اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 25 مهر 1396
فلسفی:فشارهای سیاسی بین المللی برای ایجاد شکاف اجتماعی هستند

  فلسفی:فشارهای سیاسی بین المللی برای ایجاد شکاف اجتماعی هستند

امتیاز: Article Rating

رییس شورای شهر اهواز در هشتمین جلسه شورای شهر اهواز در خصوص سخنان ضد ایرانی رییس جمهور امریکا با استناد به فرمایشات امام خمینی(ره) اظهار کرد: مواضع توهین آمیز رییس جمهور امریکا ثابت کرد امریکایی ها قابل اعتماد نیستند و می خواهند با موضع قلدر مآبانه و زیاده خواهانه خود  با مسائل و کشورهایی که به زعم آن ها باید زیر مجموعه آن ها دیده شوند برخورد کنند. 

رییس شورای شهر اهواز تصریح کرد: حضرت امام خمینی روشن کرده است که در برابر همه این رفتارها چگونه برخورد کنیم و نوع نگاه به مسائل این چنینی را تا آخر خطر برای ما مشخص کرده است. همه به حسن نیت جمهوری اسلامی و پایبندی کشور به برجام واقف هستیم و حضرت امام خمینی می فرمایند آنان مرزی جز عدول از همه هویت ها و ارزش های معنوی و الهی ما نمی شناسند. این شاه کلید فرمایش امام است و می گوید تا زمانی که از هویت ها و ارزش های معنوی خو عدول نکنیم، آن ها درست بردار نخواهند بود.
وی ادامه داد: چه بخواهیم و چه نخواهیم امریکا و شوروی در تعقیب ما هستند تا هویت دینی و شرافت مذهبی ما را لکه دار کنند و به گفته قرآن هرگز دست از ستیز با شما بر نمی دارند مگر این که شما را از دین تان برگردانند.
فلسفی با اشاره به سخن امام خمینی (ره) در خصوص بی اهمیت بودن وضعیت کشورهای جهان سوم در نزد ابر قدرت ها گفت: بعضی مغرضین ما را به اعمال سیاست نفرت و کینه توزی در مجامع بین المللی متهم می کنند و با دلسوزی های بی مورد و اعتراض های بی مورد جمهوری اسلامی را مسبب بسیاری اتفاقات می دانند. باید در پاسخ به آن ها گفت که ملت های جهان سوم و مسلمانان به ویژه ملت ایران در چه زمانی نزد شرقی ها و غربی ها احترام پیدا کردند که امروز بی اعتبار شده باشند؟! 
وی تاکید کرد: با استناد به فرمایشات غنی امام که اصول و مبانی سیاست های ما را مشخص کرده است، در مقاطع این چنینی می توانیم گره های بسیاری را باز کنیم.
فشارهای سیاسی بین المللی برای ایجاد شکاف اجتماعی هستند
رییس شورای شهر اهواز فشارهای سیاسی بین المللی را برای ایجاد فشار و شکاف اجتماعی در بین مردم کشور دانست و عنوان کرد: اگر بسیاری از فشارهای سیاسی بین المللی نبود بسیاری از مشکلات موجود در کشور وجود نداشتند.
فلسفی با اشاره به وضعیت برخی بازنشستگان سازمان اتوبوسرانی و مشکلات بیمه ای آن ها، گفت: قرار بود به پرسنل اتوبوسرانی که سال 94 و 95 تحت عنوان مشاغل سخت و زیان آور بازنشسته شدند، 4 درصد بابت سخت و زیان آور به تن به تعلق گیرد که اکنون با حاشیه هایی همراه شده است.
وی افزود: شهرداری بابت این موضوع 5 میلیارد تومان بدهکار شده است که با قسطی شدن آن قرار شد ماهی 500 میلیون تومان به تامین اجتماعی پرداخت می شود و نخستین قسط آن در خردادماه امسال پرداخت شد؛ سازمان تامین اجتماعی برای اقساط دیگر درخواست چک کرده است ولی شهرداری به طور قانونی نمی تواند چک صادر کند بنابراین نشست ها و گفتگوهایی داشتیم تا بتوانیم به نتیجه ای در این زمینه برسیم. 
رییس شورای شهر اهواز خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم فقط روی این زمینه تمرکز کنیم، همه بودجه شهرداری صرف بدهی ها می شود بنابراین سازمان تامین اجتماعی باید بر اعتبار آقای کتانباف حساب کند و اجازه دهد در بلند مدت با تامین اعتبار از منابع دیگر این مشکل حل شود.
تصاویر مرتبط
  • فلسفی:فشارهای سیاسی بین المللی برای ایجاد شکاف اجتماعی هستند
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار