اخبار

تاریخ انتشار: شنبه 09 اسفند 1393
رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز در نشست با استاندار خوزستان خواستار شد: لزوم توجه ویژه به حرم علی بن مهزیار اهوازی/ مشخص نمودن محدوده کلانشهر اهواز

  رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز در نشست با استاندار خوزستان خواستار شد: لزوم توجه ویژه به حرم علی بن مهزیار اهوازی/ مشخص نمودن محدوده کلانشهر اهواز

امتیاز: Article Rating

رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز در نشست با استاندار خوزستان گفت: مرتفع نمودن مشکلات و موانعی که وجود دارند توجه ویژه و همگرایی مقام عالی دولت در استان خوزستان با اعضای شورای اسلامی کلانشهر اهواز را می طلبد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی کلانشهر اهواز؛ حجت الاسلام و المسلمین سعادت نیا در نشست استاندار خوزستان با اعضای شورای شهر که شامگاه سه شنبه "پنجم اسفند ماه " در محل سالن اجتماعات این شورا برگزار شد با اشاره به لزوم متحد بودن مسئولین در تمامی رده های شغلی با یکدیگر اظهار کرد: بارها گفته و امروز نیز تکرار می کنم وحدت و همدلی مهم ترین و موثرترین آیتم در نوشتن الگوریتمی با خروجی خدمت رسانی به شهروندان و رشد و توسعه استان است.
وی با تاکید بر اینکه جزیره ای نگاه کردن و عمل کردن چالشی بزرگ در مسیر انجام وظایف مسئولین است بیان کرد: خواست و دیدگاه ما ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات ارائه شده به شهروندان در تمام نقاط استان است و نه تنها کلانشهر اهواز؛ چرا که اعتقاد داریم پیشرفت و توسعه استان خوزستان در گروی توسعه یکایک شهرستان های 27 گانه آن است.
رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز با تصریح بر دلیل برگزاری این نشست با استاندار خوزستان و معاونان وی عنوان کرد: نمایندگان شهروندان همواره در کنار و دوشادوش نمایندگان دولت بوده اند و اعتقاد دارم مرتفع نمودن بسیاری از معضلات و مشکلات موجود در مسیر توسعه کلانشهر اهواز به توجه ویژه استاندار به عنوان نماینده عالی دولت در استان خوزستان که یکی از فرزندان جسور و ولایت مدار و دلسوز خوزستان محسوب می شود ، نیاز دارد.
حجت الاسلام و المسلمین سعادت نیا افزود: با وحدت و تعامل مابین نمایندگان مردم کلانشهر اهواز در مجلس شورای اسلامی، منتخبان شهروندان در شورای اسلامی کلانشهر اهواز وعالی ترین مقام اجرایی در استان خوزستان، دیگر شاهد محرومیت، پسرفت زیرساختی یا کمتر توسعه یافتگی نخواهیم بود.
وی ضمن تشکر از پیگیری ها و تلاش های صورت گرفته در راستای معرفی کلانشهر اهواز به عنوان پایتخت کتاب کشور ایران گفت: معضلات فراوانی پیش روی داریم که برخی از این مسائل به طور  مستقیم به سلامت و بهداشت شهروندان بر میگردد و قابل اغماض یا چشم پوشی نیست مانند معضل ریزگردها که تنفس شهروندان و امنیت روانی آنها را به شدت تهدید می نماید یا بارش باران اسیدی در پاییز و زمستان سال گذشته که منجر به بستری شدن بسیاری از شهروندان ما در بیمارستان ها به دلیل بروز عوارض تنفسی، ریوی در آنها شد.
حجت الاسلام و المسلمین سعادت نیا نامشخص بودن محدوده و حریم کلانشهر اهواز را موضوعی ناخوشایند دانست و ادامه داد: هنوز بسیاری از شهروندان در محدوده مابین شهرداری کارون و شهرداری اهواز سرگردان هستند و نمی دانند عوارض خود را به کدام شهرداری پرداخته و خدمات شهری را از کدام شهرداری بخواهند.
رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز بیان کرد: مناطق حاشیه ای مانند عین دو، ملاشیه، علی آباد و غیره نیز از این قاعده مستثنی نیستند بنابراین خواستار مشخص نمودن محدوده شهر اهواز به طور شفاف و روشن هستیم.
وی خواستار توجه ویژه به پروژه قطار شهری، گسترش کمربند سبز، تسریع در روند بهره برداری از پل نهم، مرتفع نمودن مشکل فاضلاب و مشکلات موجود در حریم رودخانه کارون شد.
حجت الاسلام و المسلمین سعادت نیا علی بن مهزیار اهوازی را یار صدیق حجت بن الحسن "عج" خواند و گفت: حضرت علی بن مهزیار اهوازی وکیل 4 امام ما مسلمانان بوده است و حرم مطهر وی باید نماد شایان توجه و پررنگی از شان و منزلت او باشد در بخش تملک خیابان نهج البلاغه و افزودن آن به این حرم مطهر نیازمند همراهی و هماهنگی با استاندار خوزستان هستیم.
رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز اعضای این شورا را دارای عزمی جزم و قاطع در راستای خدمات رسانی به شهروندان دانست و افزود: نظرات مقام عالی دولت در استان خوزستان می تواند چراغ راه ما باشد و یکایک اعضای شورای اسلامی کلانشهر اهواز برای انجام دادن کارهای مشارکتی با سایر دستگاه ها با خروجی خدمات رسانی به شهروندان حاضر هستند.
وی اضافه کرد:  همان طور که در ساماندهی زائران اربعین حسینی شهزداری و شورای اسلامی کلانشهر اهواز تمام قد به یاری استاندار خوزستان و نماینده محترم ولی فقیه در استان خوزستان حضرت آیت الله موسوی جزایری اهتمام ورزید و 15 فقره خدمات و یکصد میلیون تومان مساعدت به این پروژه عام المنفعه نمود یا همان طور که در بحث جابجایی بنکداران از مرکز شهر به یاری فرماندار کلانشهر اهواز شتافتیم بعد از این نیز در هر اقدام و حرکتی که در مسیر خدمات رسانی به شهروندان و رشد و توسه استان و کلانشهر اهواز باشد همتی ویژه خواهیم داشت.


تصاویر مرتبط
  • رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز در نشست با استاندار خوزستان خواستار شد: لزوم توجه ویژه به حرم علی بن مهزیار اهوازی/ مشخص نمودن محدوده کلانشهر اهواز
  • رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز در نشست با استاندار خوزستان خواستار شد: لزوم توجه ویژه به حرم علی بن مهزیار اهوازی/ مشخص نمودن محدوده کلانشهر اهواز
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار