اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 01 تیر 1394
در نود و دومین نشست علنی اعضای شورای اسلامی کلانشهر اهواز تصویب شد:اجرای پروژه های مشترک توسط شهرداری اهواز و کوت عبدالله

  در نود و دومین نشست علنی اعضای شورای اسلامی کلانشهر اهواز تصویب شد:اجرای پروژه های مشترک توسط شهرداری اهواز و کوت عبدالله

امتیاز: Article Rating

 نود و دومین نشست علنی اعضای شورای اسلامی کلانشهر اهواز صبح امروز ( دوشنبه 1 تیرماه ) در محل سالن اجتماعات شورای اسلامی کلانشهر اهواز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی کلانشهر اهواز؛ در این نشست که با حضور اعضای شورای شهر کوت عبدالله و شهردار این شهر؛ خانواده شهدای مدافع حرم و جمعی از کیوسک داران و اصحاب رسانه برگزار شد لایحه اجرای پروژه های مشترک شهرداری اهواز و کوت عبدالله با اعتباری معادل 130 میلیارد ریال؛ عوارض ویژه کاهش اثرات حوادث غیر مترقبه، عوارض بر معاملات اموال منقول و غیر منقول شرکت ها، درخواست جمعی از کیوسک داران در رابطه با جانمایی کیوسک و دو لایحه مساعدت به موسسه خیریه امدادگران عاشورا و دبیرستان دخترانه پردیس در دستور کار جلسه قرار گرفت.

با پیشنهاد مهدی آلبوشوکه عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز به دلیل حضور اعضای شورای شهر کوت عبدالله مقرر شد بررسی لایحه اجرای پروژه های مشترک شهرداری اهواز و کوت عبدالله قبل از نطق های پیش از دستور بررسی شود.

بر مبنای این لایحه شهرداری اهواز با اعتباری معادل 130 میلیارد ریال با شهرداری کوت عبدالله سه پروژه مشترک را اجرایی خواهند نمود.

آذر زمان پور به عنوان مخالف این لایحه گفت: اولویت با مناطق محروم اهواز است و خیابان هایی که آسفالت ندارند و مناطقی که از کمترین امکانات بی بهره هستند و مطابق قانون عوارض شهروندان باید در همان محدوده هزینه شود.

هدایت ممبینی به عنوان موافق این لایحه اظهار کرد: بهتر است خط کشی نکنیم؛ مگر کوت عبدااله یک محله از اهواز نبوده است؟ این پروژه ها تنها مختص به شهروندان کوت عبدالله که نیستند شاید استفاده شهروندان اهوازی از این پروژه ها چند صد برابر باشد.

این لایحه پس از ارائه نظرات موافق و مخالف به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شورای شهر؛ آذر زمان پور به عنوان اولین ناطق پیش از دستور کار نود و دومین نشست علنی گفت: ادامه کار سید خلف موسوی شهردار اهواز را به صلاح او و شهروندان نمی دانم.

زمان پور با بیان اینکه تاکنون هزینه های بسیاری به شورای شهر و شهروندان وارد شده است عنوان کرد: صراحتا اعلام می نمایم ادامه کار سید خلف موسوی شهردار اهواز را نه تنها به صلاح او که به صلاح شهروندان نیز نمی دانم و به اعتقاد بنده بیش از این نباید به واسطه حضور ایشان به شورای شهر و شهروندان هزینه تحمیل نمود.

وی خطاب به شهردار اهواز گفت: از انتصابات صورت گرفته بر پایه ارتباطات، بدون اخذ نظرات جامعه نخبگان و کارشناسان، غیر مدبرانه خودداری نمایید چرا که تاوان چنین رویکردی را شهروندان هنگامی که درگیر ناآگاهی و ندانم کاری مدیران منتصب شما می شوند پس می دهند، به روند ایجاد بی انگیزگی در بین پرسنل شهرداری و کاهش راندمان کاری به دلیل عدم استقرار سیستم شایسته سالاری پایان دهید.

دومین ناطق پیش از دستور کار علی ناصری وقت خود را به اسکندر زنگنه و حسین حیدری واگذار نمود؛ اسکندر زنگنه خواستار سعه صدر و تحمل اعضای شورا نسبت به نطق های یکدیگر شد و بر لزوم حفظ حرمت افراد تاکید نمود.

وی افزود: اختیارات ماورای تصور نباید توسط شورای شهر به شهردار داده شود و این تعامل باید وجود داشته باشد که هر جایی نیاز به رفع ابهام و پاسخگویی بود شهردار در صحن شورای شهر حضور یافته و به ابهامات اعضا پاسخ دهد.

زنگنه با اشاره به مناطق محروم علی آباد و شیبان و غیره گفت: 130 میلیارد ریال با شهرداری کوت عبدالله مشارکت می کنیم اما چند کیلومتر آن طرف تر در همین شهر خودمان حتی کیفیت آب آشامیدنی در حد فاجعه است و شهروندان مناطق محرومی مثل شیبان در مضیقه هستند. بنده به این لایحه با این دیدگاه رای داده ام که شهردار اهواز از اختیار قانونی خود برای تصمیم گیری در مورد ده درصد بودجه استفاده نموده است و عقیده دارم ایشان قصد رفتن از منصب مدیریت شهری را داشته اند و به همین دلیل چنین تصمیمی گرفته است.

در ادامه حسین حیدری دیگر عضو شورا خواستار استعفای شهردار اهواز شد و افزود: بیش از این اجازه بازی با اذهان و افکار عمومی شهروندان و اعضای شورای شهر را به شهردار نمی دهیم؛ چنانچه ظرف مهلت قانونی شهردار استعفا ندهد با ابزار قانونی که در اختیار  شورا است  بنده تلاش خود را در راستای عزل وی خواهم نمود،

دومین لایحه مورد بررسی لایحه عوارض ویژه کاهش اثرات حوادث غیر مترقبه بود که این لایحه موفق به اخذ رای مثبت از اعضای شورای شهر نشد.

لایحه عوارض بر معاملات اموال منقول و غیر منقول شرکت ها نیز در راستای بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه ریزی و بودجه شورای اسلامی کلانشهر اهواز ارجاع شد.

به دلیل اتمام وقت جلسه شورای شهر؛ بررسی سایر موارد به نشست های آتی موکول گردید.

 

 

 

 

تصاویر مرتبط
  • در نود و دومین نشست علنی اعضای شورای اسلامی کلانشهر اهواز تصویب شد:اجرای پروژه های مشترک توسط شهرداری اهواز و کوت عبدالله
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار