اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 24 شهریور 1393
عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز با تاکید بر اصل نظارت به عنوان مهم ترین وظیفه شورا گفت:لزوم همکاری نخبگان استان در تدوین سند راهبردی توسعه کلانشهر اهواز

  عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز با تاکید بر اصل نظارت به عنوان مهم ترین وظیفه شورا گفت:لزوم همکاری نخبگان استان در تدوین سند راهبردی توسعه کلانشهر اهواز

امتیاز: Article Rating

علی ناصری گفت: وظیفه اصلی شورا انتخاب شهردار و نظارت بر عملکرد سازمان شهرداری و تصویب بودجه است اما نباید از وظیفه مهمی همچون استفاده از اندیشه های صاحب نظران، فرهیختگان و نخبگان استان خوزستان در تدوین سند راهبردی توسعه کلانشهر اهواز غافل شویم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر اهواز از پنجاه و چهارمین نشست علنی این شورا؛ علی ناصری در نطق پیش از دستور خود با اشاره به لزوم نظارت مستمر بر عملکرد مجموعه شهرداری اظهار داشت: در دست داشتن نقشه راه و تصویب بودجه در مسیر تحقق اهداف این نقشه به تنهایی کافی نیست بلکه ما به عنوان نمایندگان مردم اهواز در شورای اسلامی این شهر وظیفه داریم بر چگونگی حرکت شهردار انتخابی نظارت داشته باشیم تا دریابیم آیا اقدامات وی در مسیر بودجه است؟ آیا از این مسیر انحراف نداشته است؟

وی با بیان اینکه در پاره ای از موارد شورا شاهد جوابگویی از سوی مسئولین شهرداری به شبهات پیش آمده در خصوص برخی مسائل نیست عنوان کرد: به طور مثال شبهات بیشتری در مقوله پرداخت پاداش به کارکنان شهرداری وجود دارد و ریاست شورا نیز با شهردار مکاتبه می نماید اما ما شاهد جوابگویی از جانب وی نیستیم تا مشخص شود آیا این پاداش ها با رعایت عدل و انصاف است یا خیر و یا در کل مبنای تعیین پاداش چیست؟ آیا این پاداش ها به کارکنان دارای کارایی بالا و خلاق تعلق می گیرد؟

ناصری تصریح کرد: نظارت شورا بر عملکرد شهرداری به طور مستمر باید صورت بگیرد خاطرنشان کرد: ضرورت دارد هر 3 ماه، یک مرتبه شهردار کلانشهر اهواز در صحن علنی شورا حاضر شده و علاوه بر پاسخگویی به شبهات یا سوالات احتمالی به تشریح عملکرد خود نیز بپردازد.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز بیان کرد: رمز موفقیت یک شهردار عمل نمودن مطابق بودجه و تحقق اهداف تعیین شده در نقشه راه است.

وی در پایان با اشاره  بر فرازهایی از سخنان امام اول شیعیان در نهج البلاغه گفت: نگاهی که در نهج البلاغه شاهد آن هستیم نگاهی معطوف به اشخاص خاصی نیست بلکه نگاهی به تمامی بشریت و افراد طالب سعادت و خوشبختی است و جا دارد این جمله از نهج البلاغه که: برای ظالمین دشمن و برای ستم دیدگان یار و یاور باشید، بر سر در سازمان ملل و تمامی نهادهایی که داعیه دار حقوق بشر هستند حک شود.

 

تصاویر مرتبط
  • عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز با تاکید بر اصل نظارت به عنوان مهم ترین وظیفه شورا گفت:لزوم همکاری نخبگان استان در تدوین سند راهبردی توسعه کلانشهر اهواز
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار