اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 03 آذر 1394
خلاصه ای از  یکصد و چهاردهمین  جلسه شورای اسلامی کلانشهر اهواز

  خلاصه ای از یکصد و چهاردهمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر اهواز

امتیاز: Article Rating

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی کلانشهر اهواز ؛ یکصد و چهاردهمین  جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر اهواز روزدوشنبه (2آذر) در سالن جلسات این شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه ، ناطقین  پیش از دستور کار ،  حجت الاسلام قربانعلی سعادت نیا ؛ آقای ناجی سواری به بیانات خود پرداختند .

حجت الاسلام قربانعلی سعادت خواستار نهادینه شدن خدمات شهرداری در مسیر 'طریق الحسین'  شد.

ناجی سواری  به اولویت استخدام غیراهوازی ها در شهرداری انتقاد کرد.

در ابتدای جلسه هوشنگ شیرمردی  عضو شورای اسلامی  کلانشهر اهواز، اظهار کرد: اراضی شهر در مناطق مختلف به صورت بی حساب و غیرقانونی در حال تصرف بوده و تعداد زیادی از افراد با ساختن یک دیوار این زمین ها را اشغال می کنند، این در حالیست که شهرداران مناطق به سادگی از این موضوع می گذرند.

وی همچنین، ابطال کمیسیون حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر اهواز را خواستار شد و اظهار کرد:مصوبات این کمیسیون با وجود داشتن نظر کارشناسی، همچنان مورد بی اعتنایی شهرداری اهواز قرار گرفته و نتیجه ای جز سردرگمی مردم و شرمندگی برای کمیسیون نداشته است

عاشور سواری پور عضو دیگر شورای اسلامی شهر اهواز نیز، از تخلف در زمینه ساخت و ساز در شهرک دانشگاه خبر داد و گفت:خیابان های 61، 62، 65 و 66 چند قطعه زمین وجود دارد که به صورت غیرقانونی دیوارکشی شده است.

وی افزود:در خیابان 11 شرقی منطقه کیانپارس نیز مشکلاتی وجود دارد که پس از دو ماه شهرداری منطقه 2 هنوز پاسخی به مکاتبات نداده است. .

حسین حیدری با انتقاد از آنچه بی توجهی شهرداری به مصوبات می خواند، افزود: مدیران شهرداری نه به راهکارهای اعضای شورا توجه می کنند و نه خود برای حل مشکل مردم به شورا لایحه ارائه می دهند.

وی برگزاری نشست مشترک با شهردار و مدیران شهرداری برای تعیین تکلیف این موضوع را خواستار شد .

حجت الاسلام کاظم سواری با بیان اینکه مدیران شهرداری به سخنان اعضاء گوش نمی دهند، افزود:در ماه های نخست کار شورا از دستگاه های اجرایی به دلیل بی توجهی به مصوبات شورا شکایت می کردیم و می گفتیم ما 'شورای شهرداری' هستیم اما اکنون می بینیم که 'شورای شهرداری' هم نیستیم و شهرداری با ما در تقابل است.

وی با اشاره به مشکل اهالی مهدیس و مجتمع بنکداران نیز، گفت:تخلیه زباله در این منطقه به وسیله خودروهای شهرداری بارها مطرح شده اما این مشکل هنوز ادامه دارد، در حالی که به جای حل مشکل، مدیرعامل سازمان پسماند تا کنون پنج نفر را اخراج کرده است .

یکصد وچهاردهمین  جلسه شورای شهر اهواز پس از گذشت یک ساعت  وارد دستور کار خود شد .

لایحه اول موضوع :عوارض صدور پروانه ساختمانی المثنی:۵۰ هزار تومان  به عنوان عوارض صدور پروانه ساختمانی المثنی به رای کمیسیون تصویب شد.

لایحه دوم با موضوع  تمدید فعالیت سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز به مدت سه سال از گذشت انقضا تصویب شد.

لایحه سوم با موضوع واگذاری عرصه ها با کاربری تاسیسات، خدمات و فضای عمومی از زمین های مهرشهر به ادارات خدمات رسان نیز با اکثریت آرا به تصویب رسید.

لایحه چهارم و پنجم  موضوع واگذاری پلاک از اراضی مهرشهر به عبدالامیر نوری و لایحه فروش زمین به تورج مرشدی به تصویب رسید.

لایحه  ششم با موضوع واگذاری ملک شهرداری به موسسه خیریه طلوع تدبیر امیر المومنین به صورت موقت با رای اکثریت اعضا تصویب نشد.

به دلیل حضور اغلب اعضای شورای شهر در مراسم عزاداری اربعین حسینی، جلسه علنی هفته آینده با رای اعضا لغو شد.

تصاویر مرتبط
  • خلاصه ای از  یکصد و چهاردهمین  جلسه شورای اسلامی کلانشهر اهواز
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار