اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 04 خرداد 1395
صد و سی و دومین جلسه  شورای اسلامی کلانشهر اهواز برگزار گردید

  صد و سی و دومین جلسه شورای اسلامی کلانشهر اهواز برگزار گردید

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی کلانشهر اهواز، یکصد و سی و دومین جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر اهواز بعد از ظهر دوشنبه 3 خردادماه باحضور اعضا، شهردار و معاونین شهرداری اهواز در سالن جلسات شورای اسلامی شهر اهواز برگزار شد.


جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و سپس پخش نماهنگ سالروز آزاد سازی خرمشهر آغاز گردید.


هوشنگ شیرمردی عضو شورای شهر اهواز در نخستین نطق پیش از دستور این جلسه ضمن تبریک سالروز ولادت امام زمان (عج) و سالروز آزادسازی خرمشهر با اشاره به عنوان کرد: در ادامه مشکلات موجود در شهر را بیان می کنم تا شهردار و مدیران شهرداری برای حل این مشکلات اقدام کنند که اگر این اتفاق صورت نگیرد بنده نسبت به تنویر افکار عمومی اقدام خواهم کرد.


وی با اشاره به مشکلت کلانشهر اهواز اظهار کرد: آیا مردم اهواز مانند مردم دیگر شهرهای کشور حقوق خود را مطالبه کرده اند؟  مردم شهرهای دیگر کوچکترین کوتاهی مسئولان شهرشان را از طریق قانونی پیگیری می کنند اما در اهواز اینگونه نیست.


عضو شورای شهر اهواز با اشاره به مشکل پسماند در شهر گفت: وضعیت جمع آوری و دفع پسماند در اهواز مناسب نیست.


وی خاطرنشان کرد: در مدت اخیر نه تنها به میزان فضای سبز شهر افزوده نشده است، بلکه نگهداری از فضاهای سبز موجود نیز مناسب نبوده است.


این عضو شورای شهر اهواز با اشاره به لزوم ساماندهی مشاغل عنوان کرد: شهرداری باید در زمینه ساماندهی مشاغل شهر اقدام کند، شهرداری باید با ایجاد بازارچه های محلی علاوه بر ایجاد اشتغال به زیباتر شدن سیما و نظر شهری کمک کند.


شیرمردی گفت: مردم عوارض سالانه استفاده از خودرو را پرداخت می کنند اما وضعیت آسفالت شهر مناسب این موضوع نیست.


وی با اشاره به تصرفات غیرقانونی اراضی و املاک تصریح کرد: تصرفات املاک موجود در شهر ما را آزار می دهد و علیرغم تذکرات اعضای شورا در جلسات مختلف اقدامات مناسبی صورت نگرفته است.


هوشنگ شیرمردی خاطرنشان کرد: به مردم تاکید می شود که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند اما سیستم حمل و نقل عمومی شهر اهواز به هیچ وجه پاسخگوی جمعیت شهر نیست.


وی در ادامه به وضعیت کارگران فضای سبز اشاره کرد و گفت: چرا شهرداری با وجود اینکه حجم زیادی از کار بر عهده کارگران فضای سبز است در پرداخت حقوق آنان تعلل می کند؟


این عضو شورای شهر اهواز در ادامه عنوان کرد: در شهرداری سه دسته افراد وجود دارند: افرادی که تعهد دارند اما تخصص ندارد، افرادی که تخصص دارند اما تعهد ندارند و دسته سوم افرادی که نه تعهد دارند و نه تخصص.


وی افزود: چرا شهردار باوجود افراد متخصص و متعهد در بدنه شهرداری، از آنان استفاده نمی کند و تنها آن سه دسته افراد را بکارگیری می کند.


شیرمردی در ادامه گفت: متاسفانه مدیران شهرداری قوانین و ضوابط را رعایت نمی کنند و شاهد کوچکترین اقدام اصلاحی برای حل مشکلات نمی شود.


این عضو شورای شهر اهواز افزود: شهرداری طبق قانون باید گزارش 6 ماهه هزینه ها و درآمدها را ارائه دهد که در این خصوص نیز اقدامی صورت نگرفته است.


ور در ادامه درباره مشکل آلایندگی صنایع و کارخانه های موجود در شهر پیشنهاد داد: جلسه ای باحضور کارشناسان بهداشت، محیط زیست و مدیران این صنایع و کارخانه ها برگزار شود تا راهکاری برای حل مشکل آلایندگی هوا اتخاذ شود.

 

در ادامه این جلسه جمشید سلحشور عضو هیات رئیسه شورای شهر اهواز ضمن تبریک ولادت با سعادت امام زمان (عج) و سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: از مجموعه شهرداری، روابط عمومی شورا و شهردار که در ایام اعیاد شعبانیه علاوه بر برگزاری جشن های مختلف، به چراغانی، آذین بندی و توزیع ویژه نامه هایی با موضوع مهدویت پرداختند، تشکر می کنم.


وی در ادامه با اشاره به مشکلات پل های اهواز اظهار کرد: پل های موجود با این شرایط کارایی لازم را ندارند و باید برای استفاده بهینه تر از آنها رمپ های ورود و خروجی افزوده شود.


این عضو شورای شهر اهواز با اشاره به پروژه تقاطع غیرهمسطح چهارشیر اظهار کرد: نزدیک به یکسال و دوماه از تصویب و آغاز عملیات اجرایی این پروژه می گذرد اما تاکنون 15 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، درحالی که باید فاز اول آن که ساخت پل ابتدایی است تا پایان سال 94 به بهره برداری می رسید.


سلحشور در ادامه با اشاره به لزوم تسریع در اجرای پروژه باغ فردوس گفت: ظرفیت آرامستان بهشت آباد درحال تکمیل است و باید باغ فردوس سریعتر آماده شود.


عضو شورای شهر اهواز در ادامه اظهار کرد: ظاهراً در خصوص زیرسازی معابر مناطق کوی سیاحی، گلدشت، عین دو و.. منطقه 6 اهواز اقدامی صورت گرفته بود که بنده طبق بازدیدی که داشتم چیزی مشاهده نکردم و مشکلات مردم در این مناطق بسیار زیاد است.


وی افزود: در برخی مسیرهای این مناطق اتوبوس هم تردد ندارد و نباید میان مردم تفاوت قائل شویم.


جمشید سلحشور در خصوص بودجه پروژه های عمرانی اظهار کرد: بودجه شهرداری 1200 میلیارد تومان بود و قرار شده بود که 70 درصد آن به پروژه های عمرانی تخصیص یابد اما اینگونه نشده است.


وی ادامه داد: برای پروژه های عمرانی 15 درصد هم اعتبار درنظر گرفته نشده است و باید اولویت شهرداری پروژه های عمرانی قرار گیرد.

 

سید محمد جواد رضوی دیگر عضو رئیس شورای شهر اهواز در ادامه این جلسه با اشاره به مشکلات باغ فردوس اهواز عنوان کرد: مشکل بهشت آباد مسئله مهمی است و با این شرایط تا چندماه آینده این آرامستان تکمیل می شود.

وی افزود: در این شرایط مردم ناگزیر خواهند بود متوفیان خود را در باغ فردوسی که امکانات و شرایط خوبی ندارد تدفین کنند.


رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اهواز خاطرنشان کرد: این موضوع باید به صورت ویژه در دستور کار کمیسیون خدمات شهری قرار گیرد.

 

در ادامه این جلسه حجت الاسلام کاظم سواری دیگر عضو شورای شهر اهواز گفت: پل های ناقص الخلقه ای که در اهواز هستند، متاسفانه فقط برای عبور از رودخانه هستند.


وی افزود: پل های شهر جاده های دسترسی مناسبی ندارند که البته این مشکل قابل اصلاح است.


سواری با اشاره به مشکل منطقه 5 اهواز گفت: این منطقه مدتها تصویب شده است اما عالیت نداشته است و پرسنل و معاونین آن سرگردان هستند.


حجت الاسلام سواری در ادامه اظهار کرد: بارهای مطرح کرده ایم که منطقه خبینه مشکل آسفالت، فاضلاب و رفت وروب دارد، پیمانکار این منطقه با بلوک جدول ایجاد می کند و این ظلم در حق مردم است.

 

در ادامه این جلسه ابراهیم نوشادی نماینده شهردار اهواز در خصوص مشکل منطقه 5 اظهار کرد: بودجه و محدوده خدمات این منطقه ابلاغ شده است و شهرداری هرکاری که لازم بوده است انجام داده اما مشکلات کوچکی است که برطرف خواهند شد.


وی با اشاره به مشکل درآمدی شهرداری اهواز خاطرنشان کرد: شهر اهواز را با شهرهایی مانند اصفهان مقایسه می کنند درحالی که درآمد شهرداری اصفهان فقط از طریق ساخت و ساز، نزدیک به هزار میلیارد است.


نوشادی گفت: از شورای شهر این انتظار وجود دارد که در زمینه گرفتن مطالبات شهرداری در سطوح بالا اقدام کند.


وی افزود: مدیران شهرداری مشکلات موجود را اطلاع دارند اما مشکل شهر اهواز منابع مالی است.


نماینده شهردار اهواز ادامه داد: شهرداری تمام مصوبات شورا را اجرا کرده است.

 

در ادامه این جلسه رامی علاسوند رئیس شورای شهر اهواز گفت: اعضای گروه های نظارتی متشکل از اعضای شورا از جلسه بعدی شورا باید گزارشاتی از بازرسی های خود ارائه دهند.


وی در ادامه اعضای گروه های نظارتی از شهرداری را تشریح کرد:

غلامرضا سبزعلی، سید محمد جواد رضوی و ابتسام الباجی = منطقه 1، سازمان فاوا، سازمان بهسازی و نوسازی

جانعلی خورشیدی، زیبا صالحپور و هوشنگ شیرمردی = منطقه 2، سازمان اتوبوسرانی و سازمان زیباسازی

سید مهدی آلبوشوکه، عاشور سواری و اسکندر زنگنه = منطقه 3، سازمان قطار شهری و سازمان عمران شهری

رامی علاسوند، ناجی سواری و علی ناصری = مناطق 4 و 5، سازمان خدمات موتوری و سازمان پایانه ها

جمشید سلحشور، حجت الاسلام سعادت نیا و آذر زمانپور = منطقه 6، سازمان مدیریت پسماند و سازمان آرامستانها

حجت الاسلام کاظم سواری، مریم ابریشم کار و حجت مظفری = منطقه 7، سازمان میادین، سازمان آتش نشانیاحمد باورساد، هدایت الله ممبینی و حسین حیدری = منطقه 8، سازمان پارکها و سازمان تاکسیرانی

 

ناجی سواری دیگر عضو شورای شهر اهواز ضمن تبریک ولادت امام زمان (عج) گفت: بند به عنوان نماینده شورای شهر اهواز در اجلاس کلانشهرها که در مشهد برگزار شد شرکت کردم.


وی افزود: در این اجلاس موارد مهمی مطرح شد، که مهمترین آن متمرکز شدن عوارض مالیات بر ارزش افزوده در خزانه کشور و سپس توزیع آن از سوی استانداری به شهرداری ها است.

 

آذر زمانپور دیگر عضو شورای شهر اهواز در این خصوص گفت: نباید عوارضی که مردم اهواز باوجود مشکلات فراوانی که دارند، پرداخت می کنند، به جای دیگری بروند.


وی افزود: باتوجه به اینکه این طرح در برنامه ششم و در مجلس دهم مطرح خواهد شد، پیشنهاد می شود از منتخبان جدید اهواز دعوت شود تا در این خصوص جلسه ای با حضور آنها انجام شود.

 

 

در ادامه این جلسه طرح افزایش جلسات شورا در دستورکار قرار گرفت.


رامی علاسوند رئیس شورای شهر اهواز عنوان کرد: پیشنهاد می شود که جلسات شورا به صورت یک هفته در میان در جمع مردم برگزار شود تا به مشکلات آنان رسیدگی شود.

 

حسین حیدری در این خصوص گفت: طبق قانون نمی توان در خارج از صحن شورا مصوبه ای داشت.

 

حجت الاسلام کاظم سواری در این خصوص گفت: پیشنهاد می شود جلسات علنی شورا به صورت یک هفته در میان در صحن علنی برگزار شود و در هفته ای که جلسه علنی برگزار نمی شود اعضای شورا همراه با مدیران اجرایی مناطق در میان مردم حاضر شوند و به از نزدیک به مشکلات آنان رسیدگی کنند.

 

در ادامه نیز مقرر شد جلسات علنی شورای شهر اهواز به صورت یک هفته درمیان برگزار شده و اعضای شورا در هفته ای که جلسه برگزار نمی شود، از مناطق بازدید و در جمع مردم حاضر شوند.

 

همچنین در ادامه این جلسه لایحه تفریغ ودجه سال 92 سازمان زیباسازی، مساعدت به دو تن از شهروندان به تصویب اعضای شورا رسید.

 

گفتنی است بخش دوم یکصد و سی و دومین جلسه شورای شهر اهواز با حضور سیدخلف موسوی شهردار اهواز برای پاسخ به سوال یکی از اعضای شورا به صورت غیر علنی و بدون مستمع برگزار شد. 

تصاویر مرتبط
  • صد و سی و دومین جلسه  شورای اسلامی کلانشهر اهواز برگزار گردید
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار