اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 02 اردیبهشت 1393
برگزاری مراسم بزرگداشت روز زن بمناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) درشورای شهراهواز

  برگزاری مراسم بزرگداشت روز زن بمناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) درشورای شهراهواز

امتیاز: Article Rating

بمناسبت ميلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم بزرگداشت روز زن با حضور جمعی از اعضا وبانوان شورای اسلامی شهر اهواز برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي شورای شهر اهواز مراسم بزرگداشت روز زن ، شنبه 31 فروردین ماه با حضوردکتر رامی علاسوند ، دکتر جمشید سلحشور ، دکترهوشنگ شیرمردی ، زیبا صالحپور ، مریم ابریشمکار ،آذر زمانپور ، سخنران ویژه و کلیه بانوان همکار در محل صحن علنی شورا برگزار گردید و از مقام زن و جايگاه رفيع وی در مناسبات اجتماعي تجليل به عمل آمد.
در اين مراسم سرکار خانم شیشه گر بعنوان سخنران ویژه ی این برنامه با ابراز اميدواري نسبت به اينكه زنان جامعه ما حضرت فاطمه ( س ) را در زندگي سرلوحه قرار دهند ، به سجايا وويژگي‌هاي آن بانوي گرامي براي ساماندهي رفتارهاي اجتماعي اشاره كرد. همچنین به تشریح ابعاد شخصیت معنوی و سیاسی و شان و منزلت والای حضرت زهرا (س) درحمایت از ولایت و نقش موثر ایشان در هدایت و راهنمایی و روشنگری در جامعه اسلامی و همچنین ضرورت الگوگیری بانوان مسلمان از شخصیت والای ایشان پرداختند.
رئیس شورای شهر نیز ضمن تبریک میلاد فرخنده دردانه هستی ، اسوه ی تقوا ، ریحانه عصمت حضرت صدیقه الطاهره (سلاما... علیها) و میلاد فرزند بزرگوارش امام خمینی (ره) ،هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر ، ازبانوان شاغل تقدیر بعمل آورد و اظهار داشت : حضرت زهرا(س) نمونه ترین زن عالم خلقت است که در تاریخ هیچ مقامی به اندازه او نیست .
دکتر رامی علاسوند با تاکید بر اینکه زنان از ارزش و منزلت بالایی برخوردارند افزود :مهمترین دستاورد زن ایرانی در عصر نوین ، تعیین روز میلاد زُهره عصمت به عنوان روز زن بود . این اقدام میمون نه فقط به معنای طرح یک مناسبت و بزرگداشت یک شخصیت بزرگ تاریخی ، بلکه به معنای ترسیم جهت‌گیری حرکت زن ایرانی به سوی «زن برگزیده» بود . از اینرو خداوند را شکرگزاریم که چنین روزی به نام روز زن در تقویم جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شده است .
وی افزود : زن ايراني امروز به مسائل عبادي و خانوادگي متوجه است و در جامعه حضور پيدا ميكندو اين جايگاه را حضرت امام خميني(ره) در پرتو سيره حضرت زهرا(سلاما... عليها) به زن ايراني نشان داده است.
زیبا صالح پور نیز طی این مراسم ضمن تبریک میلاد خجسته ی دخت نبی اکرم ( ص ) و تقارن این میلاد با زادروز فرزند خلف و سلاله پاک زهرای اطهر امام راحل ( ره ) و بزرگاشت مقام زن و مادر به بیان جایگاه والای حضرت فاطمه زهرا ( س) بعنوان الگویی متعالی برای همه انسانها پرداخت و اظهار داشت : ما زنان جامعه اسلامی باید سعی کنیم ابعاد وجودی این بانوی بزرگوار را بشناسیم و در همه ی شئونات بعنوان الگوی خویش قرار دهیم .
صالح پور افزود : با توجه به توانمندی زنان باید در سپردن مسئولیت ها شیوه ای متعادل و متوازن رعایت شود تا از توانمندی زنان در توسعه و پیشرفت کشور استفاده بهینه گردد .
در ادامه دیگر اعضای شورای شهر نیز به ایراد سخنانی پیرامون شان و منزلت و سجایای اخلاقی حضرت فاطمه زهرا (س) و جایگاه مادر و زن ایرانی پرداختند .
گفتنی ست اين بزرگداشت با تقدیر و تشکر از بانوان و اهداء لوح و هدایا به ایشان به پايان رسيد .
تصاویر مرتبط
  • برگزاری مراسم بزرگداشت روز زن بمناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) درشورای شهراهواز
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار