اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 14 شهریور 1397
قنوات: تعامل بین شهرداری و نمایندگان اصناف، گام مهمی جهت توسعه شهر اهواز است

  قنوات: تعامل بین شهرداری و نمایندگان اصناف، گام مهمی جهت توسعه شهر اهواز است

امتیاز: Article Rating

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اهواز در جلسه نمایندگان اصناف با شهردار اهواز تاکید کرد: تعامل بین شهرداری و نمایندگان اصناف، گام مهمی جهت توسعه شهر اهواز است.

در این جلسه که برای نخستین بار در شهرداری اهواز با حضور اعضای انجمن های عضو کانون انجمن های صنفی کارفرمایی خوزستان بنا به دعوت محمد هادی قنوات رییس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایی خوزستان با کتانباف شهردار اهواز، باباپور نایب رییس و قنوات و حاجتی اعضای شورای اسلامی شهر در خصوص مشکلات بخش خصوصی و همچنین نحوه تعاملات بخش خصوصی و تشکل ها با شهرداری اهواز برگزار شد. محمد هادی قنوات در ابتدا با تشکر از حضور شهردار اهواز و نیز نمایندگان انجمن های اصناف گفت: شورای پنجم و شهرداری اهواز از شروع آغاز به کار خود اهتمام ویژه ای به مقوله سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی داشتند، اکنون در سال دوم فعالیت شورا و شهرداری، قصد داریم فعالیت های انجام شده را ادامه داده و وارد مرحله جدیدی کنیم.

وی ادامه داد: به همین منظور نخستین بار در تاریخ شهرداری اهواز این نشست با حضور نخبگان و فعالان حوزه کارفرمایی و کارآفرینی در استان خوزستان، انجام می شود. با توجه به حجم بالای فعالیت های انجمن های صنفی در حوزه های مختلف و رابطه نزدیک با شهرداری اهواز و ظرفیت های بالایی که در همکاری این دو مجموعه جهت توسعه ی کلانشهر اهواز وجود دارد، تصمیم گرفتیم این جلسه را تشکیل بدهیم.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایی استان با معرفی اجمالی چند تشکل حاضر در جلسه گفت: به عنوان مثال انجمن های شرکت های خدماتی و فنی مهندسی اهواز با حدود 6 هزار و پانصد شرکت زیرمجموعه عهده دار امور خدماتی ارگان های داخل استان بویژه شهرداری اهواز است و انجمن شرکت های عمرانی با دارا بودن 3 هزار عضو، پروژه های عمرانی در سطح استان و کشور به عهده دارد.

قنوات افزود: این مجموعه حضور فعالی در مراجع مهم تصمیم گیری از قبیل شورای اشتغال و هیات حل اختلاف به عنوان نمایندگان کارگران و کارفرمایان دارد. همچنین این هیات دیدارهایی را با مقامات عالی استان از جمله استاندار خوزستان داشته است و برنامه های اشتغالزایی  را در دستور کار خود دارد

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر در پایان ابراز امیدواری کرد: اقداماتی نظیر تشکیل کارگروه ویژه در شهرداری یا شورای شهر، استفاده از مشاوره کارفرمایان و نمایندگان اصناف در تصمیم گیری، انتخاب مشاور شهردار در زمینه ی کارفرمایی و کارآفرینی، تکریم سرمایه گذاران و انبوه سازان به وسیله ایجاد دفتری در مناطق هشتگانه، رسیدگی به مشکلات این اصناف در خصوص مطالبات، وضعیت قراردادی می تواند زمینه ساز مشارکت گسترده بخش خصوصی در عمران و آبادانی اهواز شود.

تصاویر مرتبط
  • قنوات: تعامل بین شهرداری و نمایندگان اصناف، گام مهمی جهت توسعه شهر اهواز است
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار