اخبار

تاریخ انتشار: شنبه 03 آبان 1399
موسوی زاده:انتصابات شهردار جز حقوق قانونی وی هستند

  موسوی زاده:انتصابات شهردار جز حقوق قانونی وی هستند

امتیاز: Article Rating

«سید محسن موسوی زاده» عضو شورای اسلامی شهر اهواز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: شهردار یک شهر بر اساس قانون می‌تواند هر مدیری را که مد نظر قرار دارد، منصوب کند و بی‌شک در جریان انتصاب یک مدیر باید بسیاری از موارد را مد نظر و یک انتخاب اصلح انجام داد.

وی اضافه می‌کند: در همین راستا و در زمینه انتصاب مدیران شهرداری هیچ فردی بهتر از شخص شهردار نمی‌تواند در این زمینه تصمیم‌گیری کند چرا وی باید مدیرانی را منصوب کند که در راستای برنامه‌های مدیریتی وی حرکت کنند تا هماهنگی لازم بین بخشی در مجموعه شهرداری ایجاد شود.

وی با بیان اینکه از زمان شهرداری کتانباف روند انتصابات در حال انجام گرفتن است، ادامه می‌دهد: این مسئله بسیار بدیهی است که یک مدیر پس از بررسی‌های فراوان منصوب شود که البته باید این فرد هم راستا با تفکرات مدیریتی بالا دست خود باشد؛ در صورتی که یک و یا چند نیرو به مجموعه شهرداری تحمیل شوند، به طور حتم نتیجه مناسبی حاصل نمی‌شود و ناهماهنگی‌های ایجاد شده در این خصوص تبعات بسیار بدی را هم برای شورای شهر و هم مجموعه شهرداری ایجاد می‌کند.

موسوی زاده تصریح می‌کند: شورای شهر باید روی عملکرد مدیران انتصابی نظارت داشته باشد و در صورتی که در روند فعالیت آنها تخلفی را مشاهده کند، وارد عمل شود و نسبت به این موضوع واکنش نشان دهد و تا جایی که قانون اجازه داده باشد، تذکر دهد و به منظور روشن‌سازی واقعیت طرح سوال کند.

وی به حق قانونی تذکر و طرح سوال توسط شورای شهر به مجموعه شهرداری اشاره می‌کند و می‌افزاید: در مقابل این جریان شهردار نیز موظف است که نسبت به پرسش‌های مطرح شده جوابی قانع‌کننده داشته باشد اما در اهواز هر زمان که بحث طرح سوال از شهرداری مطرح می‌شود، یک جو ناعادلانه در فضای مجازی شکل می‌گیرد و هر دو طرف جریان را به حاشیه می‌کشانند.

این عضو شورا تصریح می‌کند: در جریان طرح سوال شورا از شهردار، هر دو طرف قضیه مورد هجمه رسانه‌ای قرار گرفتند و عده‌ای انتصابات شهرداری را نیز برای تخریب افراد وارد این قضیه کردند.

موسوی زاده اظهار می‌کند: جامعه رسانه شهر باید به این بلوغ برسد که حق طرح سوال را برای اعضای شورا محترم و قانونی بداند و از طرفی تا زمانی که پاسخ شهردار مورد بررسی قرار نگرفته است، مجموعه فعالیت‌های وی را مورد قضاوت قرار ندهند.


 

تصاویر مرتبط
  • موسوی زاده:انتصابات شهردار جز حقوق قانونی وی هستند
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار