اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 27 اردیبهشت 1395
صد و سی و یکمین جلسه علنی شورای شهر اهواز برگزار شد

  صد و سی و یکمین جلسه علنی شورای شهر اهواز برگزار شد

امتیاز: Article Rating

 

به گزارش روابط عمومی شورای شهر اهواز، صد و سی و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر اهواز با حضور 18 نفر از اعضای شورا، مدیران شهرداری ، اصحاب رسانه عصر دوشنبه  برگزار شد.


رامی علاسوند رئیس شورای شهر اهواز در این جسله ضمن تبریک روز روابط عمومی و قهرمانی استقلال خوزستان در لیگ برتر با اشاره به نامه ای خطاب به وی از سوی یکی از جانبازان اهوازی عنوان کرد: یکی از جانبازان در نامه به اینجانب پیشنهادی برای برگزاری جلسات شورای شهر در میان مردم مناطق حاشیه شهر داشته است.


وی افزود: پیشنهاد می کنم طرحی برای برگزاری جلسات شورا به غیر از جلسه روز دوشنبه که به صورت علنی برگزار می شود، در این مناطق با حضور مردم برگزار شود، تا از نزدیک بتوانیم مشکلات مردم را مرتفع سازیم.

 

در ادامه این جلسه علی ناصری عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به قهرمانی استقلال خوزستان در لیگ برتر فوتبال عنوان کرد: تیم استقلال خوزستان موفق شد با مربی و بازیکنان جوان و بومی خود علیرغم مشکلات موجود، مردم استان را شاد کند.


وی افزود: جا دارد از کادر فنی، بازیکنان، استاندارد سابق خوزستان و تمامی کسانی که این تیم را حمایت کردند، تشکر کنم.


ناصری در خصوص فعالیت های فرهنگی اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم چهار صفت خود را بیان کرده است که صفت "خنده" بر همه آنها مقدم تر آمده است، لذا از متولیان فرهنگی درخواست داریم برای شادی مردم برنامه داشته باشند البته شادی که مفسده درآن نباشد و یا تبدیل به یک مقوله سیاسی شود.


عضو شورای شهر اهواز خاطرنشان کرد: ای کاش این دو نکته رعایت می شد تا شورای تامین مانع برگزاری مراسم تقدیر و تشکر از استقلال خوزستان شود.

 

در ادامه این جلسه زیبا صالحپور عضو شورای شهر اهواز ضمن تبریک قهرمانی استقلال خوزستان در لیگ برتر و همچنین روز گرامیداشت مقام فردوسی عنوان کرد: فردوسی شار حماسی ایران و جهان بود که از ویژگی های شعر او می توان به خِرد و اندیشه اشاره کرد.


وی در ادامه اظهار کرد: از طریق رسانه ها مطلع شدیم در یکی از مناطق شهرداری اهواز تخلفی صورت گرفته است.

صالحپور با بیان اینکه نیروهای شهرداری پاک و خدوم هستند عنوان کرد: مدیران باید نظارت بیشتری داشته باشند تا در زمینه تخلف برای کارکنان شهرداری ایجاد نشود.


عضو شورای شهر اهواز با اشاره به موضوع قطع درختان در اهواز عنوان کرد: قطع درختان نوعی قتل عمد است زیرا باتوجه به آلودگی موجود در اهواز، درختان از نیازهای شهر هستند.


وی در ادامه درباره جذب سرمایه گذار خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی که باید انجام شود، فراهم کردن شرایط حضور سرمایه گذاران است.


صالحپور ادامه داد: شورا در مدت باقی مانده تصمیماتی اتخاذ کند تا افرادی که علاقه مند به سرمایه گذاری هستند، در این زمینه حضور پیدا کنند.


عضو شورای شهر اهواز در ادامه با عنوان کرد: در فضای مجازی شاهد آن هستیم که افرادی با عنواین مختلف درصدد تضعیف شورا هستند و اظهاراتی مانند استیضاح و سوال کردن مطرح می کنند.


وی با بیان اینکه استیضاح و طرح سوال از حقوق اعضای شورا است، عنوان کرد: اعضایی که منتقد موضوعی هستند، نباید انتظار داشته باشند که همه اعضا با آنها همراهی کنند، هیچ کس عملکرد شور و شهرداری را 100 درصد عالی نمی داند اما شورا و شهرداری درحال کار کردن با شرایط موجود هستند.


این عضو شورای شهر اهواز در ادامه با اشاره به حادثه شکستن مجسمه سردار اسعد بختیاری عنوان کرد: باتوجه به سوابق ایشان در دوران مشروطه اینگونه حرکات از سوی هرکسی باشد مورد تقبیح خواهد بود و بی حرمتی به ملت ایران است.


زیبا صالحپور افزود: مسئولین باید ر برخورد با این حرکت اقدام کنند.

 

همچنین در ادامه این جلسه غلامرضا سبزعلی عضو شورای شهر اهواز ضمن تبریک قهرمانی استقلال خوزستان با اشاره به مشکلات کارگران فضای سبز شهردار اظهار کرد: این موضوع باعث رنج اعضای شورا شده است و باید برای ان فکری شود زیرا این کارگران به ما مراجعه می کنند و ما جوابی برای آنها نداریم.


سبزعلی افزود: هرچند ما با ورود این کارگران به شهرداری مشکل داریم اما باید ای موضوع به سرعت حل شود.


وی در ادامه با اشاره به گله مندی مردم نسبت به عدم چراغانی شهر در مناسبت های مختلف گفت: مردم به ما مراجعه می کنند که چرا شهرداری نسبت به چراغانی کردن شهر در مناسبت های مختلف کم کاری می کند.


سبزعلی ادامه داد: باتوجه به نزدیکی به جشن نیمه شعبان از شهردار اهواز می خواهیم دستوری در این زمینه بدهد.


عضو شورای شهر اهواز در خصوص مشکل اتوبوس های شهر اهواز اظهار کرد: در حال حاضر کمتر از 200 اتوبوس در اهواز فعالیت دارند، که باید در این زمینه فکری اساسی شود زیرا مردم و دانش آموزان مشکل دارند.


وی افزود: در شورای اول، دوم و سوم و پس از آن اتوبوس خریداری شده است اما در این شورا هیچگونه اتوبوسی افزوده نشده است.


غلامرضا سبزعلی در ادامه عنوان کرد: درآمد شهرداری خوب نیست و باید در این زمینه نیز فکری شود زیرا در هر منطقه ای که مراجعه کنیم، با مشکلات مالی مواجه می شویم.

 

حجت الاسلام کاظم سواری عضو شورای شهر اهواز ضمن تبریک قهرمانی استقلال خوزستان گفت: این ییروزی نباید باعث تضعیف باشگاه شود، عبدالله ویسی باید در این تیم حفظ شود تا این تیم بتواند در سالهای آینده نیز در صدر جدول بماند.


وی افزود: استقلال خوزستان باید کار خود در تیم های پایه نیز گسترش دهد تا افراد بیشتری از استان خوزستان به لیگ برتر بروند، البته باید سازمان ها و ادارات نیز از این تیم حمایت کنند.


حجت الاسلام سواری در ادامه عنوان کرد: تعوض استاندار در دست دولت است و ما نیز حق دخالت نداریم.


وی افزود: مردم خوزستان درد و رنج کشیده اند و قبول نمی کنند که استاندار ضعیف و غیر بومی  سرکار بیاید.


این عضو شورای شهر اهواز ادامه داد: استان خوزستانی که این همه برای کشور مایه می گذارد، حق دارد که استاندار خوبی داشته باشد نه اینکه شخص سوخته ای از استانی دیگر بیاورند.


وی گفت: استاندار خوزستان باید از میان مردم باشد و مشکلات آنها را بداند، نباید کسی روی کار بیاید که سیاسی کاری کند و برای دولت در انتخابات کار کند.


حجت الاسلام کاظم سواری در ادامه با اشاره به مشکل دستفروشان عنوان کرد: دستفروشان در حال حاضر سرگردان اند و وقتی جایی را از آنها گرفته ایم باید جایی دیگر برای آنها فراهم کنیم.


سواری با بیان اینکه مسئولین نباید منکر بیکاری باشند، گفت: باید برای حل این مشکل عزم جدی وجود داشته باشد.

 

در ادامه این جلسه جلیل مکوندی حقوقدان شورای شهر اهواز دو ایراد فرمانداری اهواز نسبت به مصوبات شورا در جلسات 127و 128 ا را مطرح کرد که اعضای شورا نسبت به آنها رای اصلاحی دادند.

 

حجت الاسلام کاظم سواری عضو شورای شهر در این زمینه عنوان کرد: باید حرمت شورا حفظ شود و نباید مصوبات حتی قانونی شورای شهر در فرمانداری رد شوند.

 

همچنین در ادامه این جلسه جانعلی خورشیدی عضو شورای شهر اهواز با اشاره به مشکل کارگران اخراجی فضای سبز نطقه 3 عنوان کرد: طبق قرارداد منطقه 3 در این خصوص 148 نیرو داشته و اعلام کرده اند که مازاد بر نیرو هم نبوده است و اشخاصی که اخراج شده اند از این دست هستند.


وی افزود: در شهرداری این مشکلات وجود دارد و باید یکبار برای همیشه حل شود.


رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز در ادامه تصریح کرد: با جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفری کلانشهر اهواز کمتر از 200 اتوبوس درحال تردد هستند.


وی خاطرنشان کرد: یکی از اولویت های مهم شهر اهواز خریداری اتوبوس است.


خورشیدی در خصوص دستفروشان عنوان کرد: دستفروشان از قشر آسیب پذیر اهواز هستند که برای آنان مکان تهیه شده و بحث امنیت آن نیز توسط نیروی انتظامی حل شد اما اگر کسی آنجا نمی رود مقصر خدمات شهری نیست.

 

در ادامه این جلسه مجید کیوانی مدیرعامل شبکه سازمان های مردم نهاد حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به بیان مشکلات سمن های مردمی پرداخت و خواستار تشکیل خانه سمن ها در اهواز شد.

 

آذر زمانپور عضو شورای شهر اهواز در این زمینه عنوان کرد: یکی از وظایف شورا حمایت از سمن های است.


وی افزود:یکی از شاخص های بالا رفتن توسعه پایدار، توجه به سمن ها است.


زمانپور در ادامه پیشنهاد داد: مراسم هایی که شهردا در شهر به مناسبت های مختلف برگزار می کند، با مشورت و تاثیرگذاری این سمن ها باشد.

 

در ادامه این جلسه لایحه مساعدت به تیم بسکتبال شاهین اهواز برای حضور در لیگ کشوری در دستور کار قرار گرفت.


سید مهدی آلبوشوکه رئیس کمیسیون ورزش شورای شهر اهواز در این زمینه گفت: این لایحه مربوط به سال 93 است و کمیسیون ورزش نیز با آن موافقت نکرده است.

 

زیبا صالحپور دراین خصوص گفت: ورزش فقط فوتبال نیست و بسکتبال نیز یکی از رشته های پرطرفدار است که توانسته افتخارآفرینی کند.


مریم ابریشم کار در این خصوص اظهار کرد: باید به این تیم مساعدت شود تا بتوانند در کشور نیز افتخار آفرینی کنند.

 

در ادامه نیز با موافقت اعضای شورای مبلغ 20 میلیون تومان به این تیم ورزشی کمک شد.

تصاویر مرتبط
  • صد و سی و یکمین جلسه علنی شورای شهر اهواز برگزار شد
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار