اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 22 اردیبهشت 1394
رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز با اشاره  به اهمیت حقوق شهروندی تاکید کرد: برخورداری از جامعه ای سالم مستلزم رعایت حقوق شهروندی است

  رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز با اشاره به اهمیت حقوق شهروندی تاکید کرد: برخورداری از جامعه ای سالم مستلزم رعایت حقوق شهروندی است

امتیاز: Article Rating

 

رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز گفت: نیروی انسانی ارزشمندترین سرمایه یک جامعه است بنابراین برنامه ریزی برای هدایت و کنترل این نیروها در مسیر تعالی و رشد جامعه مهم ترین رکن مدیریت است.

حجت الاسلام و المسلمین سعادت نیا در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی کلانشهر اهواز اظهار کرد: جامعه سالم را شهروندان سالم می سازند و سلامتی امری چند جانبه به شمار می رود به طوری که سلامت اخلاقی، روانی، مالی، جسمی و غیره را شامل می شود و این امر تنها زمانی محقق می شود که شهروندان ما از رهگذر آموزش شهروندی به حقوق شهروندی خود آگاهی یابند.

وی حقوق شهروندی را یک مجموعه دانست و افزود: هنگامی که لفظ حقوق شهروندی به کار می رود مجموعه ای تداعی می شود که شامل وظایف شهروندان نسبت به جامعه ای که در آن زندگی می کنند و وظایف مدیران نسبت به شهروندان می باشد بنابراین آموزش شهروندی برای تک تک افراد جامعه فارغ از مسئولیت و جایگاهی که در آن قرار دارند ضروری است.

سعادت نیا ادامه داد: کنترل و هدایت جامعه ای که شهروندان آن به حقوق و اختیارات و وظایف خود آگاه باشند کمترین هزینه را در بر دارد چرا که رکن اول جامعه سالم را رعایت هنجارها توسط شهروندان آن تشکیل می دهد، مشکلاتی که در بدنه جامعه وجود دارد از طریق رعایت حقوق شهروندی با صرف حداقل زمان و هزینه مرتفع خواهند شد.

رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز با تصریح بر لزوم آموزش شهروندی خاطرنشان کرد: ساماندهی امر خطیری مانند مدیریت شهری و تسهیل روند دسترسی شهروندان به خدماتی که در حوزه شهری نیازمندند مستلزم رعایت حقوق شهروندی است، تنها از این مسیر می توان تهدیدها را به فرصت تبدیل نمود و پس از آن از فرصت ها به نحو مطلوبی در راستای پیشرفت شهر و در ابعاد وسیع تر جامعه بهره مند شد.

وی اضافه کرد: در هر جامعه ای فارغ از آمار و ارقام تعدادی نخبه وجود دارند که همین نخبگان پشتوانه ای برای تثبیت حقوق شهروندی هستند که استفاده موثر و ارزشمند از این افراد، اشراف مدیران جامعه به فنون و اصول مدیریت را می طلبد که در عین معرفی نخبگان بتوانند برداشت های سوء و قضاوت های نادرست نسبت به توزیع صحیح و عادلانه امکانات و خدمات شهری را مرتفع نمایند.

 

 

تصاویر مرتبط
  • رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز با اشاره  به اهمیت حقوق شهروندی تاکید کرد: برخورداری از جامعه ای سالم مستلزم رعایت حقوق شهروندی است
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار