اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 13 مهر 1394
حسین حیدری: روند پیشرفت پروژه های عمرانی بسیار کند است/ اعتبار نوسازی ناوگان اتوبوس رانی شهرداری به کجا رفته است؟

  حسین حیدری: روند پیشرفت پروژه های عمرانی بسیار کند است/ اعتبار نوسازی ناوگان اتوبوس رانی شهرداری به کجا رفته است؟

امتیاز: Article Rating

 عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز از روند پیشرفت کند و لاک پشت وارانه پروژه های عمرانی و وضعیت نامطلوب خدمات شهری انتقاد نمود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی کلانشهر اهواز از یکصد و هفتمین نشست علنی که ظهر امروز ( 13 مهر ماه ) در محل سالن اجتماعات شورای شهر برگزار شد؛ حسین حیدری در نطق پیش از دستور کار این جلسه گفت: وضعیت نامطلوب خدمات شهری و عمران شهری ایجاب می کند تذکر چند ماه پیش خود مبنی بر توقف و تعطیلی پروژه های عمرانی را که به استناد بازدید چند تن از اعضای شورای شهر بود تکرار نمایم، چنان چه به خاطر داشته باشید شهردار اهواز در آن زمان قول مساعدی در راستای فعال نمودن و راه اندازی آن پروژه ها ظرف مدت یک ماه داد اما حال پس از گذشت چند ماه از آن تاریخ از اعضای شورا درخواست دارم از پروژه های مذکور بازدید نموده تا مشاهده نمایند پروژه ها همچنان در حالت تعطیل و یا با سرعتی مشابه لاک پشت در حال اجرا هستند؛ با گذشت 3 ماه از قول مساعد شهردار هیچ گونه پیشرفت محسوسی نداشته ایم.

وی با انتقاد از وضعیت خدمات شهری اظهار کرد: در خصوص خدمات شهری باید گفت با وضعیتی اسفناک مواجه هستیم، با یک بازدید ساده از مناطقی مانند خشایار، کیان، شیخ بها، حصیر آباد، عامری و بلوارهای ورودی شهر از چهار جهت اربعه می توان دریافت تمامی معابر در تصرف و تسخیر دست فروشان و بساطی ها قرار گرفته اند.

حیدری ادامه داد: ساخت و سازهای فاقد نظم نیز جای خود دارند به طوری که نه تنها پیاده روهای شهر توسط سازندگان اشغال شده اند بلکه قسمتی از سواره روها نیز در اختیار آنها برای تخلیه و دپو مصالح ساختمانی است.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز نسبت به فروش مواد غذایی به صورت غیر استاندارد هشدار داد و افزود: با توجه به اعلام معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در چند ماه گذشته مبنی بر اینکه کلانشهر اهواز رتبه اول در ابتلا به بیماری های ویروسی، میکروبی و گوارشی را دارد و علت آن را نیز عرضه مواد غذایی غیر استاندارد و غیر بهداشتی در سطح شهر دانسته است ما همچنان شاهد راه اندازی فلافل فروشی ، جگر فروشی و فروش سایر مواد غذایی خیابانی هستیم که فروشندگان آنها به طور آزادانه در سطح شهر به کار خود ادامه می دهند و هیچ کس به آنها معترض نمی شود.

وی در بخش دیگری از نطق پیش از دستور خود عنوان کرد: به راستی از خود سوال نمی کنید که در این دو سال چرا حتی یک دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه نشده است؟ آیا مطلع هستید که آخرین اتوبوس هایی که وارد سیستم حمل و نقل شده اند 10 دستگاه باقی مانده از خرید سال 91 بوده اند و در دوره چهارم شورای شهر که دوره نمایندگی ما 21 نفر است حتی یک دستگاه اتوبوس خریداری نشده است؟

حیدری ادامه داد: این وضعیت در حالی ست که طی سال های 92، 93، 94 ردیف اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال برای خرید اتوبوس پیش بینی شده است، از شهردار اهواز درخواست دارم با توجه به اینکه گزارش می دهند درآمدهای شهرداری طبق برنامه محقق شده اند توضیح دهد این ردیف اعتباری چه شده است؟ از همکاران خود در شورای شهر تقاضا دارم در تفریغ بودجه سال 93 دقت نظر کافی نسبت به این مورد و موارد مشابه داشته باشند چرا که با وجود برخورداری از ردیف اعتباری محقق نشده است.

وی به وضعیت تاکسیرانی نیز اشاره نمود و گفت: در این دو سال اخیر حتی یک دستگاه تاکسی به ناوگان تاکسیرانی ما اضافه نشده است به راستی وعده خرید تاکسی پلاک اروندی چه شد؟ چه کسی باید این وعده ها را پیگیری نماید؟ ما نمایندگان شورا  در این موضوع ها به دلیل اینکه مطالبه به حق شهروندان هستند حساس باید باشیم و این موارد را تا مرحله حصول نتیجه پیگیری نماییم.

حیدری ضمن تبریک به مناسبت عید غدیر که عید ولایت و عید شیعیان است گفت: هرچند که عید غدیر و عید قربان با فاجعه منا که منجر به جان باختن تعداد زیادی از حجاج هم وطن که مهاجر الی الله شدند به کام همگی ما تلخ شد اما قطع به یقین این فاجعه مهر تاییدی بر بی کفایتی و سوء مدیریت رژیم آل سعود در باب مدیریت حرمین شرفین و مناسک و کنگره عظیم حج است که خواستار پیگیری جدی این مساله از مسئولان کشور هستیم و این فاجعه غم انگیز را به امت شهید پرور ایران اسلامی و خانواده های جان باختگان حادثه جانسوز منا تسلیت عرض می نمایم. 

عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز با محکوم نمودن ادبیات به کار رفته توسط یکی از کمدین های کشور در برنامه زنده رسانه ملی تاکید کرد: بنده اصالتا از طرف خود و وکالتا از طرف شهروندان و موکلین خود مراتب اعتراض خود را نسبت به پخش یک برنامه زنده از شبکه سه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که رسانه ای ملی است اعلام می نمایم چرا که در آن برنامه یکی از هنرپیشگان کشور با بی تدبیری و استفاده از ادبیاتی نامناسب قوم شریف، ولایت مدار و غیور عرب را مورد خطاب قرار داد و موجبات ناراحتی آنها را فراهم آورد هرچند که در روز بعد از این اتفاق، این هنرپیشه اعلام نمود که منظورش وهابی های سعودی بوده است و نسبت به هم وطنان عرب خود ابراز ارادت دارد که قطعا همین طور است اما صدا و سیما باید تمهیدات لازم را در پخش برنامه زنده داشته باشد تا بهانه ای به دست دشمنان اسلام برای کوبیدن بر طبل نفاق و تفرقه بین اقوام ندهد.

وی یادآور شد: اگرچه اطمینان دارم که قوم شریف و ولایت مدار عرب هم وطن ایرانی ما بزرگوارتر از آن است که این خطا و اشتباه رسانه ملی را فراموش نکند و همواره در خط انقلاب و رهبری حرکت نموده و مانند گذشته پاسدار نظام و انقلاب خواهد بود و خود شاهد هستند که نظام جمهوری اسلامی ایران حساس ترین جایگاه خود که همان دبیری شورای عالی امنیت ملی است و مهم ترین و محرمانه ترین تصمیمات کلان مملکت در آن گرفته می شود به دست یکی از افراد شایسته این قوم شریف سپرده شده است و این نشان از اعتماد کامل حاکمیت و نظام به این هموطنان عزیز است، امید که رسانه ملی در پخش برنامه های زنده خود دقت نظر بیشتری داشته باشد تا هیچگونه شائبه ای به وجود نیاید.

 

 

 

تصاویر مرتبط
  • حسین حیدری: روند پیشرفت پروژه های عمرانی بسیار کند است/ اعتبار نوسازی ناوگان اتوبوس رانی شهرداری به کجا رفته است؟
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار