اخبار

تاریخ انتشار: یکشنبه 26 آذر 1396
فلسفی:اگر آقایان مستنداتی دارند چرا مُهر محرمانه بر نامه می زنند؟

  فلسفی:اگر آقایان مستنداتی دارند چرا مُهر محرمانه بر نامه می زنند؟

امتیاز: Article Rating
رییس شورای شورای اهواز با اشاره به نامه محرمانه رییس سازمان محیط زیست به معاون اول رییس جمهور با موضوع انتقال منابع آب از خوزستان گفت: اگر آقایان مستنداتی دارند و نسبت به ادعاهای خود مطمئن هستند چه دلیلی دارد که این نامه مُهر محرمانه بخورد؟
به گزارش روابط عمومي شوراي شهر اهواز محمدجعفر فلسفی در نشست خبري با موضوع بررسي تبعات انتقال آب كارون و مواضع اخير سازمان محيط زيست که در محل سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر برگزار شد با بیان این که بیش از دو دهه است که موضوع انتقال آب کارون گریبان گیر مردم شهر شده است، افزود: متاسفانه در میان برخی از مسئولین ما هنوز درک مناسبی از شرایط و مشکلات خوزستان وجود ندارد و تصمیماتی در این باره اتخاذ می شود که از نظر علمی، اجتماعی و سیاسی قابل هضم نیست.
فلسفی با اشاره به نقش موثر عُلما و اساتید دانشگاه در بحران ها و مباحث چالشی که با سرنوشت ما عجین شده، عنوان کرد: ما نمی توانیم به سادگی از چنین شرایط حساس و بغرنجی عبور کنیم و هیچ واکنشی نشان ندهیم. واکنش عُلما و اساتید دانشگاه در این زمینه می تواند بسیار موثر و جریان ساز باشد. موضوع آب یک موضوع حیاتی است و سرنوشت جوامع به آن گره خورده است به طوری که مناقشات آب به جوامع بین المللی هم کشیده می شود.
رییس شورای شهر اهواز ضمن تشکر از آیت الله حیدری به عنوان یکی از چهره های تاثیرگذار در دفاع از  منافع استان خوزستان به ویژه مسئله آب، گفت: آیت الله حیدری یکی از چهره های درخشانی است که به صورت جدی به دفاع از منافع خوزستان پرداخت
و به صراحت اعتراض خود را نسبت به انتقال آب اعلام کرد.
رییس شورای شهر اهواز به نامه محرمانه رییس سازمان محیط زیست به معاون اول رییس جمهور با موضوع انتقال منابع آب از خوزستان اشاره کرد و با طرح این پرسش که چرا این نامه باید به صورت محرمانه باشد، اظهار داشت: اگر آقایان مستنداتی دارند و نسبت به ادعاهای خود مطمئن هستند چه دلیلی دارد که این نامه مُهر محرمانه بخورد؟ روشن است وقتی نامه محرمانه باشد پس اقدامات بعدی نیز محرمانه خواهد بود و این مسئله بسیار نگران کننده است.
وی افزود: در این نامه هیچ گونه مدرک مستند و یا منبع علمی مبنی بر انتقال آب از خوزستان ذکر نشده است و ما مصرّیم این مسئله را دنبال کنیم که چرا مسئولینِ تصمیم گیرنده به مواردی استناد می کند که فاقد منبع معتبر علمی هستند.
ما باید به صورت حقوقی وارد شویم و کسانی را که مبنع اطلاعات نادرست هستند را شناسایی کنیم. در همین راستا نخستین کسی که باید از مردم خوزستان عذرخواهی کند خودِ آقای کلانتری  است.
صحبتی که از سوی ایشان مبنی بر وجود آبِ مازاد در خوزستان منتشر شده است از پایه و اساس نادرست است و این تفکر مخرب صدمات جبران ناپذیری را به حیات مردم خوزستان وارد خواهد کرد.
رییس شورای شهر اهواز با اشاره به واکنش نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی به نامه محرمانه رییس سازمان محیط زیست در سفری که کلانتری به خوزستان داشت، گفت: این اقدام طبیعی و به حق است. هرکس در چنین جایگاهی قرار بگیرد مطمئنا سعی می کند عکس العملی جدی از خود نشان دهد که البته قرار نبود چنین اتفاقی رُخ دهد اما متاسفانه استفاده از جملات نامناسب، نوعِ برخورد و حالت های آقای کلانتری باعث شد که نمایندگان مجلس به آن شکل اعتراض خود را اعلام کنند.
وی همچنین به واکنش ارزنده و محکم نماینده ولی فقیه  خوزستان درحمایت از این حرکت نماینده ها و اعتراض به نامه مذکور اظهار داشت: در این نشست وظیفه خود می دانیم حمایت و پشتیبانی مان را از این حرکت اعلام کنیم. یکی از اهداف ما این است که نشان دهیم تلاش می کنیم دغدغه های مردم در زمینه انتقال آب مرتفع شود و این طور نیست که  چنین موضوع مهمی رُخ دهد و ما مشغول مسائل دیگری باشیم. ما به این مسئله اهمیت می دهیم و خیلی جدی تر از آن چه متصور است پیگیری می‌کنیم. به دنبال این نشست قطعا اتفاقات خوبی رقم‌ خواهد خورد و سعی می کنیم یک جریان فعالی را به وجود آوریم. این معضل باید در همین مقطع حل و مرتفع شود. باید مشخص شود که دز نظام جمهوری اسلامی این افراد و این رفتارها جایگاهی دارند یا نه؟ به هیچ وجه قابل قبول نیست که در این مقطع حساس و آرامشی که در کشور برقرار است اتفاقاتی رُخ دهد که منشاء التهاب باشد.
https://t.me/shoraahvaz5
تصاویر مرتبط
  • فلسفی:اگر آقایان مستنداتی دارند چرا مُهر محرمانه بر نامه می زنند؟
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار