اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 26 مهر 1396
در دیدار اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات خوزستان با رئیس شورای اسلامی شهر اهواز چه گذشت؟

  در دیدار اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات خوزستان با رئیس شورای اسلامی شهر اهواز چه گذشت؟

امتیاز: Article Rating

 

اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان خوزستان با رئیس شورای اسلامی شهر اهواز و اعضای کمیسیون فرهنگی شورا دیدار کردند.

در این دیدار رئیس شورای اسلامی شهر اهواز و اعضای کمیسیون فرهنگی شورا پیرامون برخی از مسائل مبتلا به رسانه‌ها و مباحث شهری به رایزنی و تبادل نظر پرداختند.

همچنین اعضای خانه مطبوعات خوزستان برخی از دغدغه‌ها و درخواست‌های رسانه‌ها و مطبوعات خوزستان را مطرح کردند.

رئیس شورای شهر اهواز گفت: به دنبال شکل گیری فضای تعاملی سازنده با رسانه‌ها هستیم تا به عنوان یک اصل بر تمام عملکردها سایه افکنده و تاثیرگذاری و گره گشایی آن را به تدریج شاهد باشیم.

محمدجعفر فلسفی، رئیس شورای شهر اهواز در این جلسه اظهار داشت: وی گفت: تعامل خانه مطبوعات و شورای شهر برای نخستین بار است که اتفاق می‌افتد از این رو باید چند و چون کار به درستی مشخص شود تا ما را به هدفی مشترک که منافع شهر است برساند زیرا رسانه می‌تواند بازوی قدرتمند شورا برای نیل به این هدف باشد.

رئیس شورای شهر اهواز تصریح کرد: رسانه یک رویکرد کلان را باید در نظر بگیرد و ببیند آیا اتفاق مثبتی در حال رخ دادن است، شورا در مسیری که مد نظرشان است گام برمی‌دارند یا خلاف آن سپس دست به نقد بزند.

وی با بیان اینکه نقد منصفانه را لازمه کار خود می‌دانیم، عنوان کرد: ما آمده‌ایم تا با مشکلات بجنگیم پس رسانه باید مشکلات را به ما منتقل کند تا مورد آسیب شناسی قرار داده شود. ما در جای خود همه شهروندیم و مسئولیت شهروندی از ما سلب نمی‌شود.

فلسفی با بیان اینکه به صورت طبیعی چالش هایی در کار به وجود می آید خاطرنشان کرد: این چالش اگر در سطح ارتباطات ما باشد خیلی مسئله خاصی نیست ولی اگر وارد فضای رسانه شود تبدیل به حاشیه می‌شود.

وی اضافه کرد: ما به شدت روی سایه انداختن حواشی بر کار حساسیم در حالی که برخی به سادگی و از کوچکترین مسائل حاشیه درست می‌کنند.

رئیس شورای شهر اهواز تصریح کرد: اگر خانه مطبوعات عصاره جامعه مطبوعاتی است باید به اتفاقاتی که در فضای رسانه می‌افتد ورود کند اگر بناست ما وارد این مباحث شویم در دستیابی به اهداف مشخص شده دچار مشکل می‌شویم.

فلسفی پیشنهاد تشکیل کارگروهی با عضویت اعضایی از شهرداری، شورای شهر، استانداری و جامعه رسانه‌ای استان. در راستای بررسی مشکلات مبتلا به این صنف را مطرح کرد.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات خوزستان:  شورای شهر اهواز از خانه مطبوعات حمایت کند

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات خوزستان گفت: انتظار داریم شورای شهر نیز حمایت خاص خود را از خانه مطبوعات داشته باشد.

حسین حسین نژادیان اظهار داشت: عضویت دو تن از اصحاب رسانه و همچنین وجود سایر اعضا به عنوان افراد فرهیخته و این جلسه را به فال نیک می گیریم و امیدواریم همکاری و همدلی متقابل را به دنبال داشته باشد.

وی در خصوص برخی از مسائل مبتلا به مطبوعات و رسانه های استان گفت: یکی از مسائلی که طی یک ماه گذشته نیز از سوی رئیس شورا تا حدودی پیگیری شد مشکل محل اسقرار موزعین نشریات است زیرا بخش عمده‌ای از مطبوعات از طریق فرودگاه وارد استان شده و توزیع می‌شود.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات خوزستان افزود: محلی که در حال حاضر در نظر گرفته شده سرپناه مناسبی نیست و با اغاز فصل سرما و بارندگی مشکلاتی را برای موزعین در پی دارد.

وی در ادامه خواستار در نظر گرفتن محلی حد فاصل فرودگاه تا میدان فرودگاه جهت استقرار توزیع کنندگان شد و بیان کرد: انتظار می‌رود شورای شهر حمایت و همکاری لازم را در این خصوص داشته باشد.

حسین نژادیان با بیان اینکه در سنوات گذشته موضوع حمایت از مطبوعات مطرح بوده، گفت: در حال حاضر 19 روزنامه و35  هفته نامه استانی به علاوه نشریات سراسری فعال هستند که در سنوات گذشته مناطق شهرداری بر اساس شناخت و علاقه اشتراک یک یا چند نشریه را داشتند اما در سال 91 این روند قطع شد که اهالی مطبوعات خواستار برقراری اشتراک نشریات هستند.

وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته دولت به مطبوعات یارانه می‌داد که هر چه جلوتر رفتیم شاهد حذف یارانه کاغذ و بعد هم یارانه نقدی بودیم تا جایی که عملا قطع شد و فقط در قالب چند خدمت از جمله حمل و نقل درون استانی نشریات این یارانه در نظر گرفته می‌شود که حمایت شورا و شهرداری می‌تواند مثمر ثمر باشد.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات  استان خوزستان با اشاره به اینکه در سال 90 و دور اول مدیریت جناب کتانباف بحث مطالبات مطبوعات مطرح شد، گفت: ایشان اولین شهرداری بود که با جدیت موضوع را دنبال و سیکل درج اگهی از زمان چاپ تا دریافت مطالبات را 40 روز مقرر کرد و تا زمانی که بودند اجرا شد ولی بعد رو به بی نظمی گذاشت.

حسین نژادیان خواستار بازگشت نظم به روند پرداخت مطالبات رسانه‌ها شد و افزود: انتظار داریم شورای شهر نیز حمایت خاص خود را از خانه مطبوعات داشته باشد و سالانه مبلغی را برای مرتفع کردن بخشی از مشکلات صنف رسانه در قالب مصوبه شورا در نظر بگیرد زیرا اداره خدمات خانه از محل کمک‌های نهادها و سازمان های استان است.

منادی:شورای شهر اهواز در حد وسع به خانه مطبوعات کمک کند‌

عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات استان خوزستان گفت: شورای شهر اهواز در حد وسع خود به خانه مطبوعات خوزستان کمک کند.

مجید منادی اظهار داشت: یکی از شعارهای مهم همه اعضای شورای شهر اهواز در دوران انتخابات شعار مبارزه با فساد بود.

وی با بیان اینکه شعارهای اعضا یک نقطه مثبت نه تنها برای شورای شهر بلکه برای شهر اهواز است، تصریح کرد: در جامعه رسانه‌های یکی از ارکان اصلی مبارزه با فسا هستند که همگرایی و تعامل این دو می‌تواند نویدبخش آینده خوبی برای شهر اهواز باشد.

 عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات استان خوزستان در ادامه تصریح کرد: مطالبه جدی و رسالت ذاتی مطبوعات موضوع مبارزه با فساد است و تقاضای رسانه‌ها فضای باز و شفاف و ارتباط منسجم و نظام مند شورا با رسانه‌های رسمی و ریشه‌دار در بحث اطلاعات و بودجه‌ها است.

وی در ادامه سخنان خود در دیدار با رئیس شورای اسلامی شهر اهواز و اعضای کمیسیون فرهنگی شورا عنوان کرد: همانطور که استاندار خوزستان برای ادارات و ارگان‌های دولتی در این استان بخش‌نامه فرستاد که از رسانه‌ها شکایت نکنند امیدواریم شهرداری نیز در این راستا حرکت کند و انتقادهای مطبوعات و رسانه‌های گوناگون جواب بدهد نه اینکه از آنها شکایت کند.

منادی در بخش دیگری از سخنان خود از شورای شهر اهواز خواست در حد وسع خود به خانه مطبوعات خوزستان کمک کند تا این مجموعه بتواند خدمات بهتر و بیشتری به اعضای خود که فعالان رسانه‌ای و خبرنگاران هستند ارائه دهد.

عضو شورای اسلامی شهر اهواز گفت: خداوند به قلم در قرآن سوگند یاد کرده است که این نشان از مسئولیت سنگین صاحبان قلم دارد، لذا برای مردم و رضای خداوند بنویسید.

رحیم کعب عمیر با بیا اینکه اگر برای شخص نوشتید ارزش و جایگاهتان تنزل خواهد کرد، افزود: شفافیت جزو ابزار و عوامل توسعه است اما شفافیت نیاز به سیستم و اموزش نیروی انسانی دارد.

محمدرضا ایزدی، عضو دیگر شورای شهر اهواز نیز بیان کرد: مصوبات شورا لازم الاجراست بنابراین در صورتی که یک مصوبه بر زمین می‌ماند ضعف را باید در شورا و شهرداری و سپس روابط عمومی جستجو کرد.

وی با اشاره به تعطیلی 7-8 ساله خانه مطبوعات استان بیان کرد: با استقرار مجدد خانه شاهد خدمات خانه به ویژه آقای علیجانی به اصحاب رسانه که واقعا از بسیاری از امکانات محروم هستند بودیم چرا که با دست و جیب خالی خانه و بدقولی‌هایی که صورت گرفت، خدمات شایانی ارایه شد.

ایزدی گفت: خانه مطبوعات درخواست‌های. خود را که در جهت حمایت بیشتر از اصحاب رسانه است را به صورت مکتوب ارسال تا شورا در کمیسیون فرهنگی طرح و پس از چکش کاری در صحن علنی شورا مطرح کند.

سید محسن موسوی‌زاده ،دیگر عضو شورا نیز به بیان یک نکته اخلاقی پرداخت و اظهار داشت: در دوستی و دشمنی جانب اعتدال را رعایت کنید تا پشیمان نشوید بنابراین در نقد کردن و بیان واقعیت‌ها جانب انصاف و عدل باید مد نظر قرار داده شود.

صادق سلامت دوم دیگر عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات استان خوزستان نسبت به عملکرد روابط عمومی شهرداری اهواز در خصوص توزیع اگهی‌ها ابراز نارضایتی کرد.

حسن سلامت دوم مسئول کمیته رفاهی و پشتیبانی خانه مطبوعات نیز با اشاره به مصوبه شورای چهارم مبنی بر پرداخت مطالبات رسانه‌ها ظرف مدت دو ماه پس از درج اگهی گفت: اگر واقعا اعتقاد به رسانه‌ها و کار فرهنگی و ادعای فساد ستیزی دارید این معضل را حل و مصوبه شورا را که یک قانون است اجرایی کنید، زیرا موضوع مطالبات به اهرمی برای باج گیری و گرو کشی برخی مدیران در شهرداری از رسانه ها مبدل شده است.

سلامت دوم بر در نظر گرفتن سهمیه‌ای برای بهره مندی و استفاده خبرنگاران از خدمات و امکانات رفاهی شهرداری اهواز تاکید کرد.

تصاویر مرتبط
  • در دیدار اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات خوزستان با رئیس شورای اسلامی شهر اهواز چه گذشت؟
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار