اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 27 آذر 1392
تكليف مهديس از نظر اختصاصات منطقه اي بايد مشخص شود

  تكليف مهديس از نظر اختصاصات منطقه اي بايد مشخص شود

امتیاز: Article Rating
در جریان این بازدید امير مجدم شهردار منطقه 8 با ارائه توضيحات لازم در خصوص وضعيت كنوني كوي مهديس حاضرین را در جريان امر قرار داد.
دو عضو شوراي شهر نسبت به تعيين تكليف كوي مهديس به صورت ويژه اشاره نموده و اظهار داشتند : در حال حاضر مهديس جزء هيچيك از مناطق 5 و 8 تلقي نمي شود از اينرو اين ناحيه نيازمند توجه ويژه و جدي بوده و بايد هر چه زودتر اين وضعيت مورد بررسي قرار گيرد .
دكتر جمشيد سلحشور رئيس كميسيون عمران شوراي شهر اهواز گفت : کوی مهديس با قدمتی بیش از 15 سال داراي مشکلات متعددی است كه اميدواريم بتوانيم با همکاری و همدلی شورای اسلامی شهر و شهرداری ، مهديس را به جايگاه واقعي اش برسانيم .
سلحشور در اين بازديد شوراي شهر را خانه مردم دانست و اظهار كرد : مهمترین مشکلات کوی مهدیس آسفالت نبودن کوچه ها و خیابانها ، وجود نخاله های ساختمانی در معابر ، عدم وجود سيستم مناسب فاضلاب و همچنين عدم دسترسي به فضاي سبز محله ايست كه عمران شهری ، مبلمان و زیباسازی شهر تمامي اين موارد را شامل مي شود .
وي در ادامه اذعان داشت :  آلودگي هوا در مهديس كاملا مشهود است كه از آلاينده هاي كارخانه صنايع فولاد ناشي ميشود و با آگاهي به اين مهم كه زمينهاي بنكداران در اين ناحيه قرار گرفته است و بايد توجه ويژه اي به حفظ مواد غذايي از آلودگي و وضعيت اتزاق مردم داشت بنابراين لزوم استفاده از تمهيداتي هت رفع يا كاهش آلودگي اين ناحيه احساس ميشود .
اين مسئول به ديگر منابع آلودگي هوا در اين منطقه اشاره نموده و تصريح كرد :  موادی که به شکل ناخواسته و تصادفی در عملیات ساخت و ساز تولید می‌شود ممکن است دارای سرب و یا سایر مواد خطرناک باشند كه مطابق قانون شهرداری مکلف است محل‌های مخصوصی برای تخلیه زباله ، نخاله و فضولات ساختمانی تعیین کند و این محل‌ها باید خارج از محدوده شهر باشد . همچنين رفت و آمد خودروهای سنگین در این محله زیاد است و با عبور هر خودرو تا چند دقیقه گرد و خاک در فضا معلق است كه عاملي ديگر براي آلودگي هوا محسوب مي شود .
تصاویر مرتبط
  • تكليف مهديس از نظر اختصاصات منطقه اي بايد مشخص شود
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار