اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 01 تیر 1394
حسین حیدری:شهردار اهواز استعفا دهد/ با هیات حل اختلاف استان مکاتبه خواهم نمود

  حسین حیدری:شهردار اهواز استعفا دهد/ با هیات حل اختلاف استان مکاتبه خواهم نمود

امتیاز: Article Rating

 عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز گفت: با هیات حل اختلاف استان در خصوص غیبت های بیش از حد برخی از اعضای شورای شهر در حلسات مکاتبه خواهم نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی کلانشهر اهواز؛ حسین حیدری در نود و دومین نشست علنی  تذکر آیین نامه ای خود را مبنی بر غیبت های برخی از اعضای شورا در جلسات علنی به هیات رئیسه شورای اسلامی کلانشهر اهواز گوشزد نمود.

وی در این رابطه گفت: برخی از اعضای شورای اسلامی کلانشهر اهواز نه تنها در جلسات حضور نمی یابند بلکه مطلع هستم که پس از اتمام جلسه صورت جلسات را امضا می نمایند، بنابراین به صورت جلسات به تنهایی نمی توان استناد نمود و ضرورت دارد صورت جلسات با فیلم ضبط شده جلسات تطبیق داده شود؛ در دو سال گذشته هیچ گونه غیبتی بررسی نشده است در حالی که یکی از وظایف شورا بررسی تعداد غیبت های اعضا می باشد. 

حیدری ادامه داد: از هیات حل اختلاف استان خواستار رسیدگی به این موضوع هستم و به شخصه در رابطه با همین موضوع با آنها مکاتبه خواهم نمود.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز در نطق پیش از دستور کار خود نیز بیان داشت: شهردار اهواز افکار عمومی و جایگاه شورا را فراموش نموده و به خروجی عملکرد خود که همانا از بین رفتن وحدت و ایجاد دودستگی بین اعضای شورای شهر است هیچ گونه توجهی ندارد؛ پس از عزل و نصب هایی فراوان؛ برگزاری تشریفات تبلیغاتی و افتتاحیه هایی صوری مانند افتتاح دانشگاه شهرداری اهواز که یک سال و نیم از عمر فعالیت آن می گذرد ایشان می گوید قصد شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی را نداشته ام!

وی خواستار استعفای شهردار اهواز شد و گفت: چنانچه ایشان ظرف مهلت باقی مانده استعفا ندهد با استفاده از ابزارهای قانونی در اختیار؛ تمام تلاش خود را در راستای عزل وی خواهم نمود؛ ادامه خدمت ایشان به صلاح شهر و شهروندان نیست.

حیدری با انتخاباتی توصیف کردن حرکات شهردار طی سال های گذشته اظهار کرد: عملکرد شهردار اهواز طی سال های گذشته انتخاباتی بوده است؛ وی از همان ابتدا می توانست اعلام کند قصد کاندیداتوری برای مجلس شورای اسلامی را ندارد و خبرهای منتشر شده در این رابطه را تکذیب نماید اما تا آخرین لحظه تمام تلاش خود را برای اینکه سکان شهرداری پس از او به دست گزینه مورد نظرش سپرده شود نمود و از هیچ گونه دخالتی در هیات رییسه و کمیسیون ها نیز ابایی نداشت.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و املاک شورای اسلامی کلانشهر اهواز ضمن مخالفت با لایحه عوارض ویژه حوادث غیر مترقبه که بر اساس آن پنج درصد از عوارض شهروندان به پرداخت بیمه حوادث غیر مترقبه اختصاص خواهد یافت گفت: هزینه تک تک وظایف شهرداری را که شهروندان نباید بپردازند؛ پرداخت خسارت شهروندان هنگام بروز حوادث غیر مترقبه به عهده شهرداری است؛ تصویب چنین لایحه ای اجحاف در حق شهروندان خواهد بود. 

تصاویر مرتبط
  • حسین حیدری:شهردار اهواز استعفا دهد/ با هیات حل اختلاف استان مکاتبه خواهم نمود
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار