اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 25 آذر 1394
خلاصه ای از یکصد و چهاردهمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر اهواز

  خلاصه ای از یکصد و چهاردهمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر اهواز

امتیاز: Article Rating

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی کلانشهر اهواز ؛ یکصد و شانزدهمین  جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر اهواز روزدوشنبه (23آذر) در سالن جلسات این شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه ، ناطقین  پیش از دستور کار آقای سید مهدی البوشوکه ، آقای حسین حیدری و حجت الاسلام کاظم سواری   به بیانات خود پرداختند .

سیدمهدی آلبوشوکه از نارضایتی پرسنل شهرداری اهوازدر نحوه مدیریت صندوق قرض الحسنه شهرداری خبر داد

حسین حیدری: مراجعه کننده گان به  شهرداری از روند رسیدگی به مشکلات خود ناراضی هستند

حجت الاسلام کاظم سواری: خواستار حل مشکل بازنشستگی 57 نفر از پرسنل سازمان اتوبوسرانی شد.

در ادامه این جلسه  جانعلی خورشیدی نیز با اشاره به تشکیل کمیته ای درخصوص خدمات رسانی به مردم را از شهردار درخواست کرد و ادامه داد:طبق بازدید هایی که شده به نکاتی چون مشکلات عدیده ای در کشتارگاه صنعتی ،اجراییات،اتوبوسرانی و سازمان آرامستان ها که به بحران تبدیل شده است برخوردیم لذا رسیدگی و اقدامات شهردار را می طلبد .

 رامی علاسوند رئیس شورای شهر اهواز اظهارکرد : باعنایت به مطالب با ارزشی که توسط همکاران گرامی و شهردار محترم در این جلسه ارائه شد، مسئله ی بسیار مهمی که باید در تکمیل فرمایشات آنان به عرض برسانم،باتوجه به اینکه  امروز استان خوزستان به وجود شهدای مدافع حرم عطر آگین شده است  متاسفانه شاهد رفت وآمد کسانی هستیم که قبل از انتخابات مهم خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به دنبال تشنج در فضای امن استان خوزستان هستند.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز افزود:استان خوزستان بیشتر از مسائل سیاسی نیاز به ایجاد توسعه و خدمتگذاری در جهت رفع عقب ماندگی های موجود دارد.

وی ادامه داد : لذا نیاز می بینم  جهت هرچه بهتر شناساندن بصیرت به نسل جوان، شهرداری اهواز یک نمایشگاه به نام چهره ها و دستاوردها،از ابتدای انقلاب تا سال ۸۸ توسط معاونت فرهنگی برنامه ریزی وتوسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اجرا شود.

علاسوند در پایان تاکید کرد: از نظرات حکیمانه و مدبرانه حضرات آیات موسوی جزایری، شفیعی، حیدری، کعبی، حسن زاده و حجت الاسلام حاجتی در برپایی و پیشبرد هرچه بهتر این نمایشگاه استفاده شود .

سید خلف موسوی شهردار کلانشهر اهواز اقدامات شهرداری را حاصل تصمیمات شورای شهر دانست و افزود: تاکنون پروژه پل ولایت پیشرفت های خوبی داشته است که اکنون دومیلیارد تومان به همراه املاکی برابر شش میلیارد جهت رفع موانع پل ولایت با سپاه قرار داد تدوین شد همچنین بر این هستیم که پل ولایت و پل جوادالائمه و زیرگذر شریعتی؛پارک بانوان را تا پایان سال تحویل مردم بدهیم

سپس به درخواست شهردار اهواز لایحه ادامه کار تقاطع غیرهمسطح پل ولایت در اراضی سپاه با رای اعضای شورا وارد دستور کار شد

لایحه اجرای این تقاطع با واگذاری اراضی سپاه با قرارداد ۸۸ میلیارد و ۹۹۹ میلیون ریال تصویب شد .

سپس جلسه وارد دستور کار خود شد .

لایحه اول با موضوع : نحوه محاسبه وصول عوارض ارزش افزوده واحدهای تجاری زیرحد نصاب تصویب نشد ..

*لایحه دوم با موضوع :عوارض اضافه واحد مسکونی از دستورکار این جلسه خارج شد .

لایحه سوم با موضوع : اصلاح نرخ بلیت اتوبوس ملکی و خصوصی در سال 94 این لایحه نرخ بلیت اتوبوس های ملکی و خصوصی را ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش داد.

لایحه چهارم با موضوع : تاسیس مرکزخدمات رفاهی کارکنان شهرداری با اکثریت آرا مصوب شد.

لایحه پنجم با موضوع : اختصاص دومیلیارد تومان جهت انجام عملیات عمرانی در شهرک اندیشه تصویب نشد ..

تصاویر مرتبط
  • خلاصه ای از یکصد و چهاردهمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر اهواز
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار