اخبار

تاریخ انتشار: جمعه 03 اردیبهشت 1395
رییس شورای شهر اهواز:شوراها نماد حاكميت مردم بر سرنوشت خود است.

  رییس شورای شهر اهواز:شوراها نماد حاكميت مردم بر سرنوشت خود است.

امتیاز: Article Rating

رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز گفت: شوراها تجلی مردم سالاری دينی در عرصه مشاركت‌ ها و شكوفایی اجتماعی، فرهنگی و عمرانی هستند كه می توانند حلقه ارتباط مردم و دولت بوده و به رشد و پيشرفت و پويايی بيشتر جامعه كمك كنند.


رامی علاسوند مقدم ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه اهواز و در جمع نمازگزاران اظهار داشت: روز نهم اردیبهشت سالروز صدور فرمان تاريخي امام خميني(ره) رهبر و بنيان‌گذار كبير انقلاب اسلامي درخصوص تشكيل شوراهاي اسلامي شهر و روستا می باشد و به عنوان روز شوراها نامگذاری شده است.


وی افزود: قانون اساسی هنگامی که در بیان اصول کلی حاکم بر نظام جمهوری اسلامی در اصل ششم شیوه اداره امور کشور را بر آراء عمومی مبتنی کرد و روش آن را انتخابات قرارداد، به موازات اشاره به انتخاب رئیس جمهوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از انتخاب اعضای شوراهای اسلامی نیز به عنوان ابزاری برای تحقق حاکمیت مردم و تجلی اراده عمومی یاد کرده است.


رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز افزود: به علاوه این قانون در اصل هفتم نیز شوراها را از ارکان تصمیم گیری و اداره امور کشور ذکر کرده است. در این فصل طی اصول یکصدم تا یکصد و ششم وظایف، چگونگی انتخاب و سایر مسائل مربوط به شوراها مشخص شده است .

 

علاسوند تاکید کرد: ‎‎شوراهای اسلامی شهر و روستا نماد حاكميت مردم بر سرنوشت خود است، شوراها تجلی مردم سالاری دينی در عرصه مشاركت‌ ها و شكوفایی اجتماعی، فرهنگی و عمرانی هستند كه می توانند حلقه ارتباط مردم و دولت بوده و به رشد و پيشرفت و پويايی بيشتر جامعه كمك كنند.

علاسوند بیان کرد: از اقصي‌نقاط روستايي كشور تا مركز، مشتمل بر شوراهاي روستا، بخش، شهر، شهرستان، استان و عالي‌ استان‌ها که اعضای آن در برگيرنده منتخبين اقشار مختلف بوده و تنوع وسيعي از طيف‌هاي مختلف جامعه را در عرصه اي به پهناي كشور گردهم آورده است. اين ظرفيت ناب استواري پايه‌هاي مردمي جمهوري اسلامي را نشان مي‌دهد.

.

وی افزود: طبق آخرین اصلاح قوانین که در چهارمین دوره انتخابات شوراها اعمال شد تعداد اعضای اصلی و  علی البدل شوراها  تغییر کـرد و شورای اسلامی کلانشهر اهواز در دوره چهارم که تا کنون 2 سال و نیم از عمر آن گذشته دارای 21 عضو اصلی و 8 عضو علی البدل می باشد. که اعضای اصلی آن در حال حاضر 17 نفر از آقایان و 4 نفر از بانوان این شهر می باشند. که جلسات شورا و کمیسیون ها به صورت مداوم  برگزار می گردد.


رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز تصریح کرد: از ابتدای کار شورای چهارم تا پایان سال 94 تعداد 126 جلسه علنی با  786 مصوبه برگزار نموده است و در کمیسیون های حقوقی و املاک، برنامه و بودجه، عمران، خدمات شهری، ورزش و جوانان، مشارکت ها، فرهنگی و اجتماعی، حمل و نقل و ترافیک و کمیسیون تلفیق جمعاً 569 جلسه کمیسیونی برگزار شده و دو هزار و 638 مورد بررسی گردیده است.


علاسوند افزود: بودجه سال 95 شهرداری اهواز با 3 درصد رشد نسبت به سال 94 توسط شورای اسلامی کلانشهر اهواز تصویب شده است.

تصاویر مرتبط
  • رییس شورای شهر اهواز:شوراها نماد حاكميت مردم بر سرنوشت خود است.
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار