اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 08 دی 1394
خلاصه ای از یکصد و هجدهمینجلسه شورای اسلامی کلانشهر اهواز

  خلاصه ای از یکصد و هجدهمینجلسه شورای اسلامی کلانشهر اهواز

امتیاز: Article Rating

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی کلانشهر اهواز ؛ یکصد و هجدهمین جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر اهواز روزدوشنبه (7دی) در سالن جلسات این شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه ، ناطقین  پیش از دستور کار آقای جانعلی خورشیدی  و خانم مریم ابریشم کار به بیانات خود پرداختند .

جانعلی خورشیدی: خواستار ساماندهی دستفروشان و وانت بارهای اهواز شد .

مریم ابریشم  نبود نقدینگی از معضلات کنونی شهرداری است به طوری که حقوق پرسنل به موقع پرداخت نمی شود و برای این مساله باید فکر اساسی شود .

زیبا صالح پور شهرداری را در جذب سرمایه گذار ومشارکت بی توجه دانست و ادامه داد: شهرداری پروٰژه های مطالعه شده جهت سرمایه گذاری ندارد و شیوه نامه جذب سرمایه گذار ایراداتی دارد زمانیکه سرمایه گذار اعلام آمادگی می کند متاسفانه درگیر ثبت نام در فراخوان می شود باید در رفع این مسئله اقدام کرد.

یکصدو هجدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اهواز با حضور ۲۰ نفر وارد دستور کارخود شد.

درادامه این جلسه لایحه اجرای طرح تالارهای اهواز، با مشارکت بخش خصوصی نیز یکی از لوایحی بود که به دستور کار اضافه شد .

این مجموعه شامل ۱۶ تالار در جاده اهواز اندیمشک، جنب پارک آبی است که سرمایه گذار باادعای اینکه ادامه کار بر اساس پرداخت خسارت به روز شده در طی هفت سال صورت می پذیرد.

غلامرضا سبزعلی عضو شورای اسلامی شهر اهواز گفت: این طرح هفت سال پیش و به دنبال دستور شمسایی شهردار وقت مبنی بر خروج تالارهای عروسی از شهر آغاز شده است اما با وجود اجرای مقدمات کار و تحویل زمین، بعد از انحلال شورای شهر و با دستور شفاهی کتانباف (شهردار بعدی) متوقف شد.

بنابراین مقرر شد این طرح در کمیسیون های تلفیق حقوقی و املاک و امور مشارکت های شورا دوباره بررسی  شود.

لایحه اول با موضوع :ساخت پنج تقاطع غیرهمسطح در بلوار گلستان با اکثریت آرا تصویب شد .

لایحه دوم با موضوع پرداخت غرامت اعیان به یکی از پلاک های خیابان ۳۲ متری واقع در منطقه منبع آب

حسین حیدری عضو شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به دخالت اداره کل بازرسی خوزستان در این پرونده در سال های گذشته گفت: در این زمینه تخلفی صورت نگرفته و ورود این سازمان ارتباط موضوعی ندارد.

اسکندر زنگنه گفت: شهرداری اهواز در یک سال گذشته دو بار لایحه تملک این لایحه را به شورا ارائه داده که در این صورت باید رضایت اهالی را کسب کند.

عاشور سواری پور دیگر عضو شورای اسلامی شهر اهواز همچنین گفت: معاونت شهرسازی شهرداری به صورت واضح اعلام کرده که تعریض این خیابان ضرورت دارد بنابراین شورای شهر باید کلان نگر باشد و مصالح شهر را در نظربگیرد نه رابطه افراد را در اجرائیات و املاک موردنظر را تملک کند. بررسی این لایحه با حضور و اعلام نظر چهار خانوار یک موافق و سه مخالف که منازل آنها تحت تاثیر تعریض این خیابان قرار می گرفت این مصوبه رای نیاورد.

لوایح مناقصه تامین نیروی انسانی تعاونی اعتبار، اصلاحیه بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۳ شهرداری اهواز، طرح مشکل اراضی مشهور به دولتی ها و طرح اعضای شورای اسلامی شهر درباره منازل سازمانی شهرداری اهواز جزء دستورکاراین جلسه بود که به دلیل اتمام وقت  بررسی نشد.

تصاویر مرتبط
  • خلاصه ای از یکصد و هجدهمینجلسه شورای اسلامی کلانشهر اهواز
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار