اخبار

تاریخ انتشار: جمعه 28 شهریور 1399
باباپور: پروژه دفع آب های سطحی شهر اهواز کلنگ زنی شد

  باباپور: پروژه دفع آب های سطحی شهر اهواز کلنگ زنی شد

امتیاز: Article Rating

با بازدیدهای میدانی که در روزهای بارانی به عمل آمد بالغ بر ۴۸۶ نقطه بحرانی در سطح شهر اهواز در مورد سرریز فاضلاب های و آبهای سطحی شناسایی شدند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر اهواز در حاشیه آئین کلنگ زنی پروژه دفع آب های سطحی اظهار کرد: پس از سیلاب بهار سال ۹۸ و نیز آبگرفتی آبان ماه همان سال و با توجه به مشکلاتی که با آب و فاضلاب و آبهای سطحی در شهر اهواز به وجود آورد؛ در پایان سال ۹۸ مصوبه ای به تصویب اعضا شورا رسید که برای شناسایی نقاط بحرانی سطح شهر اهواز الزاماتی را ایجاد می کرد.

مهران باباپور ادامه داد: با بازدیدهای میدانی که در روزهای بارانی به عمل آمد بالغ بر ۴۸۶ نقطه بحرانی در سطح شهر اهواز در مورد سرریز فاضلاب های و آب های سطحی شناسایی شدند.

وی با اشاره به معضل فاضلاب در شهر اهواز؛ افزود: بحث پروژه فاضلاب اهواز مساله ای قدیمی است و بیش از ۱۵۰۰ کیلومتر مشکل فرسودگی، ریزش و آبگرفتگی دارند که سالیان گذشته مشکلات متعددی برای شهروندان به وجود آورد. این مشکلات به دفتر بیت مقام معظم رهبری رسید که به فرمایش حضرت آقا دستور داده شد که از صندوق توسعه ملی اعتباری را جهت اصلاح و جمع آوری و تکمیل پروژه فاضلاب شهر تخصیص داده شود.

نائب رییس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: شورا با توجه به مصوبه پایانی سال ۹۸ تصمیماتی را جهت کمتر شدن مشکلات موجود و برطرف کردن بخش اعظم آبگرفتگی ها اتخاذ کرد و با همراهی شرکت آبفا و مجموعه های شهرداری برای حصول نتیجه زودبازده و کمتر شدن اثرات سوء آگرفتگی توسط سه عضو به نام آقایان حجت الاسلام والمسلمین موسی پور، فلسفی و اینجانب کمیته ای نشکیل شد.

وی خاطر نشان کرد: پس از ساعاتهای فراوان بازدید میدانی و مطالعاتی، ۵۶ نقطه فوق بحرانی را در نظر گرفتیم که برای اصلاح با معاونت خدمات شهری و معاونین مربوطه جلساتی تشکیل شد و تاکنون ۸۰ درصد اقدامات حل معضل صورت گرفته و امیدواریم با کمک مسئولان و شهروندان مابقی آن نیز تا پیش از آبان ماه به پایان برسد.باباپور اظهار کرد: این حرکت و پی گیری جهت رفع مشکلاتی است که باعث کاهش ماندگاری آب در سطح خیابان ها خواهند شد. در این سلسله اقدامات خطوط دفع آبهای سطحی تقویت شده اند، پمپهای جدیدی خریداری شده، ایستگاه های پمپاژ تقویت شده اند و همچنین شبکه های زیادی ایجاد شده است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر اهواز در پایان تصریح کرد: امروز روز کلنگزنی ۵۶ نقطه بحرانی است که به صورت نمادین در خیابان نخلستان منطقه بهارستان منطقه ۴ صورت گرفت ولی به صورت همزمان در هفت منطقه دیگر اهواز این اقدامات در حال انجام است.

تصاویر مرتبط
  • باباپور: پروژه دفع آب های سطحی شهر اهواز کلنگ زنی شد
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار