اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 16 اردیبهشت 1399
حیدری:شهرداری می تواند اشتغال زا، مولد و موثر در تحقق شعار سال باشد

  حیدری:شهرداری می تواند اشتغال زا، مولد و موثر در تحقق شعار سال باشد

امتیاز: Article Rating

عضو شورای پنچم اهواز، در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی رهیاب در خصوص وضعیت شورای پنجم شهر اهواز گفت : شورا در قانون اساسی یک نهاد مردمی تصمیم‌گیر است که مانند دیگر دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مردمی، دارای نقاط ضعف و قوتی است.
وی افزود: یکی از نقاط ضعف شورای پنجم عدم ارتباط با نخبگان و صاحبان ایده در دو سال گذشته است، ما نتوانستیم با این قشر از جامعه که صاحب نظریه در زمینه مدیریت شهری هستند، ارتباط خوبی برقرار کنیم.
عضو شورای شهر اهواز به نقاط قوت شورا نیز اشاره کرد و ادامه داد : یکی از نقاط قوت این دوره، تخصص اعضای شورا درمسائل گوناگون و رابطه تنگاتنگ اعضای شورا بامردم است.
 حضور مستمر در محلات مختلف و بازدید از پروژه ها و پیگیری مشکلات پروژه ها، بیانگر این مسئله است که منتخبین شورای پنجم در کنار مدیران و کارشناسان شهرداری دوشا دوش هم  مشکلات را رفع می کنند.
شهرداری می تواند اشتغال زا، مولد و موثر در تحقق شعار سال باشد
حیدری با اشاره به تبیین شعار سال توسط مقام معظم رهبری، ابراز کرد: مقام معظم رهبری نزدیک به ده سال است بر شعارهای اقتصادی که منجر به راه اندازی تولید و کارآفرینی می شود تاکید بسیاری داشته اند؛ امسال نیز جهش تولید در راستای نیاز کشور علی الخصوص اشتغال، نام گذاری شده است.
وی ادامه داد: مسئولین باید در جهت تولید و اقتصاد برای قشر جوان برنامه ریزی کنند و به شعار سال آن‌طور که توصیه شده است تحقق ببخشند و شهرداری نیز به عنوان یک دستگاه اجرایی با فعال کردن پروژه عمرانی تا چندسال میتواند اشتغال زایی کند.
عضو شورای شهر تصریح کرد: یکی از راه های تحقق شعارسال در شهرداری راه اندازی کارگاه تولیدی جدول، کفپوش‌ و آسفالت است، که مورد نیاز شهرداری نیز هست؛ همچنین می توان تدابیری اتخاذ کرد تا مواد اولیه مصرفی را در کارگاه های عمرانی و خدماتی خود تولید کنیم که موجب اشتغال زایی هم می شود.
پیگیری مطالبات کارگری توسط شورای پنجم/ پرداخت معوقات کارگری اتفاق خوب سال ۹۸ بود
وی در پاسخ به این سوال که نگاه مدیریت شهرداری اهواز به قشر کارگر چیست خاطر نشان کرد  بدنه شهرداری از کارگران تشکیل می‌ شود و در حال حاضر، ۵ هزار نیروی خدمات شهری در زمینه اجراییات، فضای‌سبز و حراست از طریق پیمانکار و نیروی انسانی تامین می شود؛ البته میان کارگران و پیمانکار درتمام دستگاه‌های اجرایی اختلافاتی وجود دارد چرا که شرایط اقتصادی کشور باعث عدم پرداخت مطالبات پیمانکاران دستگاه اجرایی از جمله شهرداری میشود.
حیدری درادامه تاکید کرد: قطعاً وظیفه شورا، نظارت و پیگیری مطالبات کارگران با توجه به قانون کار است؛ پیمانکار باید حقوق کارگر را تمام و کمال پرداخت کند که گاهی به دلیل مسائل اقتصادی بعضی مطالبات را پرداخت نکرده اند که بواسطه مراجعه کارگران به شورا، این مسئله طی جلسات و کمیسیون ها و احضار  پیمانکار رسیدگی شده تا اجحافی در حق کارگران صورت نگیرد.
وی افزود: اتفاق خوبی که در دو سه ماه آخر سال ۹۸ به وقوع پیوست این بود که حدود ۷۰٪ الی ۸۰٪ حقوق معوقه کارگران توسط شهرداری مناطق پرداخت شد و عدم پرداخت مابقی حقوق معوقه نیز به دلیل اختلافات در خصوص جرایم، صورت وضعیت و سایر مشکلات پیمانکار است.
تحقق یک هزار میلیارد تومان بودجه نقدی شهرداری در سال گذشته
حیدری همچنین از رشد مناسب بودجه شهرداری در سال ۹۸ خبر داده و تصریح کرد: تا پایان سال ۹۸ وضعیت مالی شهرداری در مقایسه با سال ۹۷ و ۹۶ در مسأله تحقق بودجه، با رشد مناسبی همراه بودن که این مهم، ناشی از تلاش مجموعه شهرداری در زمینه کسب درآمد است.
وی همچنین از همکاری سازمان امور مالیات پیرامون مالیات بر ارزش افزوده سخن گفته و ابراز کرد: همکاری خوب مدیر کل امور مالیات پیرامون امر مالیات بر ارزش افزوده در سال گذشته موجب تحقق مبلغی قریب به ۱۰۰۰ میلیارد تومان بودجه نقدی در سال ۹۸ گردید.گفتی ست، مهلت یک ساله باقی مانده به پایان عمر پنجمین شورای کلانشهر اهواز و روز گرامی داشت شوراها در هفته ای که گذشت، بهانه ی خوبی برای بررسی عملکرد این شوراست که نمی توان نمره قبولی و یا عدم قبولی آن نزد مردم را در شکل گیری شورای ششم، نادیده گرفت.

تصاویر مرتبط
  • حیدری:شهرداری می تواند اشتغال زا، مولد و موثر در تحقق شعار سال باشد
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار