اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 23 آبان 1396
باباپور:متاسفانه شهرداری اهواز از ریل توسعه خارج شده است

  باباپور:متاسفانه شهرداری اهواز از ریل توسعه خارج شده است

امتیاز: Article Rating

مهران باباپور در گفتگو با خبرنگار تابا؛ در خصوص اعمال نظر اعضا شورا در انتصابات و همچنین نقش کمیته انتصابات در معرفی مدیران جدید شهردای اظهار کرد: طی جلساتی که شهردار با اعضا شورای شهر داشت، در خصوص انتصابات نظرخواهی کرده بود و چند تن از اعضاء نیز لیست هایی برای انتصاب به ایشان داده بودند ولی از بابت اینکه شهردار اهواز آن افراد را به کارگیری کرده یا در آینده قرار است از آن ها در بدنه شهرداری استفاده کند من بی خبر هستم.

 وی در خصوص کارکرد کمیته انتصابات شهرداری اهواز تصریح کرد: قرار بر این بود شهردار کمیته ای متشکل از حراست، بازرسی، رئیس کار گزینی و دیگر عوامل اجرایی به نام کمیته انتصابات تشکیل دهد. قاعدتا وقتی کمیته ای تشکیل می شود به این معنا است که کار تخصصی است و بر اساس یکسری شاخصه ها، ظرفیت ها، توانمندی های مدیریتی علمی و نهایتا رشته تخصصی فرد را متناجس با حرفه در نظر گرفته و سپس انتخاب صورت گیرد.

 نایب رییس شورای اسلامی شهر اهواز در ادامه افزود: یقینا اگر به این شیوه (در قالب کمیته) عمل شود هیچ یک از اعضا شورا گله مند نیستند زیرا هدف شورای شهر خدمت به مردم است و کسی می تواند به مردم خدمت کند که تعهد و تخصص لازم را داشته باشد.

  باباپور با بیان اینکه این انتخابات با نظر شخص شهردار بوده است، خاطر نشان کرد: حداقل برای من به این صورت است شاید دیگر اعضا نظراتی را داده باشند که در این صورت نیز برای من محترم است.

 اخراج ۶۰ نفر نیروی اجرائیات باعث سلب اعتماد نسبت به شهرداری می شود

 نایب رییس شورای شهر اهواز در خصوص موضوع اخراج ۶۰ نفر از نیروهای پیمانکار اجرائیات، با بیان اینکه اعتقاد دارم که شهرداری باید مشکل این افراد را حل کند، تصریح کرد: این افراد گناهی ندارد تنها ایراد کار  آن ها این است که بی ضابطه وارد سیستم شهرداری شدند به این معنا که در چارچوب قرداد نبودند. ما نباید به این شکل عمل کنیم، حال که کار تمام و هزینه ها پرداخت شده است از زیر بار مسئولیت فرار کنیم. این حرکت اصلا شایسته نیست زیرا که باعث سلب اعتماد نسبت به شهرداری می -شود.

 وی در ادامه با ارایه راهکاری در جهت جذب دوباره این نیروها افزود: می توانیم از این افراد در قالب ۲۵ درصد کاهش و افزایش که در اختیارات کارفرما است استفاده کنیم و مشکلشان را حل کنیم.

 تورم نیروی انسانی به معنای حذف این افراد نیست

 باباپور به تورم نیروی انسانی در شهرداری اشاره کرد و گفت: تورم نیروی انسانی به معنای حذف این افراد نیست بلکه به اعتقاد من مجموعه شهر اهواز و شهرداری این شهر به حدی وسیع هستند که نه تنها برای این افراد، بلکه برای نیروهای کار جدید نیز می توانیم شغل به وجود بیاوریم. به طور مثال در بحث عمران و نوسازی و یا در بحث اجرای شهرک سلامت می توانیم از این افراد استفاده کنیم.

 وی با تاکید بر اینکه اگر مدیری توانمند باشد می تواند برای نیروهایش کار ایجاد کند؛ اظهار کرد: ما می توانیم از نیروهایی که زمانی در بدنه و چارت شهرداری دارای سمت بوده اند و اکنون به حال خود رها شدند دوباره دعوت به کار کنیم و از تجربیات  و علم آن ها بهره ببریم.

 عضو شورای شهر با اشاره به اینکه از طرف وزارت کشور به تمام کلان شهرها برای تغییر چارت سازمان های شهرداری ابلاغ صورت گرفته است، اظهار کرد: اجرای تغییرات در چارت سازمانی در شهرداری اهواز متوقف نشده است منتها جابجایی سازمان ها  و ادغام نیروها  این را می طلبد که وقت بیشتری برای این موضوع صرف شود.

 وی در ادامه افزود: سازمان جدیدی در شهرداری اهواز به وجود نمی آید بلکه در قالب سازمان هایی که موجود هستند سازمان های جدید گنجانده و ادغام می شوند.

 متاسفانه شهرداری اهواز از ریل توسعه خارج شده است

 باباپور از تدارک مکان جدیدی برای سازمان مشارکت و سرمایه گذاری خبر داد و گفت: قطع به یقین سازمان مشارکت ها از سازمان های سرنوشت ساز شهرداری اهواز است و به فهم من اگر مشارکت های ما قوی بود خیلی از مشکلات شهرداری ما الان مرتفع شده بود.

 نایب رییس شورای شهر اهواز عنوان کرد: همه اعضا شورای شهر به دنبال این هستند مکانی را برای نونهالان، نوجوانان و جوانان اختصاص دهند تا بتوانند اوقات فراغت خود را در این عرصه ها سپری کنند.

 وی با بیان اینکه زمین برای محل تفریح و پارک شهربازی محیا است و به دنبال سرمایه گذار هستیم، اذعان کرد: مشکلی که کلان شهر اهواز در مقایسه با کلان شهرهای دیگر دارد این است که برای جذب سرمایه گذار یک سری محدودیت ها وجود دارد.

 باباپور تعداد مجوزهایی که برای کار در کلان شهر اهواز باید صادر شود را جزو محدودیت های پیش روی سرمایه گذاری خواند، گفت: در کلان شهر اهواز باید ۲۱ مجوز گرفته شود؛ این در حالی است که در بقیه کلان شهرها این مجوزها ممکن است ۹ تا ۱۲ عدد باشد. ما به دنبال راهکارهایی هستیم که بستری را فراهم آوریم تا باعث جذب سرمایه گذار شویم؛ نه اینکه این سرمایه گذار وسط کار دلسرد و پشیمان شود.

 وی خاطرنشان کرد: بازگشایی شهربازی پاداد در دستور کار است؛ ولی از یک طرف شهردار تازه شروع به کار کرده و از طرفی مشکلات شهرداری اهواز زیاد است. متاسفانه می توان گفت شهرداری اهواز از ریل توسعه خارج شده است.

 عضو شورای شهر افزود: ان شاالله با همکاری اعضا شورا، شهردار و مدیران ارشد شهرداری تنها شهربازی کلان شهر اهواز بازگشایی خواهد شد زیرا حل مسائل مربوطه در اولویت کارمان است.

 اختلافات بین شهرداری اهواز و غرفه دارن میدان الغدیر پابرجاست

 عضو هیات رئیسه شورا در خصوص اعلام قیمت روز میوه و تره بار در سطح شهر و اجاره دادن جلوی غرفه های میدان بار الغدیر توسط صاحبان غرفه که باعث افزایش قیمت میوه و تره بار می شود؛ یادآورشد: ما در بازدیدهایی که از میدان بار الغدیر داشتیم به یکسری مشکلات پی بردیم. اختلاف بین اتحادیه میدان تره بار و شهرداری وجود دارد که حتی با ورود فرمانداری، دادستان اهواز و تمام کسانی که دغدغه مشکلات را داشتند هنوز نتوانسته اند به جمع بندی نهایی برسند. ولی با در نظر گرفتن نقطه نظرات منافع غرفه داران، مردم و مسئولین ما حل این مساله را در اولویت قرار می دهیم

تصاویر مرتبط
  • باباپور:متاسفانه شهرداری اهواز از ریل توسعه خارج شده است
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار