اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 26 شهریور 1393
در چهل و دومین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر اهواز بررسی شد؛ اقدامات انجام شده مدیران مناطق هفت گانه شهرداری در پروزه طرح مهر

  در چهل و دومین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر اهواز بررسی شد؛ اقدامات انجام شده مدیران مناطق هفت گانه شهرداری در پروزه طرح مهر

امتیاز: Article Rating

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای کلانشهر اهواز گفت: سوابق فعالیتی برخی از اعضای شورای شهر اهواز در حوزه آموزش و پرورش فرصت مناسبی در راستای مرتفع نمودن پاره ای از مشکلات این نهاد تعلیمی و تعلمی است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی کلانشهر اهواز؛ حجت الاسلام قربانعلی سعادت نیا در چهل و دومین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اهواز که با محوریت ارائه گزارش طرح مهر ( برنامه های ویژه بازگشایی مدارس) توسط مدیران مناطق هفت گانه شهرداری صبح امروز در محل سالن اجتماعات شورای شهر برگزار شد اظهار داشت: علت مشکلات آموزش و پرورش اعم از تسهیلات مالی یا رفاهی به طور حتم بررسی خواهد شد اما در حال حاضر آنچه حائز اهمیت است درخواست های خدماتی این نهاد از شهرداری در آستانه بازگشایی مدارس است.

وی با اشاره به سوابق اجرایی و فعالیت برخی از اعضای شورای شهر اهواز در حوزه آموزش و پرورش بیان کرد: حداقل 8 نفر از این اعضا دارای سوابقی در حیطه آموزش و پرورش هستند که این موضوع فرصت خوبی برای بررسی مشکلات این نهاد است به طوری که حتی ایجاد فراکسیون فرهنگی در شورای کلانشهر اهواز در دستور کار ما قرار دارد.

حجت الاسلام سعادت نیا با تاکید بر فراهم بودن زمینه های همکاری بین مجموعه شورای شهر و شهرداری با آموزش و پرورش ابراز کرد: مغتنم شمردن اینگونه فرصت ها بستر مناسبی برای ایجاد آرامش و آسایش خاطر شهروندان در آستانه شروع سال تحصیلی به شمار می رود.

همچنین در این نشست معاون مالی و اداری اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان به ارائه توضیحاتی در خصوص مشکلات تسهیلاتی و خدماتی این نهاد پرداخت و اظهار کرد: سهم آموزش و پرورش خوزستان از بودجه 20 هزار میلیارد تومانی وزارت آموزش و پرورش فقط 6 درصد است بنابراین از شهرداران مناطق که همواره بازوهایی پرتوان در روند فعالیت های ما بوده اند خواستار مساعدت و همکاری بیش از پیش هستیم.

خدادادی نقش شهرداران مناطق را در پروژه طرح مهر نقشی بی بدیل خواند و اضافه کرد: ستاد طرح مهر از اوایل تابستان شروع به فعالیت می نماید و فعالیت خود را تا دوم مهر ادامه می دهد و نقش شهرداران مناطق در خصوص تحقق دستاوردهای پروژه طرح مهر نقشی بی بدیل است چرا که رنگ آمیزی دیوارهای مدارس رنگ آمیزی خطوط راهنمایی و رانندگی، سرویس دهی به دانش آموزان از طریق سازمان های تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهرداری معمولا توسط مجموعه شهرداری صورت می گیرد.

نائب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای کلانشهر اهواز نیز در این نشست عنوان کرد: دفاع بنده از جایگاه و حقوق آموزش و پرورش دفاعی صنفی نیست چرا که بنده اعتقاد دارم اگر آموزش و پرورش اصلاح شود منفعت آن نصیب همگی می شود.

سید محمد جواد رضوی تصریح کرد: چنان چه جمعیت اهواز را 1 میلیون و 400 هزار نفر در نظر بگیریم از این آمار 400 هزار نفر دانش آموز هستند و اگر خدمتی به آنها ارائه شود باز هم  به مردم ارائه شده است

وی با تاکید بر مخالف بودن با مرز بندی های اداری خواستار شد: خط کشی ها به نفع ما نیست و با اینکه هر دستگاهی وظیفه ای مختص به خود دارد اما خواهشمندم دستگاه ها تا جایی که در توان دارند به یکدیگر کمک کنند.

رضوی با اشاره به ظرفیت های موجود در مدارس گفت: در این نهادها می توان بسیاری از فعالیت های فرهنگی را انجام داد و لازم است تا از پتانسیل ها و استعدادهای فرزندان این شهر استفاده کنیم.

ناجی سواری در بخش دیگری از این نشست ؛ با اشاره به بازدیدهای به عمل آورده با همراهی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اهواز از برخی مدارس تصریح کرد:  بررسی برخی از مشکلات آموزش و پرورش مانند مطالبات مالی این دستگاه از شهرداری یا بالعکس، نیازمند تشکیل گارگروهی تخصصی است.

نایب رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز افزود: در بازدید از مدارس متوجه اقدامات شهرداری در این نهادها شده ام و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

حجت الاسلام کاظم سواری در ادامه این جلسه اظهار داشت به اشراف داشتن بر حقوق به حق آموزش و پرورش بیان کرد: مناطق هفت گانه شهرداری در پروژه طرح مهر در کنار آموزش و پرورش حضور دارند اما ما به عنوان نمایندگان مردم باز هم انتظارات بیشتری داریم.

عضو شورای شهر اهواز ادامه داد: شهرداری بودجه دولتی ندارد و محل درآمدهای این نهاد از عوارض پرداختی توسط مردم است و برای مردم نیز در موارد مختلف هزینه می شود که آموزش و پرورش نیز یکی از همین موارد است.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز نیز در چهل و دومین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اهواز گفت: از سال 90 طرحی با عنوان ( پاکسازی عمومی) شروع شد که اولین مرحله این طرح در پاییز سال 90 با محوریت مدارس شروع شد و در سال 91 نیز همین روند ادامه داشت و شهرداری به طور داوطلبانه به این حیطه ورود پیدا کرد و اقداماتی مانند پاکسازی مدارس، رنگ آمیزی، خدمات و تجهیزات انجام داد.

علیرضا عالی پور افزود: در سال 92 نیز لیست مدارس منتخب توسط آموزش و پرورش به ما اعلام شد و بر حسب درخواست ها اقداماتی که لازم بود توسط شهرداری صورت گرفت.

وی تاکید کرد: اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری در مدارس به طور معمول تاکنون مورد رضایت مدیران و مسئولان مدارس قرار گرفته است.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اهواز عنوان کرد: نباید آموزش و پرورش را تنها بگذاریم و همگی باید دست به دست هم بدهیم تا سال تحصیلی جدید با آرامش خاطر و نشاط شهروندان آغاز شود.

آذر زمان پور با تاکید بر اینکه دانش آموزان امانت های شهروندان در نزد آموزش و پرورش هستند بیان کرد: کمیسیون فرهنگی شورای شهر همگی به دنبال مطالبه حقوق به حق آموزش و پرورش خواهیم بود چرا که به عنوان فرهنگیان این استان و نمایندگان مردم اهواز دغدغه آینده دانش آموزان این نظام را خواهیم داشت.

مدیر  آموزش شهروندی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری اهواز گفت: از خرداد ماه تاکنون جلسات مستمری داشته ایم و برنامه ریزی های لازم را نیز در این خصوص انجام داده ایم.

عادل طیبی با تاکید بر اینکه طرح استقبال از مهر درون مدارس است بیان کرد: مطابق دستورالعمل وارده از سوی وزارت کشور چند مورد از خدماتی که در این دستورالعمل مشخص شده  به عهده شهرداری ها است.

وی افزود: انجام خدمات فرهنگی اولویت این معاونت است که به طور مستمر با مسئولین نواحی مختلف آموزش و پرورش پیگیری خواهد شد.

طیبی از انعقاد تفاهم نامه بین معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری اهواز و آموزش و پرورش خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه آموزش های شهروندی به دانش آموزان تا پایان سال تحصیلی مستمر خواهد بود.

لازم به ذکر است در این نشست مدیران مناطق هفت گانه شهرداری اهواز به ارائه توضیحاتی در مورد اقدامات انجام شده در راستای پروژه طرح مهر در مناطق تحت پوشش خود مانند آسفالت مدارس؛ درختکاری؛ رفع مشکلات فاضلاب؛ تعمیرات و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری؛ توزیع بسته های فرهنگی- آموزشی و ورزشی و غیره پرداختند.

 

 

تصاویر مرتبط
  • در چهل و دومین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر اهواز بررسی شد؛ اقدامات انجام شده مدیران مناطق هفت گانه شهرداری در پروزه طرح مهر
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار