اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 10 اسفند 1395

  حیدری: حضور پارکبان ها غیرقانونی است

امتیاز: Article Rating

عضو شورای شهر با اشاره به حضور مداوم و مزاحم پارک بان ها در سطح شهر، از شهرداری خواست تا برای روشن شدن وضعیت آن و تعیین  تکلیف این پارکبان ها اقدام کند.

حسین حیدری بیان کرد: هدف شهرداری رضایت شهروندان است لذا باید مشخص کند فعالیت این پارکبان ها به چه نحوی است و از تزاحم بیشتر آن ها برای شهروندان جلوگیری کند زیرا طبق مصوبه شورای تامین شهرستان اهواز، حضور پارکبان ها و صدور قبوض غیرقانونی است.

وی در خصوص قطع و هرس غیر اصولی درختان در سطح شهر به نوشادی تذکر داد و گفت: قطع غیر اصولی درختان واقعا خسارت بار است و شهرداری و ارگان ذی ربط نه تنها باید مانع از این اقدامات غیر کارشناسانه شوند، بلکه باید با اقدام کنندگان آن برخورد قانونی داشته باشد.

عضو شورای شهر از اختصاص 50 میلیون تومان بودجه برای کمک به خانواده های شهدا و جانبازان شهرداری اهواز خبر داد و افزود: به مناسبت های مختلف این بودجه صرف کمک به خانواده شهدا و جانبازان شهرداری اهواز خواهد شد.

وی در ادامه به بودجه سال آتی شهرداری اهواز اشاره کرد و اذعان داشت: بودجه شهرداری کلانشهر اهواز با 1500 میلیارد تومان بسته شده و 105 مورد در ریز پروژه ها، طرح ها و برنامه ها تغییرات داشته ایم.

حیدری بودجه سال 96 در قالب منابع درآمدی را بدین شکل برشمرد: درآمد عوارض عمومی با درآمد 638 میلیارد تومان، وصولی از شرکت ها 338 میلیارد تومان، وصولی عوارض پروانه ساخت و املاک 278 میلیارد تومان، عوارض حمل و نقل و خودرو 5 میلیارد و 900 میلیون تومان، عوارض کسب و پیشه، 15 میلیارد تومان، عوارض درآمد اختصاصی 49 میلیارد و 800 ممیلیون تومان، عوارض حذف پارکینگ و شماره گذاری خودرو 19 میلیارد و 800 میلیون تومان، بهای خدمات شهری از اماکن مسکونی تجاری 63 میلیارد تومان، کمک و اعتبارات دولتی 98 میلیارد تومان، جرایم ساختمانی و قطع اشیا 81 میلیارد تومان، سایر منابع 268 میلیارد تومان و فروش اوراق مشارکت 300 میلیارد تومان.

وی به اختصاص 1 میلیارد تومان برای ساخت سرای محله در منطقه 4 اشاره کرد و گفت: از آن جایی که جای خالی سرای محله در منطقه 4 شهرداری اهواز محسوس بود، 1 میلیارد تومان برای احداث این فرهنگسرا به بودجه سال آینده اضافه شده است.

عضو شورای شهر اهواز در خصوص هزینه های جاری و عمرانی سال 96 شهرداری کلانشهر اهواز توضیح داد: هزینه های جاری که 27 درصد بودجه سال آینده را در بر می گیرد، حدود 409 میلیارد تومان است و شامل حقوق و دستمزد 138 میلیارد تومان، هزینه های اداری 198 میلیارد تومان، هزینه های سرمایه ای 7 میلیارد و هزینه های انتقالی 64 میلیارد تومان می شود. هزینه های عمرانی نیز شامل برنامه توسعه شهری 75 میلیارد تومان و برنامه دفع آب های سطحی 15 میلیارد تومان، برنامه بهبود حمل و نقل و ترافیک 961 میلیارد تومان، برنامه ایجاد تاسیسات حفاظتی شهرها 9 میلیارد تومان، برنامه بهبود مدیریت شهری 155 میلیارد تومان، برنامه تاسیسات شهری 25 میلیارد تومان، برنامه تاسیسات درآمد زایی 3 میلیارد تومان، دیون سنوات گذشته 20 میلیارد تومان، برنامه ایجاد تاسیسات تفریحی ورزشی 25 میلیارد تومان است.

حیدری به گنجاندن 8 تبصره جدید در بودجه سال 96 شهرداری اهواز اشاره کرد و گفت: در بودجه سال آینده تبصره ای اضافه شده با این عنوان که 70 هزار تومان به صورت ماهانه به حقوق کارکنان اضافه شود. شورای شهر صلاح دید با حذف سفر زیارتی مشهد که در سال های پیش صورت می گرفت، این مبلغ را به جای عده ای خاص از پرسنل، به تمام 4 هزار پرسنل شهرداری اختصاص دهد.

گفتنی است حیدری میزان هزینه سالیانه شهرداری اهواز برای سفر زیارتی پرسنل به مشهد مقدس را 2 و نیم میلیارد تومان عنوان کرد.

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار