اخبار

تاریخ انتشار: یکشنبه 20 مرداد 1398
ایزدی:حتی 10 درصد عوارض آلایندگی صنایع به شهرداری اهواز داده نمی‌شود

  ایزدی:حتی 10 درصد عوارض آلایندگی صنایع به شهرداری اهواز داده نمی‌شود

امتیاز: Article Rating

عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه بیش از 220 حلقه چاه در اهواز وجود دارد که عوارض آنها پرداخت نمی‌شود، گفت: مردم از دستگاه‌های زیادی مانند شرکت نفت، ملی حفاری، صنایع فولاد، فولاد اکسین، نیشکر و کربن ایران حق و حقوق زیادی بابت حق آلایندگی طلبکار هستند، چرا نباید این حق و حقوق داده شود.
محمدرضا ایزدی در نشست خبری که امروز (19 مردادماه) به مناسبت روز خبرنگار در سالن جلسات شورای شهر اهواز برگزار شد، اظهار کرد: شرایط اهواز به گونه‌ای است که اگر دست به دست هم ندهیم، روشنگری نکنیم و کاری نکنیم، نباید توقع داشته باشیم افرادی از استان‌های دیگر برای ما کار کنند.

وی افزود: اگر اعضای شورای شهر و رسانه‌ها بتوانند دست به دست هم دهند و با آگاهی و آموزش، حقوق شهروندی را بین مردم رایج کنند، سطح انتظار مردم بالا می‌رود و زمانی که انتظارات مردم افزایش یابد، مردم مطالبه‌گر خواهند شد.

ایزدی بیان کرد: تا زمانی که مردم مطالبه‌گر نشوند، شرایط در اهواز همین خواهد بود و تغییر نخواهد کرد بنابراین رسالت مهم رسانه‌ها و پیگیری شورای شهر، آشنا کردن مردم به حق و حقوق خودشان است. اگر این اتفاق بیفتد، شاهد تغییر و تحولات خوبی در اهواز خواهیم بود.

وی با اشاره به موارد مورد نیاز جهت روشن‌گری و مطالبه‌گری مردم، افزود: زمانی که متولیان امر واگذاری زمین، زمین‌ها را به افرادی که مستحق زمین هستند، نسپارند مطمئنا ساخت و سازهای غیرمجاز رخ می‌دهد. چرا بر اساس قانون به فردی که تشکیل خانواده می‌دهد، زمین واگذار نمی‌شود تا بتواند ساخت و ساز کند؟ زمانی که مطالبه‌گری نباشد، مطمئنا ساخت و سازهای غیرقانونی ایجاد می‌شود.

عضو شورای شهر اهواز بیان کرد: زمانی که حقوق مردم در زمینه حق آلایندگی رعایت نشود و مطالبه‌گری خوب در این زمینه انجام نشود، هیچ اتفاقی در این شهر رخ نمی‌دهد.

ایزدی گفت: مردم از دستگاه‌های زیادی مانند شرکت نفت، ملی حفاری، صنایع فولاد، فولاد اکسین، نیشکر و کربن ایران حق و حقوق زیادی بابت حق آلایندگی طلبکار هستند، چرا نباید این حق و حقوق داده شود؟

وی بیان کرد: در سال 93 تنها شرکت نفت باید 340 میلیارد تومان بابت حق آلایندگی به شهرداری و مردم اهواز پرداخت می‌کرد اما این کار را انجام نداده است و اکنون این مبلغ با احتساب جرایم به یک هزار و 120 میلیارد تومان رسیده است. مردم سالانه حدود 650 تا 700 میلیارد تومان از صنایع آلاینده طلبکار هستند اما چرا این حق و حقوق به صورت کامل پرداخت نمی‌شود؟ سالانه حتی 10 درصد این حق آلایندگی در دست شهرداری قرار نمی‌گیرد.

ایزدی عنوان کرد: بیش از 220 حلقه چاه در اهواز وجود دارد که عوارض آنها پرداخت نمی‌شود. اعضای شورا و رسانه‌ها باید با هم صدا شوند تا حق و حقوق مردم توسط مدیران ارشد استان و نمایندگان مرد م در مجلس شورای اسلامی پیگیری شود.

تصاویر مرتبط
  • ایزدی:حتی 10 درصد عوارض آلایندگی صنایع به شهرداری اهواز داده نمی‌شود
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار