اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 24 شهریور 1393
در پنجاه و چهارمین نشست علنی شورای شهر کلانشهر اهواز تصویب شد؛ 25 درصد افزایش نرخ سرویس مدارس/ انتقال حساب های شهرداری به بانک شهر

  در پنجاه و چهارمین نشست علنی شورای شهر کلانشهر اهواز تصویب شد؛ 25 درصد افزایش نرخ سرویس مدارس/ انتقال حساب های شهرداری به بانک شهر

امتیاز: Article Rating

در پنجاه و چهارمین نشست علنی شورای شهر کلانشهر اهواز با اکثریت آرا لایحه 25 درصدی افزایش نرخ سرویس مدارس در سال تحصیلی 94-93 تصویب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر اهواز؛ پنجاه و چهارمین نشست این شورا با دستور کار بررسی لوایح نرخ سرویس مدارس در سال تحصیلی جدید، نرخ خدمات رانندگان تاکسی، انتقال حساب های شهرداری به بانک شهر و مساعدت به یک بیمار برگزار شد.

 

رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اهواز : 55 هزار تومان نرخ سرویس مدارس برای هر دانش آموز

 

غلامرضا سبزعلی با اشاره به مشکلات موجود در این مبحث طی سنوات گذشته بیان کرد: برای شروع سال تحصیلی جدید با احتساب مسافت بین مدارس تا منازل، تاکسی، مینی بوس یا اتوبوس بودن سرویس ها، در قیاس با سال گذشته که نرخ نامه ای موجود نبود و آموزش و پرورش به صورت علی الحساب مبلغی از هر دانش آموز دریافت می نمود در سال جدید لایحه ای در کمیسیون مربوطه دال بر افزایش 25 درصدی نرخ سرویس مدارس طرح شد که بر مبنای این لایحه نرخ سرویس مدارس بر هر دانش آموز 55 هزار تومان خواهد بود.

وی افزود: این لایحه را به آموزش و پرورش ابلاغ نموده و اعلام کردیم چنانچه در صحن شورا نیز تصویب شد که لازم الاجرا است و در صورت تصویب نشدن نیز تعیین نرخ نامه باز هم به عهده شورا خواهد بود.

سبزعلی با تشریح آیتم های این لایحه اظهار کرد: حق السهم تعیین شده برای ارکان این فعالیت مانند آموزش و پرورش 2 درصد ، پیمانکاران 7 درصد و سازمان تاکسیرانی شهرداری اهواز نیز 3 درصد است.

 

سید محمد جواد رضوی: فعالیت اصلی را آموزش و پرورش انجام می دهد حق السهم بیشتر را چرا شهرداری دریافت کند؟


 

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اهواز در جایگاه مخالفت با بخش دوم این لایحه گفت: نسبت به بند اول که همان نرخ تعیین شده است به دلیل عدم تخصص صحبتی ندارم اما با بند دوم که حق السهم های تعیین شده برای هر رکن این لایحه است مخالف هستم.

وی تصریح کرد: رتق و فتق اموری مانند ایاب و ذهاب دانش آموزان، تاخیر داشتن، تصادفات احتمالی و غیره به عهده مدیران و معاونان نیست وظیفه اصلی آنها آموزش و پژوهش و پرورش است اما شاهد این هستیم عملا تمامی پیگیری های سرویس دانش آموزان بر عهده آنها گذاشته شده است.

رضوی با بیان اینکه با این توصیف از چه روی سهم بیشتری برای شهرداری لحاظ شده است عنوان کرد: تاکسیرانی وظیفه نظارتی بر عهده دارد و کار اصلی را آموزش و پرورش دارد انجام می دهد پس کاهش حق السهم این نهاد منطقی نیست.

عضو شورای شهر اهواز اضافه کرد: توجه به نکاتی مانند یکسان نبودن آمار ارائه شده از سوی آموزش و پرورش در ابتدای سال تحصیلی با انتهای آن به دلیل انصراف برخی از داشتن سرویس و غیره نیز ضروری است و همچنین بدهی آموزش و پرورش به شهرداری بابت سال 90-91 توسط شهردار وقت بخشیده شده است اما همچنان تاکسیرانی از مدیران آموزش و پرورش مطالبه این بدهی را می کند که این امر موجب مستاصل شدن مدیران آموزشی شده است.

رضوی خاطرنشان کرد: شیراز و اصفهان سهم 5 درصدی برای پیمانکار قائل شده اند بر چه اساسی ما باید 7 درصد به پیمانکار بدهیم؟ سازمان تاکسیرانی در این دو استان سهم 1 درصدی دریافت می کند چرا اینجا باید 3 درصد باشد؟

وی پیشنهاد خود مبنی بر لحاظ شدن سهم 1 درصدی بابت نظارت برای تاکسیرانی، سهم 6 درصدی برای پیمانکاران و 5 درصدی برای آموزش و پرورش را مطرح نمود.

 

 

آذر زمان پور:  3 درصد از درآمدهای شهرداری باید به آموزش و پرورش اختصاص یابد


 

وی با اشاره به اینکه طی گزارش های رسیده طی سال های گذشته این اتفاق رخ نداده است گفت: چنانچه بدهی بخشیده شده توسط شهرداری را در مقابل این قرار دهیم که تاکنون آن طور که باید و شاید 3 درصد از درآمدها را به آموزش و پرورش اختصاص نداده ایم از این به بعد ضرورت دارد حقوق آموزش و پرورش را نیز مد نظر داشته باشیم.

زمان پور افزود: بنده با پیگیری مسائلی مانند سرویس مدارس و جوانب مختلف آن توسط کادرآموزشی مخالفم و این امر را دور از شان آموزش و پرورش می دانم.

وی خواستار رسیدگی به ظاهر و نمای مدارس و بهسازی و نوسازی آنها در آستانه سال تحصیلی جدید به صورت اولویتی مهم شد.

 

حسین حیدری: افزایش حقوق کارمندان 16 درصد بوده است افزایش نرخ سرویس مدارس 25 درصد؟

عضو شورای شهر اهواز با تاکید بر اینکه تعیین نرخ نامه ها باید با توجه به نرخ تورم صورت گیرد خاطرنشان کرد: با 25 درصد افزایش نرخ مخالف هستم چطور ممکن است افزایش حقوق کارمندان 16 درصد باشد اما نرخ نامه هایی که مصوب می شود با شاخص 25 درصد افزایش باشد؟

حیدری تصریح کرد: بهتر است افزایش نرخ همان 16 درصد یا رقمی زیر 20 درصد باشد و همچنین سهم بیشتری نیز برای آموزش و پرورش قائل شویم چرا که عملیات اجرایی به عهده این نهاد است.

 

جانعلی خورشیدی: سهم بیشتری برای آموزش و پرورش قائل شویم

وی با توصیف مدرسه به عنوان خانه دوم هر فرد بیان کرد: انتظار ما از شهرداران مناطق بیشتر از اقدامات انجام شده تاکنون در راستای استقبال از فصل شروع مدارس است.

خورشیدی تاکید کرد: همگی باید دست به دست یکدیگر داده و به طور مناسبی به استقبال ماه مهر برویم و شاهد مسائلی مانند نشستن 8 دانش آموز در یک دستگاه سواریدر حالی که مصوبه 4 نفر است نباشیم.

عضو شورای شهر اهواز خواستار لحاظ شدن حق السهم بیشتری برای اموزش و پرورش در لایحه پیشنهادی به شورا شد.

 

جمشید سلحشور: کاهش 1 درصد از سهم پیمانکار و افزودن به سهم آموزش و پرورش

رییس کمیسیون عمران شورای شهر با اظهار گلایه مندی از مدیرعامل سازمان تاکسیرانی که در صحن علنی شورا حضور داشت گفت: افرادی مانند شما وظایف حساسی را در سازمان شهرداری به عهده دارید بنابراین انتظار می رود پاسخگوتر و در دسترس تر باشید.

وی افزود: به عقیده بنده بهتر است 1 درصد از سهم پیمانکار کاسته و به سهم آموزش و پرورش افزوده شود.

 

عاشور سواری: آموزش و پرورش از نظر مالی ضعیف و از نظر فکری غنی است

وی با تصریح بر تعطیلات دو هفته ابتدایی سال در فروردین ماه خاطرنشان کرد: مواردی مانند تعطیلی دو هفته ای مدارس و اخذ کرایه سرویس برای کل فروردین توسط پیمانکاران، تعطیلی مدارس ابتدایی در اواسط اردیبهشت ماه و اخذ کرایه سرویس برای کل اردیبهشت توسط پیمانکاران باید مورد بررسی قرار گیرند.

سواری تاکید کرد: آموزش و پرورش شاید از نظر مالی با کمبود سرانه مواجه باشد اما از نظر فکری دستگاهی غنی است و باید به این دستگاه توجهی ویژه در تعیین حق السهم آن داشت.

 

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری اهواز: 4 سال است تاکسیرانی یک ریال هم حق السهم دریافت نکرده است

موسی ممبینی در مقام پاسخگویی به اظهارات اعضای شورا گفت: سازمان تاکسیرانی در بودجه شهرداری دارای ردیف مالی نیست و رسالت این سازمان درآمد و هزینه است.

وی افزود: اکنون 4 سال است هیچگونه حق السهمی از طرف آموزش و پرورش به ما پرداخت نشده است و طلبی چند صد میلیون تومانی از آموزش و پرورش داریم.

ممبینی با بیان اینکه اعضای شورا توجهی در تصویب بودجه به سازمان متبوع وی نداشته اند اظهار کرد: نباید از حق السهم این سازمان کاسته شود و بنده هم باید آزادی عمل داشته باشم اما در حال حاضر با وجود اینکه هزینه گشت های نظارتی تاکسیرانی در حیطه مدارس به عهده این سازمان است از حق السهم ما هم ایراد گرفته می شود.

با دستور رییس شورای کلانشهر اهواز پیشنهاد سید محمد جواد رضوی به رای گیری گذاشته و با اکثریت ارا افزایش 25 درصدی نرخ سرویس مدارس و لحاظ شدن حق السهم 2 درصد برای سازمان تاکسیرانی، 6 درصد برای پیمانکار و 4 درصد برای آموزش و پرورش تصویب شد.

همچنین لایحه نرخ خدمات رانندگان تاکسی، انتقال حساب های شهرداری به بانک شهر و مساعدت  ده میلیون ریالی به یک بیمار قلبی نیز با اکثریت آرا مصوب شد.

 

تصاویر مرتبط
  • در پنجاه و چهارمین نشست علنی شورای شهر کلانشهر اهواز تصویب شد؛ 25 درصد افزایش نرخ سرویس مدارس/ انتقال حساب های شهرداری به بانک شهر
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار