اخبار

تاریخ انتشار: شنبه 15 مهر 1396
فلسفی: شهردار اهواز برای سالم‌سازی سیستم شهرداری با قدرت عمل کند

  فلسفی: شهردار اهواز برای سالم‌سازی سیستم شهرداری با قدرت عمل کند

امتیاز: Article Rating

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: فسادستیزی در شهرداری را از اصلی‌ترین دغدغه‌های مردم است و روزی نیست که شهروندان در این مورد گلایه نداشته باشند. شهردار اهواز باید برای سالم‌سازی سیستم و اصلاح و تغییر با قدرت عمل کند.

محمدجعفر فلسفی در آیین تودیع و معارفه شهردار اهواز که روز (چهارشنبه 12 مهرماه) در مجتمع فجر اهواز برگزار شد، با تسلیت ایام شهادت امام حسین اظهار کرد: خداوند را شاکریم که در این برهه حساس شورای پنجم توانست از اولین ماموریت خود سربلند و موفق بیرون بیاید و به درخواست و دغدغه مردم در انتخاب شهردار پاسخ مثبت و هوشمندانه‌ای بدهد‌.

وی افزود: حاصل یک ماه تلاش شبانه‌روزی اعضای شورا با انتخاب یک شهردار توانمند، متدین، لایق، پاکدست، پرتلاش و جهادی به ثمر نشست و شروع این کار باعث امیدواری مردم شد. این انتخاب رضایتمندی مردم، اقوام مختلف و قاطبه پرسنل شهرداری و مسئولان را در پی داشت که دستاورد بزرگی برای همه ما محسوب می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز ادامه داد: حفظ این اتحاد، رضایتمندی، خوش‌بینی و امیدواری و تلاش برای تقویت آن اولین ماموریت شورای پنجم است. امیدواریم در این هدف موفق باشیم. این آغاز راه است و تا پایان راه چهار سال فرصت داریم که باید تلاش شود این اعتماد که مهمترین سرمایه ما است حفظ شود.

فلسفی با بیان اینکه مردم اعتماد کردند و امیدوار شدند، تصریح کرد: ریشه این امیدواری به زمینه هایی باز می‌گردد که در باورهای جامعه است. اعضای شورای شهر افردای پاک‌دست و متدین هستند. دغدغه اعضا دغدغه مردم و آینده شهر است و در تصمیمات آنان تدبیر و دوراندیشی حرف اول را می‌زند.

وی افزود: انتخاب شهردار پاکدست، متدین و لایق نشان داد باور مردم بجا بوده است. ما به عنوان اعضای شورای شهر به عهد و پیمان خود که با مردم بسته‌ایم پایبند خواهیم بود و تلاش خواهیم کرد که با اقتدا به شهدای والا مقام در مسیر اهداف انقلاب و خدمت‌رسانی به مردم شریف و مظلوم شهر اهواز ثابت‌قدم و استوار بمانیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز بیان کرد: موضوع مهم فسادستیزی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مردم است. در این زمینه هر روز مردم به ما مراجعه می‌کنند و روزی نیست که در این رابطه گلایه نداشته باشند. شهردار اهواز باید برای سالم‌سازی سیستم، اصلاح و تغییر با قدرت عمل کند و در اراده شهردار کم‌ترین خللی نباید به وجود بیاید.

فلسفی عنوان کرد: شهردار باید از تجربه‌های دیگر ‌کلانشهرها به ویژه در الکترونیکی‌کردن ارائه خدمات شهری به مردم و تاسیس و راه‌اندازی دفاتر الکترونیکی استفاده کند و با فساد و مظاهر آن با قاطعیت برخورد کند. ارتقای کیفیت خدمات شهری، تسهیل در امر تفکیک زباله، اعمال نظارت‌های دقیق، پیشبرد برنامه‌های شهرداری بر اساس برنامه پنج‌ساله، پیگیری مطالبات شهروندان در حوزه سلامت، بهداشت و محیط زیست به ویژه آلایندگی‌ها و ارتقای حوزه حمل و نقل در حوزه مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی از دغدغه‌های مهم در حوزه شهرداری است.

وی افزود: دیگر دغدغه‌ها در این زمینه افزایش سرانه فضای سبز و اتمام پروژه کمربند فضای سبز، اجرای طرح جامع سیما و منظر شهری، ایجاد بسترهای لازم جهت پروژه‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری با مشارکت شهروندان در حوزه‌های مختلف، ارتباط مستمر با مردم، نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده، ایجاد شرایط ارتقای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در مناطق و محلات به ویژه استفاده از ظرفیت‌های سازمانهای مردم نهاد است.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: شورای شهر در هفته‌های اخیر حمایت‌های قاطعی از شهردار داشت و دست وی را برای تصمیم‌گیری‌های مهم باز گذاشت که برای آینده شهر لازم است. اعضای شورای شهر انتظارات بجایی از شهردار دارند که در بحث انتصابات دقت‌های لازم صورت بپذیرد و مبنای شایسته سالاری اعمال شود.

فلسفی تصریح کرد: جذب درآمدهای پایدار مبحث مهمی است که مشارکت مردم به ویژه در عرصه‌های مختلف را می‌طلبد. اشتغال‌زایی نیز در حوزه‌هایی که امکان‌پذیر است باید مورد توجه قرار گیرد. اینکه اشتغال تنها در شهرداری دیده شود نادرست است. فضاها و بسترهایی وجود دارد که با تعامل با دستگاه‌های مختلف می‌توان در این فضاها طرح‌های اشتغال‌زایی را پیاده کرد. هزینه‌های اداره شهر سنگین است و برای رسیدن به شهر آرمانی باید هزینه‌های سنگینی پرداخت کرد که در این زمینه مردم و دولت نقش دارند.

وی عنوان کرد: در آغاز بارندگی‌ها با چالش همراه هستیم و اگر شهرداری به تنهایی تلاش کند به هیچ جا نخواهد رسید. همه دستگاه‌های اجرایی باید احساس مسئولیت داشته باشند. طی مذاکراتی که صورت گرفته آقای کتانباف در این خصوص برنامه‌هایی دارد. در بحث لایروبی‌ها شرکت نفت و ملی حفاری می‌توانند همکاری داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز  اظهار کرد: همه باید برای حل مشکلات همت کنند و دست به دست هم بدهیم تا انگیزه ماندن مردم در شهر تقویت پیدا کند. از تمام زحمات شورا و شهردار قبل تشکر می‌کنم. همه با مشکلات و سختی‌هایی که بوده آشنا هستیم و وظیفه داریم از هر کس که در حد توان خود کاری انجام داده است تشکر کنیم. 

تصاویر مرتبط
  • فلسفی: شهردار اهواز برای سالم‌سازی سیستم شهرداری با قدرت عمل کند
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار