اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 17 شهریور 1393
زیبا صالح پور با یادآوری نقش زنان ایران اسلامی در برهه های مختلف انقلاب بیان داشت:

  زیبا صالح پور با یادآوری نقش زنان ایران اسلامی در برهه های مختلف انقلاب بیان داشت:

امتیاز: Article Rating

عدم موفقیت در انتخابات ریاست شورای شهر را برای خود شکست نمی دانم


عضو شورای شهر اهواز از عدم پایبندی برخی از همکاران خود به عهد و پیمان هایی که با مردم داشته اند انتقاد نمود و این روند را مطلوب شهروندان ندانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر اهواز از پنجاه و سومین نشست این شورا؛ زیبا صالح پور در نطق پیش از دستور خود اظهار کرد: متاسفانه عده ای از ما به مردم قول داده و سپس عهد و پیمان خود را فراموش می کنیم که این برخورد نه زیبنده شان و منزلت ما به عنوان نمایندگان مردم و نه مطلوب شهروندان است بنابراین انتظار می رود بدقولی های خود را به حداقل ممکن برسانیم.

صالح پور با بیان در پیش بودن انتخابات ریاست شورا تصریح کرد: به عنوان عضوی از این شورا از صمیم قلب آرزومند فراهم شدن شرایطی هستم که فرایند انتخابات در فضایی سرشار از احترام و همدلی برای برگزیدن اصلح ترین گزینه برگزار شود.

وی با اشاره به کاندید شدن خود در دور اول و دوم انتخابات ریاست شورا بیان کرد: اگر بنده کاندید شدم به دلیل این بود که این امر را یک وظیفه برای خود می دانم و اگر در دور دوم هم در این انتخابات برگزیده نشوم این مساله را برای خود یک شکست نمی دانم.

عضو شورای شهر اهواز با انتقاد از واکنش برخی از اعضا به اعلام کاندیداتوری خود برای انتخابات ریاست شورا عنوان کرد: به عنوان یک زن که نزدیک به 43 سال سابقه فعالیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی دارم بدترین واکنش را زمانی شاهد بودم که برخی از اعضا بنده را به دلیل جنسیتم دارای صلاحیت احراز این پست نمی دانستند و لازم می دانم بگویم این ناراحت کننده ترین جوابی بود که بنده به عنوان شخصی که با بالاترین آرای مردمی به شورای شهر راه یافته ام می توانستم دریافت کنم.

صالح پور ادامه داد: بنده کاندید شدم تا طی دوره یک ساله ریاست خود اثبات کنم بانوان هم می توانند توانمندی های خود را به عرصه ظهور برسانند همان طور که هیچ یک از ما بیست و یک عضو شورای شهر بدون همراهی بانوان تکیه به این مسند نزده ایم.

وی تصریح کرد: بخشی از رای های آقایان حاضر در شورا توسط بانوان تامین شده است همان طور که بخشی از رای ما بانوان حاضر در شورا توسط آقایان تامین شده است فقط تفاوت در این است که ما بانوان نمی گوییم چون شما مرد هستید دارای صلاحیت نیستید! پس این دیدگاه از کجا و از کدام تفکر نشات گرفته است؟

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر اهواز با اشاره به دیدار امام خمینی "ره" با بانوان یادآور شد: امام اعتقاد داشتند بانوان باید در تمام مقدرات اساسی کشور دخالت داشته باشند اما آیا مقدرات اساسی کشور مفهوم دیگری دارد؟ آیا ریاست شورا یکی از همین مصادیق مقدرات اساسی نیست؟

صالح پور خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی به عنوان احیاگر اسلام ناب محمدی مگر سرکار خانم دباغ را در اولین گروه بازدید کننده به شوروی در کنار آیت الله جوادی آملی بعنوان نماد بارز یک بانوی مسلمان قرار ندادند؟ پس اکنون مفهوم این نگاه تبعیضانه چیست؟ ما هرگز نقش بانوان را در تاریخ و بعد از انقلاب در همراهی رزمندگان برای خلق حماسه ها فراموش نخواهیم کرد.

وی خواستار تغییر دیدگاه های تبعیض گرایانه شد و اضافه کرد: در زمان انتخابات با بانوان خانواده خود صادق باشید و بگویید به ما رای بدهید اما بدانید ما برای شما به دلیل جنسیتی که دارید جایگاهی در تصمیمات و مناسبات قائل نیستیم سپس بانوان حاضر در شورا را مورد بی مهری و کم لطفی خود قرار دهید.

 


تصاویر مرتبط
  • زیبا صالح پور با یادآوری نقش زنان ایران اسلامی در برهه های مختلف انقلاب بیان داشت:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار