اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 16 تیر 1393
رئیس شورای اسلامی کلانشهر اهواز  دفاع من از شهردار دفاع از مدیریت پایدار است

  رئیس شورای اسلامی کلانشهر اهواز دفاع من از شهردار دفاع از مدیریت پایدار است

امتیاز: Article Rating

رئیس شورای شهر اهواز گفت:ثبات مدیریتی در افراد توانمند و نخبه این انگیزه و امید را ایجاد می کند که با به دست گرفتن کار از آنها حمایت خواهد شد ما افراد توانمندی در گذشته داشته ایم که شورا نتوانسته از آنها به خوبی استفاده کند حالا که شورا 21 نفر شده اند با 21 سلیقه متفاوت ، کار برای شهردار سخت است خدا می داند دفاع من از شهردار ،دفاع از مدیریت پایدار است و دفاع از شخص نمی باشد.

رامی علاسوند رئیس شورای شهر اهواز در خصوص نشست مشترک نمایندگان شورا و مجلس اظهار داشت:این اولین نشستی بود که به دعوت فرماندار بین شورای شهر و نمایندگان اهواز برگزار شد، بنا شد سه کمیته تشکیل شود که باید این پیشنهاد را در شورا به رای بگذاریم تا اعضا به آن رای دهند.
وی ادامه داد:چنین نشستی خیلی دیر برگزار شد و باید زودتر از این ها برگزار می شد در اولین جلسه اعضای شورا و نمایندگان مجلس نسبت به هم کدورت داشتند اما به مرور زمان با برپایی چنین نشست هایی این کدورت ها از بین می رود.
رییس شورای شهر اهواز با اشاره به علت نیامدن تعدادی از نمانیدگان به این نشست گفت:14 نفر از نمایندگان نیامدند چون اقای باورصاد بعد به جلسه اضافه شدند دو سه نفر دیگر اصلا اهواز نبودند و با من هماهنگ کرده بودند ولی حدود 10 نفر دیگر را باید بررسی کنیم که علت نیامدن چه بوده است چون قرار بود همه بیایند ان شالله دوشنبه در جلسه شورا علت نیامدن را از اعضا جویا خواهیم شد اگر به این رسیدم که هماهنگ شده به جلسه نیامده اند اعلام خواهم کرد.
وی ادامه داد:البته ناراحتی بعضی از اعضای شورا این بود که می خواستند به آنها وقت داده شود تا صحبت کنند ولی ما مشخص کردیم که هر کمیسیون شخصی را معین کند و به مدت 5 دقیقه صحبت کند چون نهایت زمان ما 45 دقیقه بود.
 علاسوند در خصوص عملکرد یک ساله شورا خاطر نشان ساخت: یادم می آید روزی که انتخاب شدم و شورا آمدم هیچ چیز نداشتیم تمام دفترها پلمپ بودند وبه قول معروف از شیرمرغ تا جون آدمیزاد برای شورا تهیه کردیم درهمان شروع کار تعداد زیادی مراجعه کننده داشتیم زیرا در مدت 27ماه تعطیلی شورای قبل یا پرونده ها در کمیسیون ها مانده بود یا منتظر جواب بودند برای همین انتظارها خیلی بالا بود در این شرایط هم اعضا از 9 نفر به 21 نفر رسیده بودند ساختمان شورا هم برای 21 نفر ساخته نشده بود.
وی افزود:در این مدت یک ساله شناخت اعضا از هم بیشتر شده است لذاشورا به یک آرامش نسبی دست پیدا کرده است البته انتقاداتی وجود دارد و اگر انتقاد نباشد کاری پیش نمی رود و قطعا کسی موفق خواهد بود که بتواند از این انتقادها استفاده کند و نقاط ضعف را برطرف کند.
رییس شورای شهر اهواز در خصوص عملکرد یکساله شهردار اهواز هم گفت: بروشور تبلیغاتی ما در زمان انتخابات را نگاه کنید انجا هم گفتم استراتژی ما مدیریت پایدار است یکی از عواملی که شهر و استان ما از آن رنج می برد همین تغییر و تحولات است شهرهایی که واقعا توسعه یافته اند به شهردار خود چندسال اجازه کار کردن می دهند.
وی اضافه کرد:ثبات مدیریتی در افراد توانمند و نخبه این انگیزه و امید را ایجاد می کند که با به دست گرفتن کار از آنها حمایت خواهد شد ما افراد توانمندی در گذشته داشته ایم که شورا نتوانسته از آنها به خوبی استفاده کند حالا که شورا 21 نفر شده اند با 21 سلیقه متفاوت ، کار برای شهردار سخت است خدا می داند دفاع من از شهردار ،دفاع از مدیریت پایدار است و دفاع از شخص نمی باشد.
 علاسوند خاطر نشان ساخت:اگر امروز تغییر و تحولی در شهرداری انجام شود یکسال طول می کشد تا مدیر جدید خود را پیدا کند و بر شرایط مسلط شود شهرداری اهواز مثل یک وزارتخانه نیرو و بودجه دارد و شهردار اهواز باید در قامت یک وزیر فعالیت کند به نظر بنده در این مدت کوتاه شهردار فعلی با توجه به بودجه و مصوباتی که شورا به او داده است نمره قبولی گرفته است.
تصاویر مرتبط
  • رئیس شورای اسلامی کلانشهر اهواز  دفاع من از شهردار دفاع از مدیریت پایدار است
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار