اخبار

تاریخ انتشار: یکشنبه 26 آذر 1396
در هجدهمین جلسه شورای شهر اهواز چه گذشت؟

  در هجدهمین جلسه شورای شهر اهواز چه گذشت؟

امتیاز: Article Rating
عضو شورای شهر اهواز در هجدهمین جلسه شورای شهر اهواز خواستار ارائه برنامه زمانبندی پروژه‌ها از شهرداری اهواز شد.

 

هجدهمین جلسه شورای شهر در ساختمان شورای شهر اهواز آغاز شد.در این جلسه  فتح الله حاجتی با بیان اینکه باید فرصت‌های به دست آمده برای خدمت به مردم را غنیمت شمرد، اظهار داشت: شورا باید با صرف نظر از قوم گرایی فرصت به دست آمده را در راستای خدمت به مردم به کار گیرد  و تا کنون به لطف خداوند اتحاد خوبی بین اعضای شورای شهر وجود دارد.

کاهش ترافیک نیازمند ساماندهی اصناف مختلف در مجتمع‌های مشخص است

وی در ادامه صحبت‌های خود به مشکلات ترافیکی اهواز اشاره و گفت: باید سفرهای شهری به مرکز شهر را کاهش داد تا  با استفاده از این راه حل میزان ترافیک ایجاد شده در نقاط پرتردد نیز کاهش یابند و برای تحقق این موضوع ضرورت دارد که اصناف نیز وارد کار شوند.

عضو شورای شهر اهواز افزود: باید اصناف مختلف در مجتمع‌های مشخص البته با فاصله از مرکز شهر ساماندهی  تا شهروندان ناچار نباشند برای هر خرید جزئی یا کار کوچکی  به مرکز شهر سفر کنند.

شهردار برنامه‌ی زمان بندی لازم پروژه‌ها را  به شورا ارائه دهد

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام جاسم موسی‌پور نیز خواستار ارائه برنامه زمانبندی پروژه‌ها به شورا توسط شهرداری شد و عنوان کرد:از شهردار اهواز درخواست داریم  در خصوص برنامه‌ها، اقدامات و پروژه‌های شهری برنامه‌ی زمان بندی لازم را ارائه کند تا اعضای شورای شهر علاوه بر پیگیری بتوانند گزارش مناسبی به شهروندان ارائه دهند.

وی افزود: ورودی‌های شهر اهواز نیازمند ساماندهی هستند و  امیدواریم ساماندهی سه ورودی از سمت شیبان، حمیدیه و خرمشهردر  سال 97 به بهره برداری برسد .

پروژه های اصلاح هندسی به سبک سازی و ایمن سازی ترافیک کمک می‌کند

مهران باباپور دیگر عضو شورای شهر اهواز از توسعه شهر اهواز توسط شورای شهر اهواز خبر داد و گفت: از خدمات و تلاش‌های شبانه‌روزی شهردار تشکر می‌کنم و با توجه به اینکه یکی از مهمترین مشکلات شهر اهواز مشکلات ترافیکی بوده نیاز است که از طریق پروژه های اصلاح هندسی به سبک سازی و ایمن سازی ترافیک کمک کرد.

نائب رئیس شورای شهر اهواز افزود:  باید از ظرفیت‌های مغفول مانده  در زمینه احداث مسیرهای ارتباطی شامل خیابان‌ها، بزرگراه‌ها و تقاطع‌ها  در راستای کاهش ترافیک و سبک سازی برخی از مسیرها استفاده کرد.

واگذاری حمل و نقل عمومی به بخش خصوصی کار بسیار بزرگی است

بدالزهرا سنواتی دیگر عضور شورای شهر اهواز واگذاری حمل و نقل عمومی به بخش خصوصی کار بسیار بزرگی دانست و گفت: واگذاری حمل و نقل عمومی به بخش خصوصی کار بسیار بزرگی بوده که  البته نیازمند کنترل و نظارت دقیق است.

وی افزود: در این راستا  هوشمندسازی و الکترونیک کردن سیستم ها امری ضروری است.

شهرداری اهواز فراتر از انتظار عمل کرده است

سیدناصرموسوی‌نژاد نیز در ادامه جلسه اظهار داشت:  شهرداری اهواز در همین مدت کوتاه فراتر از انتظار عمل کرده است.

وی افزود: در پروژه بزرگ ساماندهی ورودی‌های اهواز باید ساماندهی دستفروشان، وانت بارها و حل مشکل سد معبر و معضل نخاله های ساختمانی، زیباسازی المان های ورودی، زیباسازی و بهسازی دیوارهای فرسوده، جدول‌ها و غیره نیز مورد توجه قرار بگیرند.

طرح خصوصی ناوگان سازی حمل ونقل در اهواز طی روزهای آینده به صحن علنی شورای شهر آورده می‌شود

 رحیم کعب عمیر با اشاره به مشکلات ترافیک شهری گفت: یکی از ویژگی‌های کشورهای توسعه یافته حمل و نقل روان و ایمن است.

وی افزود: سال های گذشته در شهرداری اهواز در زمینه حمل و نقل روان مطالعات خوبی انجام شد که پس از به روز شدن  پایه خوبی برای بهره برداری است.

رییس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی عنوان کرد: در زمینه خصوصی سازی ناوگان حمل و نقل شهری اهواز نیز کارشناسی لازم انجام شد اما به دلیل درگیری شورا با برنامه پنج ساله شهرداری امکان طرح این لایحه در صحن علنی مقدور نیست.

وی با بیان اینکه طرح خصوصی ناوگان سازی حمل ونقل در اهواز طی روزهای آینده به صحن علنی شورای شهر آورده می‌شود، بیان کرد: با رایزنی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و وزارت راه و شهرسازی درصدد هستیم تمهیدات لازم جهت اتصال رینگ‌های درون شهری به رینگ‌های برون شهری را انجام دهیم.

تصاویر مرتبط
  • در هجدهمین جلسه شورای شهر اهواز چه گذشت؟
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار