اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 14 اردیبهشت 1395
یکصد و بیست و نهمین جلسه علنی شورای شهر اهواز برگزار شد.

  یکصد و بیست و نهمین جلسه علنی شورای شهر اهواز برگزار شد.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی کلانشهر اهواز، یکصد و بیست و نهمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر اهواز، عصر روز دوشنبه در  صحن علنی شورا با حضور 21 برگزار شد.

 

در این جلسه سید محمد جواد رضوی عضو شورای شهر اهواز در نطق پیش از دستور خود ضمن تبریک روز کارگر و گرامیداشت ۱۲ اردیبهشت روز معلم عنوان کرد: منش معلمی شهید مطهری راه، روش و چراغ هدایت ماست.

وی افزود: متاسفانه علیرغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر رفع مشکلات معلمان، دولت ها تاکنون در این زمینه اقدام مناسبی انجام نداده اند.


رضوی خاطرنشان کرد: معلمان نقش مهمی در پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی داشته اند و امروز نیازمند توجه عاجل هستند تا به دور از دغدغه های زندگی بتوانند هدایتگر قشر نوجوان دانش آموز ما باشند.


رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اهواز ادامه داد: محتوای آموزش باید به گونه ای تدوین شوند تا آموزش و پرورش ما همانگونه که امام راحل فرمودند کارخانه انسان سازی باشد.


وی افزود: حضرت امام فرموده اند تربیت مقدر بر تعلیم است و رهبری بر جایگاه پرورش تاکید کردند، اما متاسفانه تاکنون به امر تربیت توجه ای نشده است.


سید محمد جواد رضوی خاطرنشان کرد: هرچند دولت با تنگنای مالی مواجه است اما باید اذعان کرد مدارس ما با مشکلات زیادی از قبیل عدم پرداخت سرانه و مشکل در پرداخت قبوض و… روبرو هستند.

 

در ادامه این جلسه جانعلی خورشیدی عضو دیگر شورای شهر اهواز با اشاره به روز جهانی کارگر گفت: پاسداشت روز جهانی کارگر برخواسته از مبانی اعتقادی و ارزش های ملی است.


وی افزود: کارگران زمینه ساز پیشرفت کشور هستند.


خورشیدی در ادامه با اشاره به برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان، خاطرنشان کرد: از صمیم قلب از تمامی مردم ولایت مدار و شهید پرور اهواز، باوی، حمیدیه و کارون تشکر می کنم و برنده اصلی در این انتخابات مردم بودند لذا باید به آنان تبریک گفت.


رئیس کمسیون خدمات شهری شهرداری اهواز پیشنهاد داد که منتخبین جدید مردم اهواز در جلسه شورای شهر حضور یابند تا مشکلات را با آنان مطرح کنیم.


جانعلی خورشیدی در ادامه عنوان کرد: تاکنون دوبار از سوی شهرداری اهواز فرمان نهضت آسفالت را شنیدیم اما اکثر مردم درحال حاضر از وضعیت آسفالت شهر گلایه دارند که به حق است.


وی با بیان اینکه شهردار باید پاسخگوی این وضعیت باشد، افزود: تاکی باید گلایه های مردم در این خصوص را بشنویم. متاسفانه ورودی های شهر نیز وضعیت خوبی ندارند.


عضو شورای شهر اهواز عنوان کرد: در عصر گفتگو چرا باید مقابل مغازه ها و منازل مردم موانع بتونی (نیوجرسی) گذاشته شود، وقتی هم در این خصوص به شهردار می گوییم، گفته می شود که در فلان شهرها نیز این اتفاق افتاده است، عصر, عصر گفتگو است نه نیوجرسی گذاشتن درب اماکن.

خورشیدی در پایان از استاندار، معاون خدمات شهری شهرداری و فرماندار اهواز برای ساماندهی دستفروشان هسته مرکزی شهر تشکر کرد.

 

در ادامه جلسه علنی شورای شهر اهواز علی ناصری در تذکری به شهردار اهواز عنوان کرد: ثبات مدیریتی در شهرداری اهواز باید حاکم شود تا کمترین عزل و نصب ها صورت گیرد.


وی افزود: آنجایی عزل صورت گیرد که آن مدیر کارنامه خوبی نداشته باشد نه اینکه مدیری توانمند کنار گذاشته شود و مدیری ضعیف تر سرکار آید.


ناصری در ادامه با اشاره به لزوم نگهداری از فضاهای شهری گفت: وضعیت نگهداری، از فضاهای سبز، پارک ها  و المانهای شهری اهواز مناسب نیست البته برخی از شهروندان این موضوع را رعایت نمی کنند.


عضو هیات رئیسه شورای شهر اهواز در ادامه با اشاره به انتخابات مجلس عنوان کرد: رای مردم نشان از بلوغ سیاسی، فارغ از هرگونه قوم گرایی بود، انتخابات مجلس به معنای تغییر بود و مردم اهواز نشان دادند نمی خواهند که نطق های آتشین بدون عمل بشنوند.


وی افزود: مردم استان باصدای بلند اعلام کردند که خواهان تغییر وضعیت موجود هستند و باکسی تعارف ندارند.


ناصری گفت: منتخبین جدید باید به مشکلاتی مانند؛ نبود سیستم جامع فاضلاب شهری، لایروبی کارون، پیرترین پروژه شهری یعنی مترو که نشان از ناکارآمدی دولت ها است توجه کنند.


 آیت الله سعید شاه آبادی رئیس موسسه غدیرشناسی با حضور در جلسه علنی شورای شهر اهواز گفت: موسسه غدیرشناسی در عید غدیر سال 89 با رویکردی آموزشی تاسیس شد و نگاه آن از ابتدا معرفت افزایی بود.

 

وی با اشاره به مشکلات زیربنایی در حوزه دین عنوان کرد: مسئولین به جای توجه به موضوعات زیربنایی دین، اقدام به انجام کارهای روبنایی و کوتاه مدت در حد یکی دو ماه می کنند.

 

آیت الله شاه آبادی گفت: حوصله و برنامه ریزی های ما برای دین بسیار محدود و کوتاه است درحالی که دشمنان اینگونه نیستند و نمونه آن بحث کاهش جمعیت کشور به صورت کاملاً نامحسوس بود که حاصل برنامه ریزی مستمر و تلاش مداوم است.

 

رئیس موسسه غدیر شناسی خاطرنشان کرد: فرهیختگان جامعه در مقابل شبه افکنی ها دشمن عاجز هستند که متاسفانه در این زمینه غفلت شده است.

 

وی افزود: مسئولین به کارهای زیربنایی دین توجه ای ندارند و دلیل آن را می توان زمان بر و پرهزینه بودن آنها عنوان کرد که باعث شده به کارهای رونمایی عمل شود.

 

آیت الله شاه آبادی در پایان گفت: دشمن نقطه آسیب پذیری ما را فهمیده است و همانگونه که استان خوزستان دروازه ورود تشیع بوده است اکنون می تواند دروازه ورود مخالفان دین و ولایت باشد.

 

در ادامه حجت الاسلام کاظم سواری عضو شورای شهر اهواز در این زمینه گفت: حرکت موسسه ولایی غدیر بسیار پراهمیت است و غدیرشناسی تعمیق بخشیدن به شعائر دینی است.

 

وی افزود: امروزه متاسفانه برخی از حرکات دشمن مانند یمانی و حجتی ملموس است اما در استان خوزستان خوشبختانه با یک دهه محرم و پیاده روی اربعین این شبهات شسته می شوند.

 

سواری با بیان اینکه دشمن از طریق باورهای دینی ما درحال ورود است گفت: از شما و موسسه شما به ویژه در هواز می خواهم برخی از این حرکات در مناطق اهواز را بررسی کنید.

 

عضو شورای اهواز گفت: اعضای شورا حمایت خود را از برنامه های فرهنگی اعلام می کنند.

 

جمشید سلحشور عضو شورای شهر اهواز نامه اسماعیل باصری رئیس صندوق قرض الحسنه شهرداری اهواز را خطاب به شورا قرائت کرد.

 

باصری در این نامه عنوان کرده بود: تاکنون طلب صندوق قرض الحسنه از شهرداری به حساب این صندوق واریز نشده است که این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی در اعطای وام به کارکنان شهرداری شده است.

 

وی در این نامه نوشته بود: صندوق قرض الحسته شهرداری، مبلغ 150 میلیون از شهرداری منطقه یک، 111 میلیون از شهرداری منطقه شش، 90 میلیون از شهرداری منطقه هفت، 48 میلیون از شهرداری منطقه چهار و 14 میلیون از سازمان خدمات موتوری شهرداری طلب دارد.

 

حسین حیدری عضو شورای شهر اهواز در این زمینه عنوان کرد: این طلب حق الناس برگردن شهرداری است و باید برای رفع مشکلات کارکنان شهرداری که نیاز  به وام های قرض الحسنه دارند، پرداخت شود.

 

وی افزود: شهرداری اهواز این مبلغ را در اسرع وقت حتی اگر به صورت قسطی پرداخت کند.


همچنین در ادامه این جلسه حجت الاسلام قربانعلی سعادت نیا دیگر عضو شورای شهر اهواز گفت: در طول سه سال گذشته بارها بابت رفتار شهردار در خصوص موضوعات مختلف تذکر داده ایم، بارها نصیحت دلسوزانه دادیم اما گوش شنوایی نبود زیرا اگر بود جواب می داد.


وی خطاب به اعضای شورا گفت: در این یکسال باقی مانده یا در خصوص شهردار صحبتی نکنید یا قاطعانه از اختیارات خود استفاده کنید.


سعادت نیا ادامه داد: استاندار خوزستان پروژه قطار شهری اهواز را اتمام حجت کند، چرا استاندار و شهردار در این زمینه تعارف می کنند.


در ادامه جلسه آذر زمانپور عضو شورای شهر اهواز از عباس هلاکویی مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز خواست تا گزارشی از پروژه متروی اهوا ارائه دهد.

 

هلاکویی نیز در این زمینه عنوان کرد: مشکلات مالی در این زمینه وجود دارد که اگر شهرداری 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت ارائه کند، فاز نخست این پروژه در سال 95 به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی در خصوص وضعیت کارگران پروژه قطار شهری  گفت: شرکت کیسیون که مجری این پروژه است، 1400 کارگر داشت که به دلیل تعطیلی پروژه، اکنون 430 نفر باقی مانده اند و بقیه کارگران پس از تسویه مالی اخراج شدند.

 

 

حجت الاسلام باوی نماینده مردم شهرک اندیشه اهواز دیگر میهان جلسه امروز شورای شهر اهواز بود، وی با بیان مشکلات این شهرک گفت: این شهرک با سابقه ای 20 ساله فاقد هرگونه امکانات شهری، آموزشی، اتوبوسرانی، بازارچه، آسفالت و ... است.

 

وی گفت: عدم آسفالت بودن خیابان های این شهرک باعث ایجاد مشکلاتی برای تردد  دانش آموزان، کودکان و سایر اهالی شهرک به خصوص پس بارش باران شده است.

 

باوی ادامه داد: متاسفانه عدم وجود مدارس مناسب برای تحصیل باعث شده است تا کودکان به مدارس اهواز مراجعه کنند که تاکنون این موضوع باعث کشته شدن 2 دانش آموز در این مسیر شده است.

 

وی در پایان از اعضای شورا خواست از شهرک اندیشه اهواز بازدید کنند.

 

آذر زمانپور عضو شورای شهر اهواز در این زمینه گفت: با وجود چندبار تذکر تذکر، در شهرک اندیشه هیچ گونه عملیاتی صورت نگرفته است.

 

وی افزود: این درحالی است که در برخی از شهرک های اهواز امکانات مناسبی وجود دارد و احساس می شود در این خصوص تبعیض صورت گرفته است.

 

زمانپور ادامه داد: یک میلیارد و نیم برای این شهرک در نظر گرفته شده است اما متاسفانه تاکنون هیچ مبلغی اختصاص نیافته است.

 

تصاویر مرتبط
  • یکصد و بیست و نهمین جلسه علنی شورای شهر اهواز برگزار شد.
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار