اخبار

تاریخ انتشار: پنجشنبه 02 خرداد 1398
تصویب ۱۶ لایحه در جلسه هشتاد شورای شهر اهواز

  تصویب ۱۶ لایحه در جلسه هشتاد شورای شهر اهواز

امتیاز: Article Rating

هشتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اهواز روز سه شنبه با 16 دستورکار برگزار شد.

درابتدای این جلسه حسین حیدری در نطق پیش از دستور خود ضمن توصیه به سرپرست شهرداری اهواز نسبت به رعایت قانونمداری گفت: سرنوشت شهرداران گذشته را نصب‌العین قرار دهیم، من دیده‌ام که مدیری از شهرداری را با پابند برده‌اند. شهرداری یک مجموعه عریض و طویل است که گردش مالی وسیعی دارد و باید کنترل شود.

عضو شورای شهر اهواز اظهار کرد: هفته گذشته با ۱۱ رای موافق استیضاح، آقای کتانباف کنار گذاشته شد و با همان ۱۱ رای نیز آقای شاعری به عنوان سرپرست شهرداری اهواز انتخاب و برای طی مراحل قانونی صدور حکم به وزارت کشور معرفی شد.

وی افزود: از زحمات حدود ۲۰ ماهه آقای کتانباف و مجموعه مدیران شهرداری در طول دوران مسئولیت ایشان تشکر می‌کنم. به هر حال امکانات، بودجه و اعتبارات شهرداری در این حد بود. البته کارهای خوبی نیز در شهرداری انجام شده است، پروژه‌هایی به سرانجام رسیده و پروژه‌هایی نیز در حال انجام هستند، کارهای زیرساختی مختلفی نیز انجام شد اما نظر دوستان این بود که شهردار برکنار شود.

عضو شورای شهر اهواز ضمن تبریک به شاعری به دلیل انتخاب به عنوان سرپرست شهرداری اهواز، گفت: برخی فکر می‌کنند چون من به سرپرستی آقای شاعری رای ندادم بعد از رای‌گیری نیز با او مخالف هستم در صورتی که چنین نیست. این انتخاب نتیجه دموکراسی است. شورای شهر نیز در نتیجه همین دموکراسی شکل گرفته است. در دموکراسی نیز اقلیت تابع اکثریت هستند. به همان نحوی که با کتانباف همکاری داشتم با آقای شاعری نیز همکاری خواهم داشت.

حیدری ادامه داد: اما شرط این همکاری این است که سرپرست شهرداری در چارچوب قانون حرکت کند و زیر بار فشارها و سهم‌خواهی‌هایی که چه از درون و چه از بیرون به او فشار می‌آورد، نرود و قانون‌مدار باشد.

وی گفت: در افکار عمومی، تصور می‌شود دوران سرپرستی دوران بی ثباتی و تزلزل است. امیدواریم که این گونه نباشد و مثل دوره‌ای که شهر، شهردار دارد؛ شهرداری کار خود را انجام دهد و این دوران باثبات باشد. به آقای شاعری توصیه می‌کنم که تا زمان صدور حکم از اعمال تغییرات در شهرداری خودداری کند، چرا که ممکن است حکم ایشان صادر نشود. توصیه می‌کنم تا صدور حکم از سوی وزارت کشور آقای شاعری با همین مجموعه همکاری کند.

عضو شورای شهر اهواز افزود: پروژه‌هایی مثل پارک باهنر، خط L200 چهارشیر، پل ولایت و ورزشگاه الغدیر آماده افتتاح هستند، از آقای شاعری می‌خواهیم هرچه سریع‌تر برنامه افتتاح این پروژه‌ها را تعیین کند. پروژه‌هایی نیز که متوقف شده‌اند را نیز فعال کند. حیدری ضمن توصیه به سرپرست شهرداری اهواز نسبت به رعایت قانونمداری گفت: سرنوشت شهرداران گذشته را نصب‌العین قرار دهیم، من دیده‌ام که مدیری از شهرداری را با پابند برده‌اند. شهرداری یک مجموعه عریض و طویل است که گردش مالی وسیعی دارد و باید کنترل شود. باید از سرنوشت برخی شهرداران دوره‌های گذشته عبرت بگیریم. وی در خصوص دخالت شورای شهر در انتصاب مدیران شهرداری نیز گفت: دخالت در انتصابات از سوی شورای شهر خلاف قانون است و این کار وظیفه شورا نیست.

 

در این جلسه بررسی بودجه سال 98 سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی مورد بررسی قرار گرفت.که محمد رستم منش به دفاع از 46 میلیارد ریال بودجه این سازمان در سال 98 پرداخت.

 رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری اهواز با اشاره به لزوم خرید خودرو برای ناوگان تاکسیرانی اهواز، گفت: بیش از 50 درصد ناوگان تاکسیرانی اهواز فرسوده است

محمد رستم‌منش در جریان بررسی بودجه سال 98 سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی، در خصوص وضعیت کلی سازمان تاکسیرانی اهواز اظهار کرد: در سطح کشور خودرو جدیدی تولید نمی‌شود و اگر خودروهای وارد شده از منطقه آزاد اروند نبودند، اکنون شهر زمین‌گیر شده بود. پیگیری‌های متععددی نیز در این زمینه صورت گرفته است اما چیزی محقق نشده است.

وی افزود: در بخش ستادی سازمان تاکسیرانی، کلیه کارهای سازمان تقریبا به پست واگذار شده است. همان گونه که از نزدیک شاهد بوده‌اید، کلیه کارها برای راننده از طریق تلفن همراه انجام می‌شود. امیدواریم بر اساس دستور شورای شهر بتوانیم سیستم را کاملا مکانیزه کنیم. این کار نیز تقریبا شروع شده است و امیدواریم از این جهت امسال سال خوبی را پیش رو داشته باشیم.

رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری اهواز گفت:  اگر از طریق استانداری بتوانند ارز 4200 تومانی به ما تخصیص دهند می‌توان از طریق منطقه آزاد اروند خودرو وارد کرد. چون در سطح کشور خودرو تولید نمی‌شود. بیش از 50 درصد ناوگان تاکسی زرد اهواز فرسوده هستند و باید اسقاط شوند که دریچه استقاط نیز در کشور بسته شده است.

در ادامه لایحه ترک تشریفات مناقصه واگذاری قرارداد عملیات و خاکریزی نباتی در ضلع غربی مسیر پل ششم در منطقه چهار به شرکت سبز درخشان نیز با بررسی به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

 

لایحه‌های پرداخت دیه در حق خانم شیخعلی‌پور و پرداخت دیه در حق آقای صباحی مقدم نیز در این جلسه به تصویب اعضای شورای شهر رسیدند.

در این جلسه همچنین بودجه سال 98 سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی بررسی شد و  164 میلیارد ریال بودجه برای سال 98 این سازمان در جلسه شورای شهر تصویب شد.

با بررسی بودجه سال 98 سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری نیز حدود 133 میلیارد ریال بودجه برای سال 98 در این سازمان تصویب شد. بودجه سال 98 سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی نیز 165 میلیارد ریال تصویب شد. مبلغ 119 میلیارد ریال نیز به عنوان بودجه سال 98 سازمان پایانه‌های مسافربری به تصویب رسید.

مبلغ 52 میلیارد ریال نیز برای بودجه سال 98 سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی به تصویب رسید. با بررسی بودجه سال 98 سازمان فناوری و اطلاعات نیز 27 میلیارد و 65 میلیون ریال نیز به عنوان بودجه این سازمان به تصویب رسید. مبلغ 647 میلیارد ریال نیز به عنوان بودجه سازمان آتش‌نشانی در سال 98 به تصویب رسید. بودجه سال 98 سازمان پارک‌ها و فضای سبز نیز به مبلغ 169 میلیارد ریال در این جلسه به تصویب رسید.

در این جلسه همچنین لایحه‌های تفریغ بودجه سال 96 سازمان اتوبوسرانی و تفریغ بودجه سال 96 سازمان زیباسازی نیز به تصویب رسیدند. برای سال مالی 97 سازمان حمل و نقل بار نیز حسابرس معرفی شد.

 

تصاویر مرتبط
  • تصویب ۱۶ لایحه در جلسه هشتاد شورای شهر اهواز
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار