اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 01 تیر 1394
آذر زمان پور:  شهردار از انتصابات صورت گرفته بر پایه ارتباطات خودداری نماید

  آذر زمان پور: شهردار از انتصابات صورت گرفته بر پایه ارتباطات خودداری نماید

امتیاز: Article Rating

 عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز گفت: ادامه کار سید خلف موسوی شهردار اهواز را به صلاح او و شهروندان نمی دانم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی کلانشهر اهواز؛ آذر زمان پور در نطق پیش از دستور کار نود و دومین نشست علنی اعضای شورا که صبح دوشنبه ( یکم تیر ماه ) برگزار شد اظهار کرد: طی چند ماه اخیر شهروندان بسیاری خواستار مطلع شدن از موضع گیری بنده نسبت به عملکرد شهردار و ادامه مسیر کنونی مدیریت شهری بوده اند، به ویژه با شدت گرفتن فرضیه ها در خصوص استعفای شهردار اهواز جهت کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی که البته ایشان پس از دوماه تحمیل وضعیت شک و تردید و بلاتکلیفی به شورای شهر؛ اعلام نمود که قصد شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی را ندارد.

زمان پور با بیان اینکه تاکنون هزینه های بسیاری به شورای شهر و شهروندان وارد شده است عنوان کرد: صراحتا اعلام می نمایم ادامه کار سید خلف موسوی شهردار اهواز را نه تنها به صلاح او که به صلاح شهروندان نیز نمی دانم و به اعتقاد بنده بیش از این نباید به واسطه حضور ایشان به شورای شهر و شهروندان هزینه تحمیل نمود.

وی ادامه داد: در دوران مدیریت سید خلف موسوی افرادی به مناصب مختلف دست یافتند که حتی با الفبای شهرداری آشنا نبودند، باید به این نکته توجه داشته باشیم که هر اقدامی خواه مثبت یا منفی صورت بگیرد به کل شورای شهر تعمیم داده خواهد شد و اذهان عمومی نمی گویند کدام مدیر وابسته به کدام عضو شورای شهر است بلکه کل شورا را به زیر سوال خواهند برد، دو سال از دوره چهارساله شورای شهر گذشته است و باید کم کم به سمت و سویی رفت که منافع جمعی را به منافع شخصی ترجیح داد و وارد گروه بندی هایی با ماهیت منفعت شخصی نشویم.

زمان پور با اشاره به نفوذ برخی افراد در خارج از شهرداری در روند تصمیمات کلان گفت: افرادی که بیرون از مجموعه شهرداری هستند و برای شهرداری تصمیم می گیرند آیا حاضر هستند حتی یک روز به جای کارگر خدمات شهری جارو به دست بگیرند؟ شهرداری متعلق به کارکنان و پرسنل آن است، با هم افزایی با همدیگر می توانیم خدمتی صادقانه و عادلانه ارائه نماییم.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز با انتقاد از تغییر کاربری های غیر مجاز بیان کرد: بسیاری از زمین هایی با کاربری فضای سبز به صورت غیر مجاز به کاربری مسکونی و تجاری تغییر داده شده اند و متاسفانه چنانچه شهردار منطقه به این روند اعتراضی داشته باشد بلافاصله عزل می شود!

وی خطاب به شهردار اهواز گفت: از انتصابات صورت گرفته بر پایه ارتباطات، بدون اخذ نظرات جامعه نخبگان و کارشناسان، غیر مدبرانه خودداری نمایید چرا که تاوان چنین رویکردی را شهروندان هنگامی که درگیر ناآگاهی و ندانم کاری مدیران منتصب شما می شوند پس می دهند، به روند ایجاد بی انگیزگی در بین پرسنل شهرداری و کاهش راندمان کاری به دلیل عدم استقرار سیستم شایسته سالاری پایان دهید.

او اضافه کرد: شهرداری های سایر کلانشهرها با اعطای وام های خود اشتغالی و برگزاری دوره های توانمند سازی نگاهی جدی و ویژه به بانوان خود سرپرست یا بی بضاعت دارند اما متاسفانه به رغم اینکه بارها بر این نکته تاکید نموده ایم هیچ توجهی به این دسته از بانوان با توانایی بالقوه در راستای کارآمدی و توانمندسازی آنها نشده است.

زمان پور آسفالت منطقه سبزی کاری و مخالفت با واگذاری پروژه تقاطع غیر همسطح شهید بندر به پیمانکار مربوطه را از نکات شاخص پرونده کاری خود دانست و افزود: خیابان های منطقه سبزی کاری با پیگیری های بنده و معاونت خدمات شهری وقت مهندس عالی پور پسی از شش ماه پیگیری مداوم و مستمر مجهز به روکش آسفالت شد و فلسفه مخالفت بنده با پیمانکار پروژه تقاطع غیر همسطح شهید بندر نیز اکنون که این شرکت هنوز ضمانت اجرایی خود را تحویل نداده است مشخص می شود، از شهردار اهواز خواستار توقف این پروژه تا زمان تعیین تکلیف نهایی آن در کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی کلانشهر اهواز هستم. 

تصاویر مرتبط
  • آذر زمان پور:  شهردار از انتصابات صورت گرفته بر پایه ارتباطات خودداری نماید
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار