اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 26 شهریور 1398
در جلسه نود شورای شهر اهواز چه گذشت؟

  در جلسه نود شورای شهر اهواز چه گذشت؟

امتیاز: Article Rating

نودمین جلسه شورای اسلامی شهر اهوازروز سه شنبه 26 شهریور ماه 98 از ساعت 10 صبح با دستور کار طرح سؤال از شهردار اهواز با حضور شهردار اهواز برگزار شد.
انجام طرح‌های ضربتی در شهرداری اهواز
موسی شاعری شهردار اهواز ضمن اشاره به این‌که وظیفه شورای شهر نظارت بر عملکرد مدیریت شهری است، اظهار کرد: شهرداری نیازمند انضباط مالی و توجه ویژه به حوزه درآمد است اما این روزها اصلی‌ترین مشکل به شهرداری اهواز و دیگر شهرها با آن دست‌به‌گریبان هستند مشکلات مالی است و در شرایطی که منابع مالی مناسب وجود نداشته باشد اقدامات مؤثری نمی‌توان انجام داد.وی افزود: تمرکز اصلی شهرداری بر بهبود منابع مالی است که شهرداری اهواز در ۴ ماه گذشته نسبت ۵ ماه اول سال ۹۷ شاهد رشد ۳۶ درصدی در منابع مالی است که مناطق هشتگانه رشد ۱۴ درصدی و شهرداری مرکزی رشد ۷۲ درصدی را داشته است.شاعری با اشاره به برخی طرح‌های ضربتی در شهرداری اهواز، عنوان کرد: پاکسازی سواحل کارون از بقایای سیل و طرح آسفالت شهر اهواز که هم‌اکنون در محدوده کیانشهر است ازجمله طرح‌های ضربتی آغاز شده در شهر اهواز است.وی گفت: طی مذاکراتی با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا ۳ پروژه  تقاطع میدان جمهوری میدان دانشگاه و مجموعه ورزشی ملی راه تعریف شده است که اکنون در مرحله طراحی هستند و مجموعه ورزشی ملی را به‌زودی کلنگ‌زنی می‌شود.شهردار اهواز با اشاره به آغاز به کار همزمان ۳ فاز تقاطع شهید کجباف، اظهار کرد: قطعات این پل در کارگاه ساخته می‌شود که تاکنون ۷۰ قطعه آن ساخته شده است، مقداری از برنامه عقب هستیم اما تلاش می‌کنیم که سر موقع انجام شود.وی افزود:  تقاطع غیرهمسطح کیانشهر در روزهای گذشته کلنگ زنی شد و عملیات اجرای آن شروع شد است این قول را می‌دهم که در زمان کمتر از قرارداد به بهره‌برداری برسد.شاعری عنوان کرد: در توافقی در روزهای آینده با استانداری خوزستان ۲۸۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی تعریف خواهد شد که ۱۴۰ میلیارد آن توسط دولت به ۱۴۰ میلیارد تومان توسط شهرداری تقبل می‌شود که می‌تواند تأثیر خوبی در توسعه شهر اهواز داشته باشد.وی افزود: بورس توافق شد که ۵۰۰ میلیون تومان اوراق اجاره منتشر شود و حسابرسی سال‌های ۹۶ و ۹۷ شهرداری نیز آغاز شده است.شهردار اهواز درخصوص ثبات در مدیریت شهری، عنوان کرد: هر سیستمی برای حرکت به سمت جلو نیازمند هوای تازه و نگاه نو است و برای موفقیت باید تیمی سرکار باشد که کار گروهی خوب و هماهنگ داشته باشد و طبیعی است در چنین شرایطی برخی افراد ممکن است جابه‌جا و یا تغییر کنند.موسی شاعری شهرداری اهواز در پاسخ به سؤال جمع‌آوری کارگاه ساختمانی در پیاده‌روها و سواره‌روها، اظهار کرد: در خصوص آن دسته از ساخت‌وسازهایی که در کاربری مختلط اقدام به ساخت‌وساز می‌نمایند با توجه به نوع ساخت صد در صد به‌صورت پر انجام می‌شود و همچنین و ستون گذاری و اجرای سازه ملک و تعبیه واحدهای تجاری در ملک امکان تخلیه مسئله مکان‌یابی کانکس نگهبانی تا قبل از اجرای سقف اول وجود ندارد.وی افزود: مطابق سایر کلان‌شهرها بعد از احداث سقف اول نسبت به مصالح و یا نخاله‌ها به داخل ملک اقدام گردد، کانکس نگهبانی نیز به داخل محدوده ملک منتقل شود در غیر این صورت باید از املاک هم‌جوار تحت عنوان اجاره به‌منظور دپو مصالح استفاده شود.
باباپور:تیم شهردار اهواز «مهندسی‌شده» است
نایب رئیس شورای شهر اهواز گفت: آقای شاعری فضا را تا اندازه‌ای محدود و آلوده کرده است که عضو شورای شهر نمی‌تواند حتی به وی یک تذکر بدهد، در حالی که شهردار می‌توانست پس از تذکر آقای حیدری (عضو شورا)، با یک تماس مشکل را حل کند.
مهران باباپور در نودمین جلسه شورای شهر اهواز که امروز (26 شهریورماه) در سالن جلسات شورا با موضوع پاسخ شهردار به سوالات عضو شورا برگزار شد، با اشاره به صحبت‌های شهردار اهواز مبنی بر اینکه اگر برخی تغییرات مدیریتی در شهرداری اهواز انجام نمی‌شد، امروز صحبت‌ها به گونه دیگری بود، اظهار کرد: آقای شاعری انگشت اتهام به سمت همه گرفت و در قالب نگفتن، همه چیز را گفت.
وی با اشاره به اظهارات شهردار در خصوص انتصابات شهرداری افزود: باید شهردار اهواز بگوید که کدام عضو شورای شهر اهواز در خصوص انتصابات دخالت کرده است و کدام یک از مدیران، منتصبان شورا هستند؟
نایب رئیس شورای شهر اهواز بیان کرد: تیمی که شهردار اهواز پای کار آورده، مهندسی شده و برای جریان خاصی است. هم رسانه‌ها و هم مردم، همه این را می‌دانند.
باباپور بیان کرد: چرا باید این همه تهمت و افترا به عضو شورایی که تنها یک تذکر داده، زده شود؟ آقای شاعری با 11 رأی اعضای شورا پای کار آمد؛ اما امروز دارد انتقام می‌گیرد. باید همه شاهد باشند که پس از این صحبت امروز من، کارمندان بدبختی که در شهرداری با من سر و کار دارند، حذف خواهند شد.
وی تصریح کرد: شاعری اکنون انگشت اتهام را به سمت هشت نفر از اعضای شورای شهر اهواز نشانه رفته است، در حالی که زمانی که پای کار آمد، عنوان کرد که چهاردهمین عضو شورای شهر است.نایب رئیس شورای شهر اهواز بیان کرد: شاعری با شورای دوره سوم رابطه برقرار کرده است و انتصابات وی متعلق به شورای دوره سوم است.
 وی ادامه داد: آقای شاعری فضا را تا اندازه‌ای محدود و آلوده کرده است که عضو شورای شهر نمی‌تواند حتی به وی یک تذکر بدهد، در حالی که شهردار می‌توانست پس از تذکر آقای حیدری (عضو شورا)، با یک تماس مشکل را حل کند.
باباپور با اشاره به عدم ساماندهی وضعیت سگ‌های بلاصاحب تصریح کرد: مدیران ارشد شهرداری اهواز نتوانسته‌اند رئیس سازمان پسماند را همراهی کنند تا طرح تفکیک از مبدأ به نتیجه برسد.
نایب رئیس شورای شهر اهواز با اشاره به انتصابات شهردار اهواز گفت: شهردار اهواز در بدو ورود خود، یک مدیر را به بهانه اینکه کم‌کار است، خلع ید کرد در حالی که برای این کار باید دوره سه ماهه طی می‌شد اما این فرایند انجام نشد. بعد از آن شهردار بعد از یک ماه به این نتیجه رسید که این مدیر از مدیران موفق و توانمند است و وی در سمت بالاتری مشغول به کار شد.
باباپور با اشاره به آمارهای ارائه شده در خصوص برخی اقدامات انجام شده، گفت: باید زمانی که این صحبت‌ها می‌شود دقیقا گفته شود که از کجا به کجا رسیده‌ایم.
وی افزود: درست است که بحث دست‌فروشان معضل اجتماعی و اقتصادی است اما برخی مغازه‌داران که ماهیانه اجازه می‌دهند، در روز 50 هزار تومان نیز فروش ندارند و درآمد خوبی ندارند. از طرف دیگر، دستفروشان مشکلات دیگری برای عابران پیاده ایجاد کرده است.
وي در ادامه پيشنهاد كرد كه براي حل معضل دستفروشان مركز شهر ،مدرسه مخروبه اي با وسعت زيادي در چهارراه ابادان  وجود دارد كه مي توان با همگاني و برنامه ريزي دستفروشان را در اين نقطه ساماندهي كرد تا در معابر اصلي شهر شاهد اين حجم از دستفروشان نباشيم.
نایب رئیس شورای شهر اهواز گفت: سالانه 28 تا 34 میلیارد تومان بابت اجرائیات پرداخت می‌کنیم اما مگر چه تعداد دستفروش در سطح شهر اهواز وجود دارد؟ ما اگر مبلغ یک میلیون و 500 هزار تومان نیز بابت حقوق به دستفروشان پرداخت می‌کردیم، آیا مبلغ پرداختی ما به میزان پرداختی شهرداری برای اجرائیات می‌شد؟ هزینه‌هایی که می‌شود باید بر اساس حساب و کتاب باشد.
فلسفی:همه می‌دانند یک تذکر به شهردار اهواز چقدر پیامد داشته است
عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه شهردار وظیفه دارد به محض دریافت تذکر از اعضای شورا، جهت رفع مشکلات اقدام کند و زمان برای رسیدگی به این مشکلات کم نبوده است، گفت: نسبت به تذکر یک عضو شورا به شهردار اهواز چقدر هجمه وارد شده است، همه مردم می‌دانند که یک تذکر به شهردار چقدر پیامد داشته است. محمدجعفر فلسفی در نودمین جلسه شورای شهر اهواز که26 شهریورماه  در سالن جلسات شورا با موضوع پاسخ شهردار به سوالات عضو شورا برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این جلسه جهت اطلاع‌رسانی و روشنگری است.وی عنوان کرد: در دوره شهردار پیشین نیز من در خصوص طرح تفکیک از مبدأ زباله‌ها تذکر داده بودم اما تفاوت تذکرات این دوره با دوره پیش این بود که شهردار باید در یک فاصله زمانی برای رفع ایراد اختصاص می‌داد تا کار به مرحله طرح سوال کشیده نشود.عضو شورای شهر اهواز عنوان کرد: در آن دوره، آقای کتانباف من و یکی دو عضو دیگر شورای شهر را دعوت کرد و جلسه‌ای دو سه ساعته در خصوص تذکرات مطرح شده برگزار شد. بنابراین یکی از ایرادات وارده در این مورد این است که ای کاش تذکرات عضو شورا به طرح سوال ختم نمی‌شد و آقای شاعری قبل از اینکه بخواهد در صحن علنی شورا پاسخ دهد، در جلساتی به صورت تخصصی بحث می‌کردیم تا ایرادات رفع شوند.وی تصریح کرد: شهردار وظیفه دارد به محض دریافت تذکر از اعضای شورا، جهت رفع مشکلات اقدام کند و زمان برای رسیدگی به این مشکلات کم نبوده است.فلسفی افزود: بحث اصلاح امور است و ایرادی که اکنون وجود دارد این است که کار کند پیش می‌رود. بار اولی که بحث طرح تفکیک از مبدا مطرح شد، مقرر بود تا پایان نیمه اول مهرماه سال گذشته کارهای مقدماتی این طرح انجام شود و پس از دوره یک تا دو ماهه، طرح اجرا شود اما یک سال از این زمان گذشته است.عضو شورای شهر اهواز تصریح کرد: مگر آقای شاعری عنوان نمی‌کند که آمده تا کار مدیریت انجام دهد. این موضوع نیز یکی از مسائل است و باید بدانیم چرا این کار تاکنون کامل اجرا نشده است. آیا نقص در مدیریت آن مجموعه یا مشکلات دیگری وجود دارد تا در صورت لزوم شهردار یا اعضای شورا اقدام کنند.فلسفی گفت: پیگیری اجرای طرح تفکیک از مبدأ وظیفه اعضای شورا است. اجرای این طرح از سال 90 در کل کشور آغاز شد اما ما اکنون در سال 98 قرار داریم و هنوز کار انجام نشده است. اعضای شورا مُصر به اجرای طرح تفکیک از مبدأ هستند اما روند اجرای این طرح کند است. باید از این بلاتکلیفی خارج شویم و این مساله حل شود.
وی تصریح کرد: در مورد مسائل مالی نیز پیگیری می‌کنیم که آیا در سطح کشور ارزش افزوده کاهش داشته یا افزایش. با توجه به اینکه منابع مالی دولت به دلیل مشکلاتی که در خصوص نفت وجود دارد دچار مشکل شده، دولت به سمت مسائل مالیاتی روی آورده است و بر اساس اطلاعاتی که دارم در کل کشور درآمدهای مالیاتی کشور باید افزایش یابد.
عضو شورای شهر اهواز بیان کرد: نسبت به تذکر یک عضو شورا به شهردار اهواز چقدر هجمه وارد شده است، همه مردم می‌دانند که یک تذکر به شهردار چقدر پیامد داشته است.فلسفی با اشاره به نامه‌ای از سوی رئیس دفتر شهردار اهواز در خصوص آموزش حقوقی کارمندان شهرداری در بحث نکاح که در فضای مجازی منتشر شده بود، تصریح کرد: باید از مسئول دفتر شهردار پرسده شود که چرا آموزش عقد نکاح می‌دهد؟
لطفعلی زاده:هدف طرح سوال از شهردار، تذکر نیست
عضو شورای شهر اهواز با اشاره به طرح سوال از شهردار گفت: ما نماینده مردم هستیم اما آیا واقعا برگزاری این جلسه در پی نرسیدن به اهداف و به عنوان تذکر به شهردار برگزار شده است؟ اسکندر لطفعلی‌زاده  اظهار کرد: همه می‌دانند هدف از این جلسه تذکر نیست، بلکه هدف چیز دیگری است.وی افزود: ما نماینده مردم هستیم اما آیا واقعا برگزاری این جلسه در پی نرسیدن به اهداف و به عنوان تذکر به شهردار برگزار شده است؟عضو شورای شهر اهواز گفت: اینکه چیزی را بزرگ یا کوچک کنیم درست نیست. مگر از روزی که شهردار پای کار آمده، چه مدت می‌گذرد؟
سنواتی: دل همه ما باید برای شهر‌مان بتپد و به سوی منفعت شهر حرکت کنیم
عبدالزهرا سنواتی رئیس شورای شهر اهواز اظهار کرد: یکی از وظایف شورا، تذکر به شهردار و طرح سوال از وی است و وظایف شهردار و همکارانش پاسخ به تذکرات و سوالات طرح شده است.وی افزود: باید دل همه ما برای شهر‌مان بتپد و به سوی منفعت شهر حرکت کنیم.رئیس شورای شهر اهواز گفت: از همه شهروندان می‌خواهیم با آرامش و بدون حساسیت جلسه را پیگیری کنند و کاری نکنند که بعد مورد عتاب قرار بگیریم.سنواتی بیان کرد: در بحث ساماندهی سگ‌های ولگرد و طرح تفکیک از مبدأ باید شهردار به ما افقی بدهد تا طبق جدول زمان‌بندی کار انجام و شماره معکوس در این زمینه آغاز شود.
حیدری:از پاسخ‌های شهردار قانع نشدم
عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه از پاسخ‌های شهردار قانع نشده است، گفت: آنچه شهردار در خصوص سوالات طرح شده توضیح داد، حرف‌های تکراری بود که هم در دوره گذشته و هم در دوره کنونی شنیده می‌شود اما آنچه در شهر قابل لمس است و واقعیتی که وجود دارد، اوضاع به هم ریخته شهر اهواز است؛ آیا واقعا اهواز در شأن یک میلیون و 300 هزار نفر مردم شریف و ولایت‌مدار این شهر است.حسین حیدری اظهار کرد: شورای شهر یکی از ارکان مقدس نظام اسلامی است و پنج دوره است که قانون شوراها اجرا می‌شود و اعضای شوراها از سوی مردم انتخاب می‌شوند. در طول این پنج دوره، شهرداران زیادی پای کار آمدند که دوره مدیریت آنها یا به پایان رسید یا استیضاح شدند.وی با اشاره به طرح سوال از شهردار اهواز و بازخوردهای این طرح سوال افزود: یکی از اهرم‌های نظارتی قانونی شورا؛ تذکر، پرسش و پاسخ، طرح سوال، تحقیق و تفحص و در نهایت استیضاح است بنابراین ما کار خلاف قانون انجام نداده‌ایم که در یک ماه و نیم اخیر این همه هجمه در شبکه‌های مجازی که نظارتی بر آنها نمی‌شود بر ما وارد شده و توهین و تهمت و افتراهای زیادی به ما شده است. البته می‌دانیم چه کسی پشت این صحنه است.عضو شورای شهر اهواز گفت: برای آقای لطفعلی‌زاده عضو شورا که این تذکر را به معنای دیگری تعبیر کرده، متاسفم زیرا وی نیز چهار ماه پیش به عنوان کسی که پیگیر استیضاح شهردار پیشین بود، این فرایند را طی کرده است.
حیدری بیان کرد: آنچه شهردار در خصوص سوالات طرح شده از وی توضیح داد، حرف‌های تکراری بود که هم در دوره گذشته و هم در دوره کنونی شنیده می‌شود اما آنچه در شهر قابل لمس است و واقعیتی که وجود دارد، اوضاع به هم ریخته شهر اهواز است، آیا واقعا اهواز در شأن یک میلیون و 300 هزار نفر مردم شریف و ولایت‌مدار این شهر است.عضو شورای شهر اهواز ادامه داد: زمانی که یک مسافر وارد شهر اهواز می‌شود، این نابسامانی‌ها را چگونه تعبیر می‌کند؟ مبادی ورودی شهر پر از دستفروش، دام زنده، میوه‌فروش و در داخل شهر نیز پر از نخاله، دستفروش و بساطی‌ها است. چهار ماه زمان کمی برای ساماندهی وضعیت نابسامان اهواز نیست.وی تصریح کرد: مگر چهار ماه برای یک میلیون و 300 هزار نفر زمان کمی است که هدر برود؟ این در حالی است که هیچ برنامه اجرایی در این مدت نداشتیم.حیدری ادامه داد: وضعیت فروش دام زنده یا دستفروشی در کدام کلان‌شهر مانند اهواز است؟ مگر چهار ماه برای ساماندهی یا احداث یک مرکز فروش دام زنده کم بود؟عضو شورای شهر اهواز تصریح کرد: دستفروشان نادری که در دوره قبل ساماندهی و جمع‌آوری شده بودند، در دوره کنونی همه به کار دستفروشی در اهواز برگشته‌اند.وی تصریح کرد: ما سالانه 30 میلیارد تومان بابت اجراییات هزینه می‌کنیم که اگر این مبلغ را بابت حقوق به دستفروشان بدهیم، مشکل دستفروشی حل می‌شود. اوضاع اهواز، حکایت از ضعف مدیریت شهردار اهواز و نداشتن برنامه جامع اجرایی در طول این چهار ماه دارد.حیدری بیان کرد: در طول مدیریت شهردار اهواز شاهد بی‌ثباتی مدیریتی بوده‌ایم. در طول این چهار ماه، شهردار اهواز سه فضا در شهرداری ایجاد کرده است؛ فضای تملق و چاپلوسی، تهدید و ارعاب و تهمت و افترا ایجاد شده است.عضو شواری شهر اهواز ادامه داد: هر کسی که تملق و چاپلوسی کند، پست می‌گیرد. همچنین مدیری حق ندارد نظری خلاف نظر شهردار داشته باشد و در صورت ارائه نظری خلاف نظر شهردار، یا به وی توهین می‌شود یا مورد تهدید قرار می‌گیرد. من یک تذکر به شهردار دادم اما افراد رسانه‌ای شهردار چقدر به من توهین کردند. شهردار این فضاها را در شهرداری اهواز ایجاد کرده است. مدیران امنیت شغلی ندارند. در چهار ماه مدیریت آقای شاعری فضایی توأم با انتقام و کینه‌توزی در ساختار شهرداری اهواز ایجاد شده است.
وی بیان کرد: پاسخ‌ها و توضیحات شهردار اهواز توضیحات کافی نیست و قانع نشده‌ام. به عنوان عضو طرح کننده سوال بنا بر ماده 83 قانون شوراها در مهلت 10 روزه، اقدامات بعدی را باید انجام دهیم.
حیدری تصریح کرد: ظرف این 10 روز آنچه را قانون بر عهده ما گذاشته، انجام می‌دهیم. البته باید توجه شود هر طرح سوال ممکن است به استیضاح برسد یا نرسد. طرح سوال فرایندی بود که باید طی می‌شد. اوضاع شهر اهواز و شهرداری اهواز خوب نیست و از هم گسیسته و به هم ریخته است. امیدواریم اعضای شورا فکری کنند و این اوضاع را سامان دهند.
وی با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی از اواخر دوره شهرداری کتانباف تاکنون متوقف هستند، بیان کرد: تذکر، طرح سوال و استیضاح حق قانونی شورا است اما به گونه‌ای صحبت می‌شود که مسائل وارونه جلوه داده می‌شوند. اینکه آقای شاعری می‌گوید من(حیدری) در دو دوره عضو شورا هستم و باید پاسخگو باشم، باید به وی گفت که مگر این مشکلات را من آورده‌‌ام؟ با این وضعیت 10 سال دیگر هم مشکل سگ‌های ولگرد حل نمی شود. در خصوص این موضوعات بارها در نطق‌های پیشین صحبت کردم و بحث تغییر آقای کتانباف هم برای اصلاح امور بود مه اینکه مشکلات از یک شهردار به شهردار دیگر منتقل شود. پس مشکلات کی باید حل شوند؟

عضو شورای شهر اهواز با انتقاد از عملکرد سازمان مدیریت پسماند شهرداری در طرح تفکیک از مبدأ زباله گفت: حتی یک محله و نه منطقه را جهت اجرای طرح تفکیک از مبدأ زباله انتخاب نکرده‌اند و کاری انجام نشده است.

مازیار جهانبخشی در نودمین جلسه شورای شهر اهواز که امروز (26 شهریورماه) در سالن جلسات شورا با موضوع پاسخ شهردار به سوالات عضو شورا برگزار شد، خطاب به رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز در خصوص گزارش ارائه شده در مورد طرح تفکیک از مبدأ زباله اظهار کرد: احساس می‌شود که آقای قنواتی به شعور همه ما توهین می‌کند. دو سال از انتصاب آقای قنواتی به عنوان رئیس سازمان مدیریت پسماند می‌گذرد اما هر بار همین صحبت‌ها را مطرح می‌کند.

جهانبخشی: در طرح تفکیک از مبدأ زباله تنها حرف زده می‌شود

عضو شورای شهر اهواز گفت: حتی یک محله و نه منطقه را جهت اجرای طرح تفکیک از مبدأ زباله انتخاب نکرده‌اند و کاری انجام نشده است. متاسفانه هیچ حرکتی از سوی وی دیده نشده است و تنها حرف زده می‌شود.
جهانبخشی بیان کرد: اگر پیمانکار مشخص شده باید کارهایی از قبیل تدوین بسته‌های انگیزشی توسط پیمانکار مشخص شود.وی عنوان کرد: حداقل باید یک مرحله مشخص شود و در این راستا کار شود تا در صورت اینکه کار نتیجه داد، کار در مناطق دیگر انجام شود.عضو شورای شهر اهواز بیان کرد: باید طرح تفکیک از مبدأ در برنامه زمان‌بندی شده، انجام و عوامل آن مشخص شوند.
 کعب عمیر: مگر می‌شود سگ عقیم شود و بیماری هاری کنترل شود؟
رحیم کعب‌عمیر عضو شورای شهر اهواز در خصوص ساماندهی سگ‌های بلاصاحب اظهار کرد: فرض می‌کنیم که 6 هزار سگ بلاصاحب اهواز تا سال 1400 عقیم‌سازی شوند اما باید به این نکته توجه کنیم که این سگ‌ها دوباره به محیط شهری برمی‌گردند و بار روانی و مشکلاتی که مردم با آن مواجه هستند، همچنان پابرجا هستند.
وی افزود: پذیرفته نمی‌شود که با عقیم‌سازی، همه خصوصیات حیوان از بین برود و این موضوع قابل بحث است. با توجه به اینکه این سگ‌ها دوباره به محیط شهری برمی‌گردند، همیشه در شهر چهار تا شش هزار سگ وجود دارد و هنوز در پارک‌ها و خیابان‌ها سگ وجود دارد.
عضو شورای شهر اهواز گفت: مگر می‌شود سگ عقیم شود و بیماری هاری کنترل شود؟ کدام دامپزشک این موضوع را گفته است؟ سگ‌هایی که عقیم‌سازی می‌شوند در سطح شهر رها می‌شوند و بیماری هاری نیز واگیردار است، بنابراین ممکن است بیماری هاری را منتقل کنند.
کعب‌عمیر بیان کرد: ما منکر زحمات انجام شده نیستیم اما می‌خواهیم مشکلی که در آینده رخ می‌دهد را از اکنون گفته باشیم و جهت رفع آن اقدام کنیم. اکنون شب‌ها به جز کسانی که سگ دوست دارند یا سگ‌ها آنها را می‌شناسند و با آنها رفیق هستند، کسی نمی‌تواند به پارک یا خیابان برود.
وی در خصوص ساماندهی وضعیت دستفروشان و وانت‌بارها هم بیان کرد: وانت‌بارها و بساطی‌ها از نقطه‌ای به نقطه دیگر جابجا می‌شوند که باید راهکار منطقی، اصولی و تدریجی در این زمینه داشته باشیم.

ادامه دارد....

تصاویر مرتبط
 • در جلسه نود شورای شهر اهواز چه گذشت؟
 • در جلسه نود شورای شهر اهواز چه گذشت؟
 • در جلسه نود شورای شهر اهواز چه گذشت؟
 • در جلسه نود شورای شهر اهواز چه گذشت؟
 • در جلسه نود شورای شهر اهواز چه گذشت؟
 • در جلسه نود شورای شهر اهواز چه گذشت؟
 • در جلسه نود شورای شهر اهواز چه گذشت؟
 • در جلسه نود شورای شهر اهواز چه گذشت؟
 • در جلسه نود شورای شهر اهواز چه گذشت؟
 • در جلسه نود شورای شهر اهواز چه گذشت؟
 • در جلسه نود شورای شهر اهواز چه گذشت؟
 • در جلسه نود شورای شهر اهواز چه گذشت؟
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار