطق پيش از دستور نود و سومین جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر اهواز، از طريق پاورپونت گزارشی از بازديد پروژه​هاي عمراني در سطح شهر اهواز ارائه داد و اظهار كرد: برخي پروژه​ها به دليل كمبود منابع مالي متوقف شده​اند كه در يكي از جلسات از شهردار درخواست شد خود به مساله ورود کرده و اعتبار مورد نياز براي تكميل اين پروژه​ها را تامين كند.

 وي ادامه داد: يكي از اين پروژه​ها، ورزشگاهي در جاده ساحلي رودخانه كارون است كه زيرسازي آن انجام شده ولي چهار، پنج ماه است كه كار آن متوقف شده و پيمانكار نيز كارگاه خود را جمع كرده است. پاركينگ طبقاتي شهرداري اهواز در خيابان طالقاني نيز از ديگر پروژه​هايي است كه پيشرفت فيزيكي زيادي ندارد، این پروژه داراي قرارداد 5 ماهه براي اسكلت و 5 ماهه براي سقف است. متاسفانه ايراد فني نيز به اين پروژه گرفته شده زیرا ساختمان آب​بندي نشده است.
اين عضو شوراي شهر اهواز گفت: بلواري در منطقه زيباشهر نيز به مدت چهارماه است كه جداول آن كنده​كاري شده​اند و پروژه نيمه​كاره رها شده است. مجموعه ورزشي در كوي علوي، خيابان 68 متري از ديگر پروژه​هايي است كه علیرغم تبليغات بسيار زيادي كه براي كلنگ​زني آن صورت گرفت، اما عمليات اجرايي پروژه توسط پيمانكار متوقف و پروژه نيمه​كاره رها شده است. ميدان لشكرآباد نيز از ديگر پروژه​هاي نيمه​كاره اهواز است كه حدود 8 ماه پيش عمليات اجرايي آن آغاز شده و هم​اكنون نيمه​تمام است. البته كار اجرايي آن در حال انجام است ولي با سرعت لاك پشتي پيش مي​رود.
 حيدري افزود: كار سراي محله در آخر اسفالت نيز به دليل پرداخت نشدن صورت وضعيت پيمانكار در حد فونداسيون نيمه​تمام رها شده است. در خصوص زيرگذر شريعتي نيز با اينكه موضوع تملك اراضي در اين پروژه حل شده اما عمليات احداث در ضلع شرقي آن تاكنون انجام نشده است. از ديگر پروژه​هاي نيمه​تمام مي​توان به پارك نيمه​تمام در كوي رمضان و خياباني در بلوار زيباشهر اشاره کرد كه به دليل تجمع نخاله​هاي ساختماني نماي بسيار بدي را براي منطقه ايجاد كرده است.
 وي با بيان اينكه در اين دوره شورا حتي يك ورزشگاه به بهره​برداري نرسيده است، اظهار كرد: از ديگر معضلاتي كه در بازديد از اين پروژه​ها مشاهده كرديم، رنگ​آميزي ديوارهاي مخروبه در شهر بود كه لازم است در اين زمينه زيباسازي توضيحات لازم را ارائه نمايد. هزينه كردن در مخروبهها چه مفهومي ميتواند داشته باشد؟ همچنين مشاهده مي​كنيم كه هر كس در اهواز اقدام به ساختمان​سازي مي​كند، دور پروژه خود به نحوي ديوار مي​كشد كه علاوه بر پياده​رو حتي سواره​رو را نيز اشغال مي​كند. به عبارتي مي​توان گفت که هر چه ساختمان در حال ساخت در اهواز مي​بينيم چنين وضعيتي را دارد.
 عضو شوراي شهر اهواز درباره فضاي سبز شهر نیز گفت: به دليل عدم رسيدگي به فضاي سبز و چمن در برخي مناطق اين فضاها خشك شده و قابل استفاده نيستند. همچنين براي من جاي سوال است كه جايگزين المان دلفين​ها و آب​نما در آخر پاداد چه معني دارد؟
 حيدري در ادامه نطق خود شهردار را مورد انتقاد قرار داد و گفت: چنانچه شهردار بخواهد از استخدام بستگان اعضای شورا به عنوان حق​السكوت و اهرم فشار عليه هر عضو شورا استفاده كند، كار بسيار بدي است و لازم است در مقابل اين اقدام شهردار، دوستان شورايي موضع بگيرند. مي​بینیم كه یک فرد توسط آقاي شهردار اخراج شده است كه كار درستي نبوده و كار شهردار از سوي ما مورد انتقاد قرار مي​گيرد.
وي در پايان به بودجه سال 93 شهرداري اشاره كرد و گفت: طبق گزارش شهردار از 9 ماهه سال 93، ميزان 68 درصد بودجه محقق شده كه در كل سال اين ميزان به 100 درصد رسيد و 72 درصد اين بودجه در امور عمراني تخصيص يافته است و به عبارتي بودجه با تمام اين پيش​بيني​ها محقق شده است. اما با وضعيتي كه در اين پروژه​هاي عمراني مشاهده كرديم، گزارش خلاف واقع بوده و بودجه 93 كامل تحقق پيدا نكرده است. طبق قانون براي روشن شدن موضوع شخصا طرح سوال خواهم كرد و شهردار موظف است ظرف 10 روز به اين موضوع پاسخ دهد.
 
تصاویر مرتبط
  • شهردار اهواز پروژه های نیمه کاره این شهر را تعیین تکلیف کند
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار