اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 16 اردیبهشت 1399
موسوی نژاد:ادغام‌ آبفا اهواز و استان باعث بحرانهای اجتماعی خواهد شد

  موسوی نژاد:ادغام‌ آبفا اهواز و استان باعث بحرانهای اجتماعی خواهد شد

امتیاز: Article Rating

طرح ادغام شرکت های ابفا در خوزستان با حواشی بسیاری همراه بوده است طرحی که به دیدگاه برخی از کارشناسان طرحی خام و ناپخته است.درباره ادغام این شرکتها با سیدناصر موسوی نژاد به گفتگو پرداخته ایم که در پی می آید:
بازتاب جنوب: آیا از طرح ادغام آبفا اهواز با آبفا استان خبر و اطلاع دارید؟
موسوی نژاد: بصورت دقیق و موثق نه ولی در فضای مجازی و دوستان آبفا اطلاع پیدا کردم.

بازتاب جنوب: آیا این طرح با مطالعه و جامع نگری و برای رفاه حال مردم دیده شده؟
موسوی نژاد: خیر با انجام این طرح خدمات آبفا نه تنها بهتر نخواهد شد؛ بلکه با مشکلات عدیده ای با توجه به مشکلات موجود بدتر خواهد شد.

بازتاب جنوب: آیا پردازش این ایده از لحاظ کمی و کیفی تاثیری بر خدمات رسانی شرکت آبفا اهواز دارد؟
موسوی نژاد: آبفا اهواز دارای کد اجرایی واعتباری استانی و ملی است و با ادغام همه پروژه ها با مشکل اعتباری مواجه خواهند شد و بصورت نیمه تمام‌، رها  خواهند شد؛ با پیگیریهای انجام شده مسولین آبفا کشور و کارشناسان فنی با این طرح مخالف هستند و ظاهر تنها با حمایت استاندار نسخه ادغام پیجیده شده؛ هم چنین با توجه به مشکلات آبفا استان در بخش تراکم نیروی انسانی و دیون آنان به کارکنان و پیمانکاران و با توجه به مشکلات حاد آبفا روستایی و اعتراضات پرسنلی و آبداران و مشکلات روستاها با ادغام ابفا اهواز، اهواز به روستای بزرگی تبدیل خواهد شد.

بازتاب جنوب: توصیه ای به مسئولین موافق طرح دارید؟
موسوی نژاد: انتظار میرود که طراحان طرح ادغام صلاح و مصحلت مردم را ببینند و حرف دل نمایندگان مردم در شورای شهر و نمایندگان مردم در مجلس را بشنوند؛ در حال حاضر آبفای اهواز روی ریل ارائه خدمات به شهروندان و تعامل با شورا و شهرداری است و با اضافه شدن روستاها از لحاظ کمی و کیفی سطح خدمات کاهش خواهد یافت و موجب نارضایتی عمومی و تنش ها و بحرانهای اجتماعی، خواهد شد.

بازتاب جنوب: از نظر مالی این طرح چه تاثیری بر شرکت آبفا دارد؟
موسوی نژاد: درآمد های آبفا پاسخ گوی مشکلات آبفا اهواز نیست و با ادغام بحرانهای کارگری، آبفای اهواز را گریبان گیر خواهد کرد؛ در حال حاضر آبفا اهواز با رشد درآمد منفی دست به گریبان بوده و فقط از پس هزینه های جاری خود ازجمله حقوق و ابزار روزمره برمی آید.

بازتاب جنوب: آیا این طرح در مورد دیگر کلانشهرها که داری شرکتهای آب و فاضلاب میباشند نیز مورد بحث میباشد؟
بازتاب جنوب: در کشور ۴کلانشهر آبفا مستقل دارد مشهد، کاشان، شیراز واهواز که سه شهر دیگر مستقل هستند و بجز اهواز خیر هیچ بحثی در خصوص دیگر شرکتها که چه از لحاظ زیرساختها و بودجه، ساختار و شرایط استراتژیک به اهمیت اهواز نیستن مطرح نیست.

بازتاب جنوب: آیا جلسات و محافل هم اندیشی در این خصوص و یا در خصوص مشکلات آبفا اهواز برگزار شده؟
موسوی نژاد: ادغام ابفا اهواز بدون  مطالعه و نظرات کارشناسی و نظرات اعضا شورا و نماینده های مجلس که نماینده بحق مردم شریف اهواز هستند طرحی خام و ناپخته که با اجرای آن مشکلات حاد و امنیتی برای شهر ایجاد خواهد شد.

بازتاب جنوب: درپایان اگر نکته ای نظری در این خصوص دارید بفرمایید؟
موسوی نژاد: ما انتظار داریم همه اعضای شورا و نمایندگان قدیم و فعلی و نماینده ولی فقیه و مسئولین امنیتی استان به این موضوع ورود و از انجام ادغام جلوگیری نمایند.

تصاویر مرتبط
  • موسوی نژاد:ادغام‌ آبفا اهواز و استان باعث بحرانهای اجتماعی خواهد شد
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار